Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod lasem - komentarze


am

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uff - właśnie skończyłem mały maraton negocjacyjny w pracy (pięć dni i nocy :eek:) - dlatego nie odzywałem się.

W poniedziałek przyjeżdża do mnie pan z Gebauera zrobić pomiary. Okazało się przy okazji, że mój sąsiad (dwie edziałki dalej) też bierze Gebauera i tego samego dnia bedzie mial pomiary :grin: - świat jest mały ...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am - no to rzeczywiscie gust w sprawie kolorow okien mamy ten sam :smile: Drewienko z takim kolorem mamy otrzymac z Gebauera...bo im wyszły w chwili gdy tam bylismy.

a co do płytek - Alcorense czy to nazwa producenta czy sklepu ? jakos nie napatoczylam sie na taka nazwe, a może warto zobaczyć, bo mnie też interesowałaby taka wersja kolorystyczna na wszystko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek podpisałem umowę, następnie dostałem "milion" papierków do podpisania/załatwienia/opłacenia w sadach/urzędach skarbowych, ubezpieczalniach itp. We wtorek wziąłem urlop i załatwiłem wszystko z wyjątkiem cesji z ubezpieczeania na życie, które powinienem dostać jutro. Jeżeli to dosatarcze jutro - będę miał pieniądze jutro (tak twierdzi pan z banku) - zobaczymy. Planuje moje przygody opisać w dzienniku - na razie nie mam na to czasu.

Generalne wrażenie - szkoda gadać - poziom biurokracji/niekompetencji w instytucjach (zwłaszcza publicznych ale nie tylko) PORAŻAJĄCY - może się wszystkiego odechcieć :sad:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zielona.

Dokładniej temat wygląda w ten sposób.

Norma budowlana (i chyba przepisy ppoż) mówią o minimalnej szerokości otworu drzwi wejściowych jako 90cm. Chodzi również o wygodę.

Kiedyś do drzwi stosowano zwykłą futrynę, która wypełniała otwór na drzwi. Ta futryna miała 5 cm grubości z każdej strony. Jak sobie dodasz 90cm+5cm+5cm to wychodzi równo 100cm. W otwór 103 bez problemu osadzisz takie drzwi.

Firma złoty sęk robi porządne drzwi drewniane, gdzie futryna ma właśnie 5cm grubości (uwaga futryna jest klejona warstwowo, wiec powinno być OK). Niestety złoty sek nie robi drzwi z meranti, a ja takie chcę, ba takie mam okna.

Inni producenci (większość, zktórymi miałem do czynienia: Stolbud Włoszczowa, Dziadek, Gebauer, Urzędowski, i jeszcze kilka innych) do drzwi stosują typową trójwarstwową klejonkę drewnianą,taką jaką stosuje się w oknach drewnianych (profil J68 czy coś takiego). Ja szukam takich rozwiązań, bo na to są wszelkie mozliwe atesty, że się nie bedzie paczyło (jak to przy oknach). Rozwiązanie takie charakteryzuje się to m.in. tym, że ościeżnica do drzwi ma wymiary 68mmx78mm (chyba). To oznacza (w zależności od producenta), że do szerokości otworu 90cm musisz z każdej strony doliczyć jakieś 7-8 cm. W sumie szerokość zestawu wynosi jakieś 104-106 cm. Do tego trzeba doliczyć jaieś 2-3 cm luzu na obsadzenie drzwi i wychodzi szerokość otworu właśnie w granicach 110cm.

W drzwiach antywłamaniowych grubości ościeżnicy są mniejsze - i tak ościeżnica jest stalowa i przy mniejszej grubości ma wystarczającą wytrzymałość. O ile dobrze pamiętam, w Dierre wymagają szerokość otworu 104cm dla drzwi "90".

To tyle

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zadzwoniłem do przedstawiciela producenta, wyjaśniłem jaka ilość mnie interesuje. Ten dał mi namiary na właściciela hurtowni na swoim terenie sprzedaży i obiecał dobre ceny.

Hurtownia z Mińska Mazowieckiego.

Upust dotałem ze względu na ilość (w sumie prawie 200m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...