Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod lasem - komentarze


am

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Am,

okna planujemy kupić w przyszłym roku). Rozmawiałam bezpośrednio z panią Gebauer, która twierdzi, że najlepiej składać zmówienia w lutym (koniec sezonu i mogą być większe obniżki). My zdecydowaliśmy się na Gebauera po rozmowach z Plonskim. Potem byliśmy w Milanówku, potem u Alicjanki (ma bardzo ładne okna), żeby zobaczyć je na żywca a nie na wystawce a na końcu trafiliśmy bezpośrednio do Gebauera. Myślę, że możemy złożyć zmówienie razem. Trzeba by się spotkać i porozmawiać.

Dach jest już prawie cały zrobiony. Coraz ładniej wygląda. Najprawdopodobniej w tym tygodniu powinni skończyć.

Czytałam wątek o kotłach i dopisałam do Ciebie kilka pytań. Jeżeli nie kupiłeś kotła to może też razem możemy złożyć zamówienie i uda nam się załatwić większy rabat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Am w Twoim dzienniku na zdjęciu widać, że doprowadzenie powietrza do kominka wykonałeś z kanałów prostokątnych. Jakie mają one wymiary? Wszędzie podają fi (np. 100, 150). Ni wiem jakie są odpowiedniki prostokątne dla kanałów o przekroju okrągłym

Są to kształtki metalowe czy z PCV?

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann,

Dzięki za uwagę.

Na szczęście nie mamy takiego problemu. Jak twierdzi moja żona będzie dobrze :grin:

Mamy tak "pogibany" domek, że nie ma żadnej prostej ściany zewnętrznej na której sąsiadowałyby okna o różnej wysokości.

Dodatkowo mamy różnice wysokości w podłodze co też wpływa na różne wysokości okna od podłogi przy zachowaniu tej samej wysokości na elewacji.

Oczywiście od góry wszystkie okna i drzwi balkonowe są na jednakowej wysokości.

Jeszcze raz dzięki za komentarz. Jak się zrobi cieplej zrobię kilka fotek elewacji i umieszczę w dzienniku - będziesz mogła ocenić wyniki naszej zabawy z podmurowywaniem okien

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
am - powodzenia z przyznaniem kredytu. jak przypomne sobie ile to u nas trwało (BPHPBK) i ile razy trzeba było tam jechać i cos im dowozić - juz nawet po uruchomieniu kredytu, to..no wlasnie lepiej sobie nie przypominać. ciekawa jestem ile zapłacisz za wycene nieruchomosci. ja dalam bez faktury 700PLN, niżej we Wrocku nie schodzilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze dostarczanie/zbieranie papierków mam za sobą. Robie to za pośrednictwem expandera - wszystko, co mi kazali przywieźć już dostarczyłem. Mam nadzieje, że pieniądze dostanę szybko - ciekawe - zobaczymy :wink:

Co do wyceny, to na razie znalazłem rzeczoznawcę za 600 PLN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...