Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod lasem - komentarze


am

Recommended Posts

am

 

u mnie tez ptaszki maja dniazdo...zastanawiałam sie czy przezyją, ale ciesla robiacy podbitke zakomunikował ze te ptaszki juz wylatuja z gniazda..i sa opierzone:smile: za jakis tydzien tez beda przenosic gniazdo ...do specjalnie zrobionej budki na słup od ogrodzenia:smile:

 

Kominek piękny:smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Na fakturze mam tylko napisane Parapet L20 czerwony :(

Nie pamietam producenta.

Najlepiej jak pojedziesz i obejrzysz wystawkę parapetów - na pewno je znajdziesz.

Adres firmy: Konstancin Jeziorna, ul Warszawska 87, Klinkier-Bud

najlepiej jechać od Wilanowa w kierunku do Konstancina. Po prawej stronie duże ogrodzenie z klinkieru i duzy plac z cegłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am, ja wrócę do tematu drzwi. Pisałeś że wysokość otworu powinna wynosić min. 215 cm. U nas po wylewce będzie 220 i wygląda na to że mamy problem. Wszelkie typowe drzwi które oglądaliśmy mają wysokość ościeżnicy 210 cm ( interesuje nas raczej niższa półka - cena do 1500pln ), proponują nam nietopowe w 20% wyższej cenie i w bliżej nieokreślonym terminie :( ( ok. 5 tygodni ) . Wszelkie kombinowanie jest o tyle utrudnione że drzwi muszą być zlicowane z przylegającym oknem. Czy mógłbyś nam coś sensownego doradzić?

Pozdrawiam serdecznie. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am, ja wrócę do tematu drzwi. Pisałeś że wysokość otworu powinna wynosić min. 215 cm. U nas po wylewce będzie 220 i wygląda na to że mamy problem. Wszelkie typowe drzwi które oglądaliśmy mają wysokość ościeżnicy 210 cm ( interesuje nas raczej niższa półka - cena do 1500pln ), proponują nam nietopowe w 20% wyższej cenie i w bliżej nieokreślonym terminie :( ( ok. 5 tygodni ) . Wszelkie kombinowanie jest o tyle utrudnione że drzwi muszą być zlicowane z przylegającym oknem. Czy mógłbyś nam coś sensownego doradzić?

Pozdrawiam serdecznie. B.

 

:( :( :(

Nie bardzo wiem czy coś mogę doradzić.

O ile dobrze zrozumiałem, chcecie żeby drzwi licowały z oknem (górną krawędzią ???).

To, ze macie otwór 220 nie powinno przeszkadzać - można przecież zastosować długie dyble do mocowania ościeżnicy 210 i zapiankować/zatynkować te 10 cm.

Jeżeli chodzi o estetykę, to chyba tylko drzwi na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki am za odpowiedź... :x Mamy problem, bo w piątek zamawiamy okna i do tego czasu trzeba podjąć jakąś decyzję odnośnie drzwi. A najnowszy pomysł to żeby zmniejszyć otwory od góry ( o ile to będzie wykonalne :roll: ) i zamiast nietypowych drzwi mieć nietypowe okno. Ale to już nasz problem...

Napisz czy ruszyłeś już temat sprzedaży mieszkania...bo my też się przymierzamy i jestem ciekawa jak duże jest zainteresownie na rynku.

pozdr. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze doświadczenia ze sprzedażą mieszkania są nastepujące:

1. Ogłoszenie w prasie (Gazeta Wyborcza) - zero zainteresowania

2. Ogłoszenia rozwieszone w miejscowości w której mieszkam - telefony się urywały.

Generalnie jest spory ruch i chyba się zwiększa. Przy sensownej cenie można sprzedać w miarę szybko.

My chcieliśmy sprzedać mieszkanie z wyposażeniem - nie bardzo się udaje. Chyba przejdziemy w tryb sprzedaży "gołego" mieszkania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Czy mógłbyś mi powiedzieć, jak wykonałeś rury doprowadzające świeże powietrze do kominka?

- na jakiej wys. na ścianie wlot powietrza

- rury pod wylewką? (ja jeszcze mam grunt i chyba w nim je umieszczę)

 

Co do instalacji elektrycznej - czy kable sieciowe, głośnikowe i alarmowe ciągnąłeś obo siebie czy zachowałeś jakieś odległości.

Jakie kabelki są stosowane do alarmu?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Czy mógłbyś mi powiedzieć, jak wykonałeś rury doprowadzające świeże powietrze do kominka?

- na jakiej wys. na ścianie wlot powietrza

- rury pod wylewką? (ja jeszcze mam grunt i chyba w nim je umieszczę)

 

Co do instalacji elektrycznej - czy kable sieciowe, głośnikowe i alarmowe ciągnąłeś obo siebie czy zachowałeś jakieś odległości.

Jakie kabelki są stosowane do alarmu?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

1. Rura doprowadzająca powietrze do kominka na wysokości ok 1,3 od ziemi. Rura fi 100. Jeżeli masz grunt to zdecydowanie umieść rurkę właśnie tam

 

2. Okablowanie - generalnie nie zwracałem na to specjalnej uwagi. Są miejsca, że kable idą razem. Wiem, ze bezpieczniej powinno być oddzielnie ale mysle, ze nie jest to duzy problem. Nie pamietam dokładnie jaki dałem kabel do alarmu - na pewno ma 4 pary (8 przewodów - i to polecam). Co do przekroju to nie ma tam dużych prądów (intslacja alarmowa "chodzi" na 12V - kable mogą być cieniutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Am - domek cudo. Aż miło popatrzeć.

O przeprowadzkę bym się na Twoim miejscu nie martwiła. My właśnie jesteśmy po umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania, umowę notarialną planujemy za miesiąc i też do końca sierpnia obowiązkowa przeprowadzka. Tylko że u nas są tylko tynki i wylewki :p :p :p

Ale to już taka tradycja tego naszego mieszkania - poprzedni jego właściciele też się na szlichtę przeprowadzali :lol:

Pozdrawiam. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...