Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod lasem - komentarze


am

Recommended Posts

Opal:

http://www.afternight.com/smiles/blush.gif http://www.afternight.com/smiles/nut.gif

 

Panowie

Trzeba się spieszyć z wysyłaniem zdjęć, póki jest mały wybór i mała konkurencja (jak to mówią na bezrybiu ....:wink:) Jak będzie więcej "facjat" to czar niektórych pryśnie http://www.afternight.com/smiles/crying.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ivonesca,

Nie przejmuj się tym, ze nie wybrałem Brassa. Wielu moich znajomych go ma i są zadowoleni. Nie twierdzę, że to zły materiał. Bardziej zadecydowały gusta - a o tych wiadomo - nie dyskutuje się.

Jak oglądałem reklamy Brassa, a później obejrzałem dachówke w rzeczywistości, to byłem zaskoczony nierównomierną powierzchnią dachówki (zwłaszcza, że obok leżały ceramiczne angobowane i te były zdecydowanie gładsze). Jak dachówka leży na dachu, to nie widać tych nierówności - ja się bardziej obawiałem brudzenia i kłopotów z czyszczeniem. No i dachówki ceramiczne mają zamek w dwóch płaszczyznach, czyli w mojej (niefachowej i subiektywnej) ocenie są bardziej szczelne.

Jak już zdecydowałem się na dachówki ceramiczne, to rozmawiałem z jednym dekarzem. Pytałem sie o porastanie dachówki mchem. Powiedział mi jedno - każda dachówka (może z wyjątkiem glazury - a tą trzeba lubić i mieć na nią pieniądze) porasta wczesniej lub później - zwłaszcza od strony połnocy. Jego prywatny ranking był nastepujacy - najszybciej zarośnie dachówka ceramiczna zwykła - nie angobowana. Nastepna w kolejce jest dachówka angobowana -tą ponoć łatwiej wyczyścić. Najdłużej opiera się dachówka cementowa (mówił właśnie o Brass). Wszystko ma swoje + i -

Pozdrawiam.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-28 11:58 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am - jak to mi dobrzykowice mówiły jeszcze wiele wyborów przede mną, ale czasem łapię się na tym, że cos wybiorę, potem gdzies przeczytam, że lepsze, tańsze itp inne i mam dylemat. Staram się jednak nad tym zapanować..a zresztą często pierwszy wybór jest trafny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYBORY - ..oj zgadzam się (nie piszę bynajmniej o tych wczorajszych :wink:). Najgorsza podobno jest wykończeniówka. Nad technologią murowania zwykle mamy czas się zastanowić. Jak przyjdzie do szczegółów, gdzie kran, ile gniazdek elektrycznych - to się dopiero zaczyna Sajgon. A jak dochodzi do okien, glazury, terakoty, farb, mebli ....:eek:. Wszyscy znajomi, którzy juz mieszkają doradzają, żeby duzo wcześniej zacząć kupować lub przynajmniej wybierać wykończeniówkę. Później z reguły nie ma czasu i wybór nie jest najlepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to mi się podoba. ja już teraz wybrałabym kafelki do łazienki itp itd, ale muszę przekonywać jeszcze o tym wczesniejszym planowaniu męża. on na wszystko ma jeszcze czas i złosci się że ja już mebluje kuchnie jak sciany jescze nie wymurowane do konca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznij przekonywać męża - ja mocno wierzę w systematyczne podejście i planowanie.

Podam przykład:

Zamierzam przeprowadzić się w sierpniu 2003. Już teraz powoli tworzę harmonogram niezbędnych prac wykończeniowych. Zastanawiam się, kiedy i w jakiej kolejności wykonywać prace wykończeniowe. Planuje np. montaż okien, w tym samym czasie, w którym będą mi ocielać poddasze - powód prosty - chce, żeby ktoś był w domku ze "świeżymi" oknami. Myslę, że takie zestawienie pozwoli mi jakoś zapanować nad tym wszystkim.

Jestem zwolennikiem decyzji/zakupów jak najbardziej rozłozonych w czasie.

Na chwilę obecną juz mam:

- grzejniki łazienkowe z osprzętem (stoją w garażu u znajomych)

- grzałki do grzejników łazienkowych

- okna dachowe

- stelaże do kibelków i bidetów z wyposażeniem

- projekt mebli kuchennych z wyceną(wystarczy tylko zamówić - już nie bedę wybierał jakie)

- planuję zakończyńczyć negocjacje dotyczące okien w styczniu

- kupić gniazdka/wyłączniki elektryczne i armaturę łazienkową w lutym

- kupić (lub przynajmniej wybrać) glazurę/terakotę w grudniu

- ustalić projekt kominka i zamknąć negocjacje w marcu

 

Od kwietnia planuje rozpocząć prace na budowie i chciałbym podjąć jak najmniej decyzji po tym terminie :smile:

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-28 16:09 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś zorganizowany facet! Ja niestety aktualnie mam do podjęcia 1000 decyzji i to wszystkie na raz. I choć wydawało mi się, że duuuużą część mam przemyślaną i wybraną, to jak przyszło co do czego - zaczynam od nowa. Niestety nie mamy gdzie przechowywać wszystkich potrzebnych do domu skarbów, więc kupujemy wtedy, gdy już musimy. Ale to robi straszny bałagan na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am, dopiero wczoraj przywiezili na działkę a dekarze będą ją kładli w przyszłym tygodniu. Na razie robią foliowanie itd. Symfonia to pojedyncza esówka. Futura i Symfonia są tego samego rozmiaru, tylko moja jest chyba droższa ;o((. Gdzie kupowałeś na Bartyckiej czy w Markach?

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Maluszek dnia 2002-10-29 14:48 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

AM,

jak z Twoimi oknami? Czytałam, że wybrałeś Gebauera, masz już je zainstalowane? Jeżeli tak to napisz jak się sprawują. Byliśmy podziwiać te okna u Alicjanki. Wyglądają naprawdę super. Jesteśmy zdecydowani prawie na 99% na ich kupno. Nawet mamy już wycenę. Wyszło trochę drogo ale nic to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "wybrałem" Gebauera właśnie dzięki informacji od Alicjantki :smile:. Okien jeszcze nie mam - planuję montaż na wiosnę więc trudno mówić o tym jak się sprawują :grin:

Mam jedno doświadczenie. Dostałem wycenę z Milanówka (przedstawiciel Gebauer) a później zrobiłem taką samą wycenę bezpośrednio u Gebauera. Bezposrednio wyszło trochę taniej.

Dodatkowo wydaje mi się, że bezpośrednio u Gebauera są bardziej skłonni negocjować - ale na razie to tylko wrażenie.

 

Kiedy planujecie kupić okna? Może udałoby się zebrać nasze zamówienie do "kupy" i w ten sposób wynegocjować jeszcze lepsze warunki ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...