Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doszly mnie sluchy, ze w kominkach Tarnawa juz sie robi krociec do szczelnego podlaczenia rury doprowadzajacej powietrze z zewnatrz. Moze to ktos potwierdzic? Widzial to ktos?

 

Karol N.

 

Witam,

Potwierdzam, widzialem w Gdansku na targach w kwietniu 2004. W stojaku (robionym prze Tarnave) na ktorym stoi wklad poprowadzone sa kanaly dporowadzajace powietrze do wkladu. Doprowadzenie powietrza z zewnatrz dolacza sie do tego stojaka

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszly mnie sluchy, ze w kominkach Tarnawa juz sie robi krociec do szczelnego podlaczenia rury doprowadzajacej powietrze z zewnatrz. Moze to ktos potwierdzic? Widzial to ktos?

 

Widział i kupił - w kwietniu w B-stoku (Flamma) za chyba 260 zł. Moja 18-stka juz na tym stoi - genialne w prostocie :D I pewnie na nim postoi zanim obuduję - przynajmniej mam czas z głową zaprojektować obudowę kominka...

P.S.

I pomyśleć, za takie same pieniądze można kupić np. radiomagnetofon... Równie trudny do wykonania - czyż nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszly mnie sluchy, ze w kominkach Tarnawa juz sie robi krociec do szczelnego podlaczenia rury doprowadzajacej powietrze z zewnatrz. Moze to ktos potwierdzic? Widzial to ktos?

 

Widział i kupił - w kwietniu w B-stoku (Flamma) za chyba 260 zł. Moja 18-stka juz na tym stoi - genialne w prostocie :D I pewnie na nim postoi zanim obuduję - przynajmniej mam czas z głową zaprojektować obudowę kominka...

P.S.

I pomyśleć, za takie same pieniądze można kupić np. radiomagnetofon... Równie trudny do wykonania - czyż nie :D

 

Chcialem to cudo techniki obejrzec na stronie Tarnawy ale nie ma. Moze pare slow opisu?

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama konstrukcja prosta tak, ze trudna do pisania :D Cztery nóżki w każdej śruba do regulacji. Na tym stawia sie wkład - to wtedy gdy nie chcemy powietrza z zewnatrz. Jesli chcemy to zanim postawi sie wkład należy polożyc cóś w kształcie litery v czy u - takie płaskie kanały doprowadzające powietrze do prostokątnych otworów z obu stron wkładu. Tam gdzie sie zbiegają jest miejsce na podłaczenie rury fi 120 (125?) któa doprowadza powietrze z zewnątrz. Uff... I tak ciężko wyobrazić sobie jakie to proste :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama konstrukcja prosta tak, ze trudna do pisania :D Cztery nóżki w każdej śruba do regulacji. Na tym stawia sie wkład - to wtedy gdy nie chcemy powietrza z zewnatrz. Jesli chcemy to zanim postawi sie wkład należy polożyc cóś w kształcie litery v czy u - takie płaskie kanały doprowadzające powietrze do prostokątnych otworów z obu stron wkładu. Tam gdzie sie zbiegają jest miejsce na podłaczenie rury fi 120 (125?) któa doprowadza powietrze z zewnątrz. Uff... I tak ciężko wyobrazić sobie jakie to proste :D

 

Czy sa to oryginalne wyroby Tarnawy???

W zeszłym tygodniu dzwoniłem do Tarnawy i gośc powiedział, że Tarnawa nie robi podłączeń do szczelnego doprowadzenie powietrza do kominka. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POsiadacze tego kroćca moze który go naszkicuje albo zrobi foto i wrzuci gdzies w otchłań internetu co by sobie mogli all ludziska pooglądać co to za cudo techniki ...

P.S. na stronach tarnawy tego wynalazku nie ma...

 

my ludziska marzący o Tarnawach (lub ich posiadacze) przyłączamy się do postu Pirata :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 lipca czyli od jutra nie mam dostepu do netu (lacze sie przez modem :x ) - prznosze numer do wybudowanego przez rowno rok domu ! Oby jak najszybciej - wtedy moglbym wiecej na temat i wkladu i podstawy. A czy oryginalna ? - niewazne - wazne ze sie sprawdza :D

P.S. Sorry za brak ogonkow - przyzwyczajenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...