Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witaj boorg

 

widzę że jesteś ostatnio zajęty i masz tu na forum dodatkową robotę, ale ja również mam problem z parkietem tzn.:

 

mam zrobiony parkiet jesionowy, wykonczony chemia: lakier podkładowy Berger - Seidle Special Exotengrund, lakier nawierzchniowy Berger-Seidle AQUA SEAL 2K-PU łmat, no i moj problem:

 

podczas remontu moja zona rozlala jakis preparat do usuwania tluszczu w kuchni, a ze nikt tego nie zauwazyl to ten srodek lezal sobie na parkiecie jakies 2 tygodnie, jak to zobaczylem to w momencie scierania tego badziewia z parkiety, schodzil razem z lakierem (lakier zachowywal sie jak sylikon poprostu sie rolowal), no i moje pytanie jaki masz pomysl na regeneracje tej plamy (wielkosc jakies 5cm x 10cm), nie wiem czy wniknal on w drewno czy tylko przereagowal z lakierem nawierzchniowym)

 

patrzylem juz z lakierem Berger-Seidle AQUA SEAL 2K-PU, ale nie mozna go kupic w tak malych ilosciach

 

pozdarawiam i prosze o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...jaki lakier zastosować na salę taneczną tak żeby chociaż ze 3 lata wytrzymał oczywiście chodzi mi oprócz tego że będzie to dwuskładnik to której marki jest naprawdę godny polecenia...

A jaką masz podłogę? Interesuje mnie rodzaj drewna, wielkość elementów (deski czy mozaika), sposób wykonania (podłoga na legarach, klejona do wylewki) i wielkość sali (i co ile wykonano dylatacje). 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No i stało się. podłoga po cyklinowaniu i szpachlowaniu (akryl, wyszło ok). Majster wziął się za olejowanie. no i.... jest źle! widać gołym okiem smugi. W pierwszym momencie myślałam, że to smugi oleju, ale nie, gość wyjątkowo oszczędnie kładł olej. smugi wynikają ze spartolonego cyklinowania czy jakiś prac wykończeniowych po cyklinowaniu. Co teraz? cyklinować od nowa? i ile cyklinować? czy po całkowitym wchłonięciu oleju czy jak najszybciej? jestem wyjątkowo załamana tą sytuacją. Z daleka podłoga jest piękna, ale te rysy ...

Weź nowego parkieciarza. Ten nie ma pojęcia o olejowaniu. :(

Najlepiej jakbyś zrobiła zdjęcie tej podłogi zanim zaczniesz cokolwiek robić. Wtedy dam radę pomóc a tak to zbyt wiele możliwości wynika z Twojego skromnego opisu. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam zrobiony parkiet jesionowy, wykonczony chemia: lakier podkładowy Berger - Seidle Special Exotengrund, lakier nawierzchniowy Berger-Seidle AQUA SEAL 2K-PU łmat, no i moj problem:

 

podczas remontu moja zona rozlala jakis preparat do usuwania tluszczu w kuchni, a ze nikt tego nie zauwazyl to ten srodek lezal sobie na parkiecie jakies 2 tygodnie, jak to zobaczylem to w momencie scierania tego badziewia z parkiety, schodzil razem z lakierem (lakier zachowywal sie jak sylikon poprostu sie rolowal), no i moje pytanie jaki masz pomysl na regeneracje tej plamy (wielkosc jakies 5cm x 10cm), nie wiem czy wniknal on w drewno czy tylko przereagowal z lakierem nawierzchniowym)

 

patrzylem juz z lakierem Berger-Seidle AQUA SEAL 2K-PU, ale nie mozna go kupic w tak malych ilościach...

