Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak jest z tym kurzem w DGP bez napedu i filtrow. Czy to prawda, ze smugi na scianach i na sufitach?

 

Waldon

widzialem taka konstrukcje w katalogu firmy kago.de tylko wydaje mi sie

ze byla zeliwna.Taki wymiennik na rure spalinowa to fajna rzecz choc po gabarytach oceniam na nie wiecej niz 2-3 kW. Troche malo szczegolow technicznych.

Ciekawe przy takiej mocy jest rowniez rozwiazanie Spartherm czyli wezownica miedziana. Nie znam ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób, które mają DGP niewymuszone - bez turbinki:

czy kominek usytuowany na dole (w domu dwukondygnacyjnym), na górze po przstawieniu ręki do wylotu, powinno się czuć mocny wydmuch ciepłego powietrza, czy raczej jest ono u Was mało wyczuwalne?

 

Debiutujemy w paleniu w Tarnavie i po godziny od rozpalenia na górze czuć jedynie leciutki podmuch ciepła tuż przy anemostacie.

Nie wiem czy to prawidłowy objaw, czy powietrze powinno bardziej "dmuchać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola skoro blisko,to nie masz pewnikiem żadnej turbinyi wyszło Ci rzeczywiscie niedrogo...U mnie bez turbiny ani rusz,podobno do 3 metrów jeszcze nagrzeja,ale dalej..

A jak w takim razie ogrzewacie łazienki,kuchnie i wc?

Rzeczywiście nie mam żadnej turbiny bo największa odległość to zdaje się 4m. W kuchni i łazience podłogówka ale u mnie kominek to tylko takie dogrzewanie,bo głównie to będzie gaz. Ale i tak mimo turbiny to chyba Tarnawa wychodziła taniej od np. Makrotermu z płaszczem, różnica w cenie samego wkładu wychodziła ok 5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób, które mają DGP niewymuszone - bez turbinki:

czy kominek usytuowany na dole (w domu dwukondygnacyjnym), na górze po przstawieniu ręki do wylotu, powinno się czuć mocny wydmuch ciepłego powietrza, czy raczej jest ono u Was mało wyczuwalne?

 

Debiutujemy w paleniu w Tarnavie i po godziny od rozpalenia na górze czuć jedynie leciutki podmuch ciepła tuż przy anemostacie.

Nie wiem czy to prawidłowy objaw, czy powietrze powinno bardziej "dmuchać"

 

Zaczekaj dłużej, tarnawa jest ciężka i długo się grzeje. Za to długo także stygnie. Po dwóch godzinach powinno dmuchnąć konkretnie. No i będzie dmuchać jeszcze długo po wygaśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnava daje ciepło po kilku minutach może masz coś z obiegiem powitrza ?? Prawidłowe wykonanie grawitacyjnego obiegu jest stosunkowo proste ale jak zawsze "diabeł tkwi w szczególach " . Co z doprowadzeniem tlenu do spalania czy jest szczelne?? Masa wkladu 200 kg daje lepsza magazynowanie ciepla ale z tym dmuchaniem długo po wygaśnieciu to lekka przesada... Obudowa szamotowa zmagazynuje cieplo ale musi posiadac odpowiednia mase i powierzchnie wymiany . Cieple obudowy szamotowe są O.K. POLECAM NAPRAWDE WARTO mistrz zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach??? Po kilku minutach to dopiero się wszystko rozpala a wkład jest zimny jak trup... łapie ciepło dopiero po co najmniej pół godzinie a gorący jest jeszcze później. Mam grawitacyjne DGP i na poddaszu temperatura przez pierwszą godzinę praktycznie nie rośnie. Dopiero później, jak już wkład naprawdę zrobi się gorący, cały ten system łapie ciąg i z wylotów zaczyna mocno dmuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja już o tym w osobnym wątku pisałam, ale dla tych, którzy nie dotarli, jeszcze raz - polecam zakup Tarnavy bezpośrednio od producenta - namiary na stronie http://www.tarnawa.com.pl (koniecznie przez w)

Ja dostałam rabat 12 % i dostawa gratis. Naprawdę warto!

Pozdrawiam

 

Jak uzyskałaś taki rabat???? ja dzwoniłam i pani mi powiedziała, że da mi co najwyżej rabat 5%... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o wkładach Tarnavy więc pytanie będzie chyba na miejscu.

 

Byłem właśnie u kominiarza pogadać o długości komnina dymowego, a konkretnie

upewnić się, że komin 4 metrowy (według przepisów) będzie ok. A ten mi odpowiedział,

że długość komina to pan wyczyta z instrukcji władu kominkowego... :o

Na stronie Tarnavy tylko informacja o średnicach przyłaczenia jest i to wszystko.

A ja mam zagadkę.

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu - nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale...

Mój komin do kominka ma 4,5 mb od ziemi!! Od czopucha zostało już tylko 2,5 mb. Słyszałem wiele opinii, że mój komin nie będzie działał, bo jest za krótki, że co najmniej muszę założyć "strażaka", ale pewnie i to nie pomoże.

Byłem z tym problemem u mojego architekta, on radził się nawet swoich kolegów po fachu i oni powiedzieli mi coś takiego (mniej więcej, bo już nie pamiętam szczegółów): gdyby minimalna wysokości komina (od czopucha) miała wynosić zawsze 4 mb, to jak wyglądałyby domy parterowe bez poddasza użytkowego?

I co? Ciąg mam taki, że hej! Oczywiście są dni, kiedy trudniej rozpalić, czy podtrzymać ogień, ale to dzieje się przy każdym kominie. Mój kominek to Tarnava 16 kW, komin spalinowy Schiedel Rondo Plus 200 mm średnicy.

Nie mam problemu z cofaniem się spalin do salonu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....I co? Ciąg mam taki, że hej! Oczywiście są dni, kiedy trudniej rozpalić, czy podtrzymać ogień, ale to dzieje się przy każdym kominie. Mój kominek to Tarnava 16 kW, komin spalinowy Schiedel Rondo Plus 200 mm średnicy.

Nie mam problemu z cofaniem się spalin do salonu.

Pozdrawiam

 

Dzieki Feft. Komin mam identyczny jak ty (Schiedel R+ 200) i docelowo

mam mieć 4 metry od czopucha do wylotu - więc nie będzie źle :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...