Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ten Pallmann to system olejowo-woskowy. Najbardziej "wyciąga" usłojenie (w merbau nie ma co wyciągnąć :( ) - pod tym systemem szczególnie pięknie będzie wyglądał dąb w III klasie.

 

A tak ponad to: olej jak olej... . 8)

 

P.S.

To piękne błyszczenie: to dopiero jak spolerujesz wosk albo jak użyjesz ich środka pielęgnacyjnego. :( Alternatywną opcją jest pastowanie i froterowanie. :D

 

A odnośnie mistrza:

Imko każdy mistrz potrzebuje Małgorzaty a ja mam akurat wakat. :lol: Zainteresowana??? :wink:

Jak rozumiem, ten Magic - opcja warta uwagi dla mnie

- absolutnie potrzebuje punktowej naprawy(dziecko, drugie dziecko, pies)

- zona uwaza ze blysk to "cool" to "must to have"

- drewno: albo dab II, albo jesion II, wlasnie ze uslojenie jest pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Jak rozumiem, ten Magic - opcja warta uwagi dla mnie

- absolutnie potrzebuje punktowej naprawy(dziecko, drugie dziecko, pies)

- zona uwaza ze blysk to "cool" to "must to have"

- drewno: albo dab II, albo jesion II, wlasnie ze uslojenie jest pieknie...

Jasne - w Twoim wypadku będziesz zadowolony. :D

 

 

A tak na marginesie: punktowo można naprawiać każdą podłogę olejowaną, bez względu na rodzaj użytego oleju. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imko każdy mistrz potrzebuje Małgorzaty a ja mam akurat wakat. :lol: Zainteresowana??? :wink:

 

boorg, czy to telepatia? :D

Jestem bardzo zainteresowana, jest tylko jeden problem - nasz parkieciarz, który właśnie skończył układanie podłogi i ma wrócić po trzech tygodniach na cyklinowanie i wykończenie...

 

Ale... czy Ty pytasz poważnie? :roll: :oops: :lol:

Bo ja baaaardzo chciałabym, żeby olej był położony na ciepło (no bo przecież głębiej wnika, a to przecież lepsza ochrona drewna :) ), a "nasz" parkieciarz nakłada tylko na zimno... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jestem bardzo zainteresowana, jest tylko jeden problem - nasz parkieciarz...

No to już masz swojego mistrza... . :cry: ...Idę poszukać swojej Małgorzaty w innym wątku... . :wink:

 

...Bo ja baaaardzo chciałabym, żeby olej był położony na ciepło (no bo przecież głębiej wnika, a to przecież lepsza ochrona drewna :) ), a "nasz" parkieciarz nakłada tylko na zimno... :(

"Na zimno" można zaolejować dokładniej niż "na ciepło" :o - wszystko zależy od umiejętności i wiedzy rzemieślnika. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki za odpowiedz.

 

Cena to bardzo ważna sprawa,ale ja potrzebuje użyć dobrych materiałow. ZAkładam ,że jak użyję dobrych materiałow to zaoszczędze.

Jakoœ do tej pory nie pomyliłam sie .Mam nadzieję że dalej tak będzie.

 

 

Tak wiec poprosze o podpowiedz jaki użyć olej do modrzewiowej podłogi.I drugie pytanie .

A może mi ktoœ polecić wosko do moich œcianek ,oczywiœcie modrzewiowych.

 

Będę wdzieczna .

 

 

Mistrzu boorg - pomocy :wink: .

 

 

pozdrowionka ja-anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak wiec poprosze o podpowiedz jaki użyć olej do modrzewiowej podłogi.

I drugie pytanie .

A może mi ktoś polecić wosk do moich ścianek ,oczywiście modrzewiowych...

Pierwsze pytanie:

A jaka opcja modrzewia Cię interesuje: jasna z mocnym usłojeniem czy ługowana bardziej jednolita? :o

Drugie pytanie:

Pojawia się tutaj we wątku mistrzyni nauk tajemnych Inezka - ona ostatnio woskowała swoją czeresienkę, może szepnie słówko co/jak i jakieś zdjęcie pokaże... . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda mój olejowany parkiet po roku użytkowania

 

http://img115.imageshack.us/img115/5008/parkiet0ya.jpg

 

http://img239.imageshack.us/img239/9547/parkiet28dh.jpg

 

trzykrotnie nanoszony ojej szerokim pędzlem ......ostatnia warstwa wytarta bawełnianymi ściereczkami ( podkoszulki męża) .....pielęgnacja ..........wilgotny mop :D .....