Jeżeli plama jest na jednej klepce, musisz tą klepkę oczyścić do surowego drewna. Lakier nawierzchniowy i podkładowy usuwamy ręcznie za pomocą cykliny lub papieru ściernego. Zalecane granulacje papieru: 60, 80, 100, 120. Papierem szlifujemy wzdłuż klepki. Oczyszczenie całej klepki/klepek ułatwi nam zgubienie odcięcia lakieru na naturalnym rysunku podziału podłogi. Wiadomo, że z czasem lakierowana tafla parkietu samoistnie podzieli się na łączeniach klepek: dlatego wykorzystując ten fakt maskujemy łączenie lakieru (normalnie widoczne pod światło jako wyraźna linia). Nakładamy tyle warstw (lakier podkładowy i nawierzchniowy) ile jest na naszej podłodze.

Małą ilość lakieru mozesz uzyskać w punkcie gdzie kupowałeś lakier albo od parkieciarza. W ostateczności możesz użyć jednoskładnikowego Berger-Siedle Ecogold półmat. Odbicie światła jest prawie takie same. :) Wytrzymałość jest co prawda inna ale na tej klepce parapetówki robić nie będziesz, więc w/g przysłowia "...jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co sie ma..." ja bym ten Eco zaryzykował. ;)

 

P.S.

A kto będzie naprawiał podlogę? Ty? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...JAK UZYSKAĆ TAKIEGO RUDZIELCA NA MERBAU PRZEMYSŁÓWCE?

jakiego użyć lakieru/podkładu, zeby kolor poszedł w pomarańcz a nie w czerwony.?...

Nie wiem jaki merbau leży u Ciebie. :-?

Na zdjęciu na wierzchu jest lakier wodny. Podkładem jest pewnie Berger-Siedle Egzotengrund.

Jeszcze inna możliwość, np. z Pallmanna podkład może być UNI-Base. I na to dowolny lakier wodny.

W/g mnie ta chemia + kolorowe merbau + upływ czasu = da w efekcie takiego rudzielca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje merbau musi być kolorowe. Wtedy możesz mieć rudzielca. :D Jak masz mozaikę przemysłową to na pewno masz kolorowa podłogę - w każdym innym wypadku masz oczy więc ich używaj. ;) Patrzysz na surowe deski/klepki i widzisz co masz. Albo wszystko jest mniej-więcej takie samo albo są skrajnie jasne/ciemne i ileś tam pośrednich kolorów. W pierwszym wypadku zapomnij o rudzielcu w drugim wypadku masz to o czym marzysz. :) :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co najlepiej teraz z nia zrobic? Zaolejowac jeszcze raz? Znowu Osmo czy kupic jakis inny olej? Ile razy ja zaolejowac?...

Poproszę o zdjęcia. Ogólne pokazujące jak najwięcej i szczegóły, które Ciebie wkurzają (plamy, zacieki,rysy, itp). :roll:

 

Wreszcie odzyskalam dostep do sieci i moge sie "pochwalic" moja podloga :evil:

 

Podloga wyglada tak: (zaraz po odkurzaniu i myciu z uzyciem Osmo Wisch-Fix)

http://lh5.google.com/magueen/R6oX_4OrvsI/AAAAAAAAAE4/vFb0LCSFBqs/s800/IMG_1071.jpg

Matowa i brzydka :(

 

Tutaj smugi:

http://lh6.google.com/magueen/R6oYAIOrvtI/AAAAAAAAAFA/XUlE3WbFvtk/s800/IMG_1075.jpg

 

A tu rysy:

http://lh6.google.com/magueen/R6oYAIOrvuI/AAAAAAAAAFI/YJp7IKn4IQo/s800/IMG_1077.jpg

 

Prosze, powiedz ze da sie to jakos uratowac... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia.

Co zrobić aby Twoja podłoga znów była piękna.

Bez polerki ani rusz.

1. Za pomocą zielonego pedu/wełny stalowej musisz spolerować podłogę. Polerujesz do momentu aż podłoga będzie matowa bez żadnych plamek.

