Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod lasem - komentarze


am

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Am, wiem jak to jest fajnie, gdy się nawet mieszkając posuwa kolejnymi kroczkami do przodu :). Rozumiem że zgłaszacie teraz dom do zamieszkania. Czy u Was praktykowane są już wizyty kontrolne inspektora? ( wiesz że teraz mają już na to 3 tygodnie :( a nie jak dawniej 2 ? ). Napisz czy dogrzewasz juz domek gazem.

Troche Wam po cichu zazdroszczę stanu zaawansowania, ale mam nadzije że i u nas wkrótce przynajmniej ta podłoga w salonie będzie :), parkiet już jest zamówiony :)

Pozdr. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze nic na temat odbioru - w przyszłym tygodniu zawiozę papiery to pewnie bedę wiedział więcej. Generalnie my się odbioru nie boimy - wszystko zgodnie z projektem. Zakładam również, że nie będzie odbioru, bo pozwolenie na budowę z 1999 roku i jest jedynie wymóg zgłoszenia - nie ma nic napisane o konieczności odbioru.

 

Kotłem na razie się bawię, odpowietrzam instalację - trudno jeszcze mówić o dogrzewaniu. Dogrzewamy kominkiem i to wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potrzebne są garnki z dnem ferromagnetycznym - czyli np. stalowe.

Łatwo sprawdzić, czy garnek nadaje się do kuchenki indukcyjnej - wystarczy przyłożyć do dna garnka magnes - jeżeli się "trzyma", to znaczy, ze garnek jest OK i bedzie pracował na indukcji.

Można kupić bardzo drogie i fajne garnki np. fissler, ale są w Ikei duzo tańsze garnki stalowe, które również nadają się do takiej kuchenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Maluszku, ja co prawda nie jestem am, ale może am się nie obrazi jeśli coś odpowiem.

60m3 to bardzo dużo jak na tydzień - ale Twój dom jest mocno wychłodzony, więc żeby ogrzać te mury - trzeba niestety wpompować w niego dużo ciepła :(

Przekonaliśmy się o tym wczoraj, gdy po lakierowaniu parkietu wynieśliśmy się z domu na 1,5 dnia wyłączywszy ogrzewanie. Potem wróciliśmy, zrobiliśmy jeszcze wietrzenie i potem zaczęliśmy grzać. Żeby podnieść w domu temperaturę z 13 do 20 st - trzeba było spalić naprawdę dużo gazu i drewna w kominku.

Mogę Cię pocieszyć - będzie coraz lepiej. A jak sie już sytuacja unormuje - to wszystko będzie już w Waszych rękach. My od wrzesnia spaliliśmy tak ze 120m3. Nasi sąsiedzi ze 3 razy więcej. Ale oni mają troszkę większy dom, nie mają jeszcze kominka, nie mają podłączonego regulatora i chodzą po domu w koszulkach ( a my w swetrach ). I na dodatek przez 2 miesiące żyli w przeświadczeniu że 1m3=1litr :D.

Moja rada - jeśli macie kominek, to używajcie go jak najwięcej - to ustrojstwo jest naprawdę dogrzewne.

A jak tam postępy u Was? Kiedy przeprowadzka?

Pozdr. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60m3 propanu !!!

W tydzień !!!!

 

Ja przez cały październik (pierwszy miesiąc grzania) zużyłem 80m3

Od 1 października do dzisiaj zużyłem 110m3.

 

Oczywiście jesteście w innej sytuacji.

Zakładam, że do tej pory nie ogrzewaliście więc dom jest solidnie wychłodzony a do ogrzania potrzeba sporo energii. Poza tym pewnie nie mieszkacie więc brak zysków bytowych. Mój dom grzeje wprawdzie pierwszy sezon, ale stan surowy stoi od dwóch lat i się suszy, wiec wilgoci technologicznej też pewnie mniej. No i dogrzewam kominkiem.

Ale 60m3 - straasznie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie uspokoiliście ale te 60 m3 dalej mnie przeraża. Mam nadzieję, że się to w końcu unormuje. Na razie tylko ogrzewamy dom a co będzie jak podłączymy ciepłą wodę? Kominka jeszcze nie mamy :( a zamierzamy się wprowadzić jakoś tak początkiem grudnia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką ustawiliście temperaturę? A może przewymiarowaliście piec? ( poobserwujcie jak często się załącza ). A ile macie styropianu pod podłogówką?

To wszystko co mi przychodzi do głowy. Tak czy siak to na pewno z czasem będzie coraz mniej - w zimne mury tego ciepła trzeba trochę wpompować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becik - z Maluszkiem mamy taki sam kocioł, kupowany i instalowany przez tą samą firmę (jedna z tych "forumowych spółdzielni" do negocjowania upustów :lol: ). Kocioł kondensacyjny 24kW (ale zakres modulacji od 6kW) - o przewymiarowaniu więc raczej trudno mówić.

Jest tam oczywiście regulacja pogodowa + pokojowa.

Wydaje mi się, że już drugi tydzień powinien być tańszy - poza tym wiem, że u Maluszka byli malarze (a więc pewnie było wietrzenie) - to też może być przyczyna.

 

Maluszek - co masz na myśli pisząć, że podłogówka grzeje lepiej niż grzejniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż twierdzi, że na dole (podłogówka) jest cieplej niż na piętrze (grzejniki). Nie wiem czy to dobrze? Wczoraj sprawdzaliśmy to piec pracuje od 167 godzin to wychodzi ok. 16 godz/dziennie. Spalił do tej pory 64 m3. Temperatura pieca to chyba 45C. Wydaje się, że powoli zaczyna się stabilizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m3 to już raczej OK - takie mam spalanie jak jest poniżej zera na zewnątrz. Chyba rzeczywiście kocioł "wpompował" niezbędne ciepło w mury - teraz to powinno być już lepiej.

Co do różnicy temperatur podłogówka versus grzejniki, to spokojnie możecie to wyregulować (o ile jest to problemem) - grzejniki to obwód A, podłogówka B - regulując krzywą grzewczą możecie zmieniać parametry grzania (czyli np. podnieść krzywą na obwód A albo obniżyć na B(jeżeli za ciepło)

 

Dodatkowo grzejniki pracują na samej tylko pogodówce (czujnik zewnętrzny temperatury) i może jest za ciepło na dworzu, żeby sensownie grzały.

Podłogówka jest sterowana czujnikiem zewnętrznym, ale w przypadku tego obwodu macie czujnik temp wewnętrznej, który dodatkowo koryguje parametry grzania w uzależnieniu od temperatury wewnętrznej - stąd również mogą być różnice w grzaniu obu obwodów.

 

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am - staaaasznie dużo tych dokumentów wymagają u Ciebie przy zgłoszeniu :o

ale za to miło, że nie kontrolują... u mnie losowo kontrole są

czy rzeczywiście na razie jeszcze obowiązują 2 tygodnie?? Ja myślałam że już 3 :roll:

Póki co ja zgłosiłam w środę i mam nadzieję wkrótce się zameldować...

Pozdrawaiam. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...