Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

To bardzo ciekawy sposób myslenia o naliczaniu vatu... Na wkłasd jest to 22% tak jak na wszystkie materiały budowlane po 1 .05.2004 . Jesli natomiast kupujesz wkład z usługa tj budowa calego kominka to vat jest 7% . Samo oferowanie wkładu z 7% vat bez zamontowania jest naciągane . Wysłanie zadatku na konto dostawcy z napisanym zadatek na wkład kominkowy wyklucza mozliwość wystawienia faktury 7% na kominek [ wkład musi mieć wtedy 22%].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy kominkarze

 

80m2 na dwóch kondygnacjach (segment ok. 5m X 9m dół i to samo góra)

C.O. gazowe jest ale mam fantazję na kominek do ciągłego palenia. Zaproponujcie proszę moc (np Tarnawy) i DGP ( tak w zarysie ) np. czy ma to iść stryszkiem jakim przekrojem ? - chętnie grawitacyjnie.

Kominek stoi mniej więcej w połowie długości (dłuższej ściany) przy schodach.

Jaki komin polecacie (materiał i wysokość)

 

dzięki i trzymajcie ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawy sposób myslenia o naliczaniu vatu... Na wkłasd jest to 22% tak jak na wszystkie materiały budowlane po 1 .05.2004 . Jesli natomiast kupujesz wkład z usługa tj budowa calego kominka to vat jest 7% . Samo oferowanie wkładu z 7% vat bez zamontowania jest naciągane . Wysłanie zadatku na konto dostawcy z napisanym zadatek na wkład kominkowy wyklucza mozliwość wystawienia faktury 7% na kominek [ wkład musi mieć wtedy 22%].

DarekB - a czy wniesienie kominka do domu, jego ustawienie na podstawie lub podmurówce oraz podłączenie rury spalinowej to juz "montaż instalacji grzewczej"? Wg mnie tak, ponieważ w takim stanie moge juz użytkowac kominek i grzać w domu. Ten montaż może sie tez odbyć w późniejszym terminie (za miesiąc, dwa, itd)

Intryguje mnie tylko fakt, że jedne firmy potrafią i chcą, a inne nie (szkoda, że tych pierwszych jest tak mało w mojej okolicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w podatkach albo cos jest legalne albo nie ... udowa całego komika to 7% vat ale sam handel wkładami to 22% . Napewno lepiej zamówic z usługą kompleksowo bo i serwis pewny w jednej firmie . Gdyby handel bez budowania na 7% był legalny to JESTEM gotowy natychmiast do współpracy... Sprawdzałem w Urzedzie Skarbowym .. kombinowaliśmy .... ale nie ... Pozdrawiam Darek B ps Wraca Tarnava 10 kW w cenie 1490 brutto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy kominkarze

 

80m2 na dwóch kondygnacjach (segment ok. 5m X 9m dół i to samo góra)

C.O. gazowe jest ale mam fantazję na kominek do ciągłego palenia. Zaproponujcie proszę moc (np Tarnawy) i DGP ( tak w zarysie ) np. czy ma to iść stryszkiem jakim przekrojem ? - chętnie grawitacyjnie.

Kominek stoi mniej więcej w połowie długości (dłuższej ściany) przy schodach.

Jaki komin polecacie (materiał i wysokość)

 

dzięki i trzymajcie ciepło

 

 

Tarnawa 14, będzie w sam raz. A co do DGP, tym bardziej grawitcyjnego, to bez obejrzenia rozkładu pomieszczeń żaden rzetelny wykonawca Ci nie odpowie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podzielcie sie uwagami jak pracuje system grawitacyjny. Jakie maksymalne odległości rurowe są pociągnięte i jak to się sprawdza. Nie chciałabym turbinki bo nie cierpię chałasu /wyciąg kuchenny i wc doprowadza mnie do szału/.