2. Nakładasz olej. Możesz OSMO albo jakiś inny jak masz go dosyć. :wink:

3. Następnego dnia polerujesz podłogę za pomocą czerwonego pedu.

4. Nakładasz olej pielęgnacyjny, wosk lub pastę.

5. Następnego dnia floterujesz podłogę.

6. I znowu podłoga jest piękna. :)

 

Ważne.

Po olejowaniu podłogi nie myjemy przez dwa tygodnie (ja zalecam miesiąc). Sprzątanie polega na odkurzaniu i przecieraniu kurzu suchą szmatką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam zrobiony parkiet jesionowy, wykonczony chemia: lakier podkładowy Berger - Seidle Special Exotengrund, lakier nawierzchniowy Berger-Seidle AQUA SEAL 2K-PU łmat, no i moj problem:

 

podczas remontu moja zona rozlala jakis preparat do usuwania tluszczu w kuchni, a ze nikt tego nie zauwazyl to ten srodek lezal sobie na parkiecie jakies 2 tygodnie, jak to zobaczylem to w momencie scierania tego badziewia z parkiety, schodzil razem z lakierem (lakier zachowywal sie jak sylikon poprostu sie rolowal), no i moje pytanie jaki masz pomysl na regeneracje tej plamy (wielkosc jakies 5cm x 10cm), nie wiem czy wniknal on w drewno czy tylko przereagowal z lakierem nawierzchniowym)

 

patrzylem juz z lakierem Berger-Seidle AQUA SEAL 2K-PU, ale nie mozna go kupic w tak malych ilościach...

Jeżeli plama jest na jednej klepce, musisz tą klepkę oczyścić do surowego drewna. Lakier nawierzchniowy i podkładowy usuwamy ręcznie za pomocą cykliny lub papieru ściernego. Zalecane granulacje papieru: 60, 80, 100, 120. Papierem szlifujemy wzdłuż klepki. Oczyszczenie całej klepki/klepek ułatwi nam zgubienie odcięcia lakieru na naturalnym rysunku podziału podłogi. Wiadomo, że z czasem lakierowana tafla parkietu samoistnie podzieli się na łączeniach klepek: dlatego wykorzystując ten fakt maskujemy łączenie lakieru (normalnie widoczne pod światło jako wyraźna linia). Nakładamy tyle warstw (lakier podkładowy i nawierzchniowy) ile jest na naszej podłodze.

Małą ilość lakieru mozesz uzyskać w punkcie gdzie kupowałeś lakier albo od parkieciarza. W ostateczności możesz użyć jednoskładnikowego Berger-Siedle Ecogold półmat. Odbicie światła jest prawie takie same. :) Wytrzymałość jest co prawda inna ale na tej klepce parapetówki robić nie będziesz, więc w/g przysłowia "...jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co sie ma..." ja bym ten Eco zaryzykował. ;)

 

P.S.

A kto będzie naprawiał podlogę? Ty? :o

 

wielkie dzieki za podpowiedz

co do wykonawcy to jeszcze nie wiem czy oplaca sie sciagac parkieciarza z taka pierdola, zastanawiam sie czy wogle sobie tego nie odpuscic, moze czyms to przykryje, chociaz z drugiej strony to jak sie na to patrze to noz mi sie w kieszeni otwiera

sprobuje zalatwic jakals mala ilosc tego samego lakieru, a co do wykonania naprawy to sie zastanowie