 

:D

 

szkoda ,że zdjęcie nie oddaja w pełni uroku i blasku satynowej podłogi ...olej sprowadziliśmy z Niemiec ....tani ,ale sprawdzony przez brata ....firmy Junkers ......zostało nam jeszcze ok. 1 litra więc powtórzymy lekkie olejowanie na dniach ,a resztą zaoleimy meble tarasowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś układany parkiet nie prostopadle do okien czy ścian, ale pod kątem 45 stopni (nie jodełka).

Boorg, co Ty myślisz o tym? Moi parkieciarze zadali takie pytanie.

Chodzi o układanie po skosie? :o

Co ja o tym myślę? To mniej istotne - ważne co Ty myślisz? :D

 

Garść uwag.

Wcale nie musi być to 45 stopni (dla mnie ze skosów najładniej wygląda tak około 15-25 stopni).

1. Zalety.

- jeżeli mieszkanie ma niereguralny kształt, jest dużo krzywizn, łuków, wąskich przejść: ułożenie po skosie, optycznie wygubi te mankamenty i zepnie wszystko w całość;

- można krzywo ustawić meble - nikt nie zauważy;

- rozwiązuje problem "...układamy prostopadle do drzwi, czy do źródła światła...".

2. Wady.

- jeżeli jesteś osobą ceniącą ład i porządek (takie "niemieckie" wychowanie :wink: wszystko pod linijkę), podłoga doprowadzi Cię do szału;

- więcej podłogi trzeba kupić (większe odpady na docinki i pasowania).

 

i to tyle... . :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś układany parkiet nie prostopadle do okien czy ścian, ale pod kątem 45 stopni (nie jodełka).

Boorg, co Ty myślisz o tym? Moi parkieciarze zadali takie pytanie.

Chodzi o układanie po skosie? :o

Co ja o tym myślę? To mniej istotne - ważne co Ty myślisz? :D

 

Garść uwag.

Wcale nie musi być to 45 stopni (dla mnie ze skosów najładniej wygląda tak około 15-25 stopni).

1. Zalety.

- jeżeli mieszkanie ma niereguralny kształt, jest dużo krzywizn, łuków, wąskich przejść: ułożenie po skosie, optycznie wygubi te mankamenty i zepnie wszystko w całość;

- można krzywo ustawić meble - nikt nie zauważy;

- rozwiązuje problem "...układamy prostopadle do drzwi, czy do źródła światła...".

2. Wady.

- jeżeli jesteś osobą ceniącą ład i porządek (takie "niemieckie" wychowanie :wink: wszystko pod linijkę), podłoga doprowadzi Cię do szału;

- więcej podłogi trzeba kupić (większe odpady na docinki i pasowania).

 

i to tyle... . :roll:

 

Boorg- u. Wybacz, ale ja już nie myślę.

 

Lubię harmonię, symetrię i kanciaste kształty.

Moje pomieszczenai na dole domu są rzeczywiście połamane ale nie ma łuków.

Na górze pokoje i korytarz są prawie kwadratami.

 

A gdyby tak dół na skos a góra prostopadle (prostopadle do dłuższego czy krótszego boku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lubię harmonię, symetrię i kanciaste kształty.

Moje pomieszczenai na dole domu są rzeczywiście połamane ale nie ma łuków.

Na górze pokoje i korytarz są prawie kwadratami.

 

A gdyby tak dół na skos a góra prostopadle (prostopadle do dłuższego czy krótszego boku)...

Jeżeli cenisz symetrię i kanciaste kształty: to raczej skos będzie dla Ciebie złym rozwiązaniem. :( Najlepiej jak masz znajomych z takim układem podłogi: wtedy możesz zobaczyć w "realu" jak to wygląda i jak Ty to czujesz. :roll:

 

A jak układać w tradycyjny sposób? Sposobów jest kilka.

Dwa główne:

- układamy prostopadle w stosunku drzwi/okna (efekt: światło słoneczne "ślizga się" po podłodze, pomieszczenie wydaje się dłuższe);

- układamy równolegle w stosunku drzwi/okna (efekt: światło słoneczne "poślizgu" nie ma, optycznie skracamy pomieszczenie).

 

itp, itd... . :wink:

 

Wiele zależy też od wielkości klepek/desek i kolorystyki drewna. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany ale jak to pięknie wygląda :D

A wyobraź sobie, że ramka może być z innego koloru drewna (cała albo tylko jeden rząd), może być ułożona prostopadle do ścian, itp., itd. :D

 

Układanie parkietów to niekiedy sztuka a nie tylko rzemiosło. :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany ale jak to pięknie wygląda :D

A wyobraź sobie, że ramka może być z innego koloru drewna (cała albo tylko jeden rząd), może być ułożona prostopadle do ścian, itp., itd. :D

 

Układanie parkietów to niekiedy sztuka a nie tylko rzemiosło. :wink: :p

 

piękna ta podłoga po skosie :D moja jest po skosie ale w jodełkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...