Czy sprawdza się tu zasada podciągania ciepłego powietrza jak najbliżej okien tak jak w grzejnikach czy też jest to nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam turbinę 600 W i nie można jej porównać do wyciągu lub WC. Ta jest bardzo cicha, co nie znaczy że w nocy jej nie słychać.

 

U mnie np. nie tyle halasuje turbina, lecz szumi powiettrze, ktore jest zasysane przez nia. Czy macie albo znacie jakis sposob, jak to znwiwelowac? W gornej czesc paczki, gdziejest otwor, ktorym powietrze cieple wchodzi do turbiny, tam wlasnie slychac ten cholerny szum wciaganego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyłączam się do grona zwolenników tarnavy...

Nie mam jej jeszcze co prawda i powiem szczerze.że biję się z myślami i portfelem... :( :Ciepłe powietrze,czy może płaszcz wodny...jako drugie ogrzewanie będzie pięc na gaz z instalacji...

Wiem,że nie raz było...ale co Wami powodowało,że jednak Tarnava?Przecież na pewno też liczyliście koszty nie raz...Podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na kominek ogrzewający powietrze, a nie z płaszczem wodnym, gdyz chcialem miec DGP i wentylacje mechaniczną (ale bez reku) wiec naturalnym sprzymierzencem tego ukladu jest wklad kominkowy ogrzewający powietrze.

 

Wybralem sie do salonu z kominkami i zamierzalem kupic wklad, stawialem na Jotula Panoramę. Przed zakupem obejrzalem rozne wklady. Potrzebowalem wklad do ciągłego grzania. Sprzedawca poimformowal mnie, że do tego nadaje sie Jotul oraz Tarnava. Na Tarnave jest 10 lat gwarancji, jest to jeden odlew bez uszczelek. Do tego o ponad 2 tys tanszy od Jotula. Kupilem wiec Tarnave, dalem zaliczke i po trzech tygodniach w listopadzie ubieglego roku dostarczono wklad PZPOS 18Kw. W pierwszym sezonie palilem od lutego 2004r. do konca marca.

 

Wklad i caly uklad spisaly sie b. dobrze. Sezonu grzewczego 2004 jeszcze nie rozpocząłem, gdyz w domu mam dosyc ciepło. ale mam zapas sredwna wystarczający z pewnoscią na całą zime. Tak wiec bede mial zabawe z paleniem w kominku, gdyz to lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyłączam się do grona zwolenników tarnavy...

Nie mam jej jeszcze co prawda i powiem szczerze.że biję się z myślami i portfelem... :( :Ciepłe powietrze,czy może płaszcz wodny...jako drugie ogrzewanie będzie pięc na gaz z instalacji...

Wiem,że nie raz było...ale co Wami powodowało,że jednak Tarnava?Przecież na pewno też liczyliście koszty nie raz...Podpowiecie?

Też zastanawiałam się nad kominkiem z płaszczem, co więcej byłam już prawie zdecydowana na niego ale koszt :-? po większym zastanowieniu się doszliśmy z mężem do wniosku, że za długo by się zwracał ponieważ tak naprawdę nie ma nas przez cały dzień w domu a grzanie tylko w niedzielę... no cóż mija się z celem montowania takiego cuda. i tak powstał pomysł zwykłego kominka (tzn.Tarnawy) ale z rozprowadzeniem ciepełka do trzech sypialni na górze bo była akurat blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo oglądałam się za wkładem. Chciałam mieć wkład do ciągłego grzania a ponieważ w nocy lubię spać a nie biegać z drewnem więc jak to kiedyś powiedziałam porzuciłam względy estetyczne na rzecz komfortu grzania. Kupiłam tarnavę 16kw z półokrągłą szybą. Chyba jednak nie wygląda najgorzej:

http://republika.pl/mmagi/images/obraz%20004`.jpg

Chociaż jeszcze nie mieszkam wiem, że jak wieczorem napalę to rano mam żar. I o to mi chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...