Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod lasem - komentarze


am

Recommended Posts

nie wiem, czy nie kontrolują - tak mi powiedziala pani, ale ..licho nie śpi. ja tam się kontroli nie boję - ostatnio sprawdzałem niektóre wymiary - np. odlegość budynku od granicy działki (linia zabudowy). Mam linię zabudowy 5m a mój budynek stoi w odległości ...5,00m!!! A był wytyczany prze kierownika budowy. Nie jest więc źle.

Generalnie obowiązują 3 tygodnie, ale ja mam wpisane w pozwolenie 2 tygodnie wiec pewnie to dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Dlaczego napisałeś, że przy dwóch bramach wygodniej się parkuje? :o Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie. Poza tym, przy jednej bramie można wjechać na środek np. w celu umycia. Jedynym argumentem za dwoma bramami (pomijając względy subiektywne typu wygląd) jest dla mnie oszczędność ciepła przy ogrzewanym garażu. Proszę wyjasnij co miałeś na myśli z tą wygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey AM,

oglądałem Twoje zdjęcia i dopiero teraz dotarło do mnie, że w jednej z łazienek (tej utrzymanej w beżach i ugrach) masz takie drzwi do niszy prysznicowej, jakich poszukuję (tafla szklana z małą ilością metalu i do tego uchylna - mam mało miejsca na drzwi).

Mógłbyś zdradzić, co to za fima i ile taka przyjemność kosztuje?

 

Przy okazji - macie balustradę schodów o super kształtach...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dlaczego napisałeś, że przy dwóch bramach wygodniej się parkuje? :o Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie. Poza tym, przy jednej bramie można wjechać na środek np. w celu umycia. Jedynym argumentem za dwoma bramami (pomijając względy subiektywne typu wygląd) jest dla mnie oszczędność ciepła przy ogrzewanym garażu. Proszę wyjasnij co miałeś na myśli z tą wygodą.

 

MOże trochę nieprecyzyjnie napisałem. Wszystko zależy jeszcze od tego jaka jest szerokość bramy garażowej. Jeżeli jest to np. 5m - to nie ma sprawy wygodnie parkuje się dwoma samochodami, ale przy 4m (tak jak u nas) trzeba uważać, żeby samochod zmieścił się obok drugiego, który już stoi. U nas jest tak, że jeden samochod (krotszy) musi wjeżdząć maksymalnie do ściany garażu - nie jest rownolegle do sciany garażu tylko trochę bokiem. Drugi samochod wtedy może wjeżdzać prosto. Przy dwóch bramach o odpowiedniej szerokosci każdy samochod wjeżdżałby prosto i więcej byłoby miejsca w garażu na wsiadanie/wysiadani. Przeczytałem co napisałem: nie wiem, czy wyjaśniłem :( - trochę chyba to zagmatwałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey AM,

oglądałem Twoje zdjęcia i dopiero teraz dotarło do mnie, że w jednej z łazienek (tej utrzymanej w beżach i ugrach) masz takie drzwi do niszy prysznicowej, jakich poszukuję (tafla szklana z małą ilością metalu i do tego uchylna - mam mało miejsca na drzwi).

Mógłbyś zdradzić, co to za fima i ile taka przyjemność kosztuje?

 

Przy okazji - macie balustradę schodów o super kształtach...

Pozdrowienia

 

Firma Kermi, model Siesta, kosztuje - nie pamiętam - sprawdze i jutro napiszę (na pewno kosztuje za dużo :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM,

dzięki za info, jeśli te drzwi rzeczywiście kosztowały ok. 2 K PLN, a pasowałyby do mojej nieco przymałej łazienki, to chyba bym się na nie skusił. Zakładając oczywiście, że można je dostać w okolicach Wrocka. Ostatnio ogladałem jakieś kosmiczne Koralle, ale 3,7 K zbiło mnie z nóg i oswoiło z wizją posiadania przez dłuższy czas jakiejś planstikowej zasłonki :evil:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Gratulacje dla szczęśliwego "domownika na całego" :D

A to radosne rozporządzenie prywióz Ci listonosz czy też może odebrałeś osobiście? U mnie radosne odliczanie ma się zakończyć w najbiższą środę ( 3 tygodnie ). Miałam juz wizytę inspektora. Na razie nic więcej nie powiem - żeby nie zapeszać ;) :lol: . Nie mogę sie doczekać. I wreszcie sie zameldujemy!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am - kominek rozparł się w zalunie - jak by powiedziała Joasia Jasia :wink:

rureczki wszystkie są popołączane, jescze tylko kabelki i rura, która ma połączyc kominek z kominem :p

własnie dzwoniłam do gościa od kominka z rańca i mam się szykowac na czwartek na rozpalanie....nie mogę się doczekać ...........

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

am - no to ja wyciągnęłam komentarze z 2-giej strony ;-)

w sprawie Gebauera - nie zlicze ile razy byli już u mnie :-( najpierw z drzwiami - strasznie ciężko chodziły zamki i Gebauer prztykał się z producentem zamków kto ma przyjechac na tę reklamację....trzeba było uzyc mocniejszych argumentów ;-) ze mnie nie obchodzi kto przyjedzie - byleby wymienili zamki. Ostatecznie były wymienione 2 i teraz jest OK.

Przyjeżdżali też do okien - miałam kłopot z drzwiami tarasowymi- nie domykały się dołem. Na szczęście teraz jest wszystko OK i mimo wszystko dalej uważam że mamy piękne okienka, a okiennice są znakiem rozpoznawczym dla wszystkich którzy do nas jadą :)

 

Poza tym mieszka się super....kominek działa jak się patrzy (tylko czemu tego drzewa tyle idzie ;-)), ale ogólnie w domku jest ciepło i wody ciepłej też pod dostatkiem, no i znalazłam właśnie opiekunkę do dzieci...tak że powolutku, byle do przodu......

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...