 

wielkie dzieki boorg, gdybys mial jeszcze jakies inne sugestie to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie może mi ktoś odpowie,mam parkiet dębowy 30 letni nigdy nie lakierowany,chcemy go cyklinować ,parkieciarze proponują lakiery wodne poliuretanowe dwuskładnikowe dostałem 3 propozycje- Bona TRAFFIC ,Bergera Aqua 2PKU ,Lobadur 97 a jeszcze inny proponuje Pallmanna DD2000 jakiś poliuretanowy 2 sklad.ale rozpuszczalnikowy co wybrać mamy wejście prosto z klatki i dużego psa akitę z temperamentem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam parkiet dębowy 30 letni nigdy nie lakierowany,chcemy go cyklinować ,parkieciarze proponują lakiery wodne poliuretanowe dwuskładnikowe dostałem 3 propozycje- Bona TRAFFIC ,Bergera Aqua 2PKU ,Lobadur 97 a jeszcze inny proponuje Pallmanna DD2000 jakiś poliuretanowy 2 sklad.ale rozpuszczalnikowy co wybrać mamy wejście prosto z klatki i dużego psa akitę z temperamentem...

Nie jest ważne jaki lakier wybierzesz: Twój pies prędzej/później zniszczy każdy z nich. :( Przy takim argumencie nie mam propozycji lakierniczej. Może olej? ;)

 

halszka.ka

Biała bejca nakładana miękkim tamponem i na to odpowiedni lakier (może być wodny albo chemiczny wybór zależy od rodzaju użytej bejcy). :roll:

 

sylwia13

Ja mam pytanie: a po co ten lakier na tym oleju? Kwestia pielęgnacji/czystości czy urody/wyglądu: co ma decydujący wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borrg czytam i widzę, że jesteś forumowym guru w dziedzinie "parkieciarstwa" :) . Może Ty mógłbyś mi podpowiedzieć jak odbiera się parkiet? Założyłam osobny wątek, ale jak widzę nikt parkietów nie odbierał :wink: :D

W piątek przemili Panowie zakończyli nam lakierownie parkietu i jutro mam odebrać ich ciężką pracę. Pojawiły się jednak wątpliwosci czy wszystko jest tak jak być pownno bo: w kilku miejscach czuć chropowatą powierzchnię, parkiet w niektórych miejscach skrzypi :roll: , no i listwy na łączeniach są nierówno spasowane ze sobą (tu nie mam wątpliwości, że należy to poprawić). Parkiet jest z deszczułek jesionowych 6x36, ale to pewnie nie ma wpływu na zasady odbioru. Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć, czy to o czym piszę jest normalnym zjawiskiem, czy raczej nie? I ogólnie na co zwracać uwgę odbierając parkiet? Ogólne wrażenia estetyczne są jak najbardziej pozytywne :)

Z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam parkiet dębowy 30 letni nigdy nie lakierowany,chcemy go cyklinować ,parkieciarze proponują lakiery wodne poliuretanowe dwuskładnikowe dostałem 3 propozycje- Bona TRAFFIC ,Bergera Aqua 2PKU ,Lobadur 97 a jeszcze inny proponuje Pallmanna DD2000 jakiś poliuretanowy 2 sklad.ale rozpuszczalnikowy co wybrać mamy wejście prosto z klatki i dużego psa akitę z temperamentem...

Nie jest ważne jaki lakier wybierzesz: Twój pies prędzej/później zniszczy każdy z nich. :( Przy takim argumencie nie mam propozycji lakierniczej. Może olej? ;)

 

halszka.ka

Biała bejca nakładana miękkim tamponem i na to odpowiedni lakier (może być wodny albo chemiczny wybór zależy od rodzaju użytej bejcy). :roll:

 

sylwia13

Ja mam pytanie: a po co ten lakier na tym oleju? Kwestia pielęgnacji/czystości czy urody/wyglądu: co ma decydujący wpływ?

 

Pan chce dać lakier, ponieważ płytki mamy błyszczące się. Ale jeszcze musze przedyskutować z nim kewstie czy dawać olej, czy tylko sam lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Boorga

Nie podoba mi się mój olejowany dąb (olej eukola)

Wyszedł jakoś tak za bardzo rudawo.

Wykonawca twierdzi że on i tak jeszcze zmieni kolor ściemnieje i zrobi się bardziej bury (właśnie takie widuję olejowane dęby )

Czy mogę poprzez pielęgnację jakos wpłynąć na jego kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...