Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

Nie wiem dokladnie jaką mam powierzchnię ale jeżeli odrzucę garaż, kotłownie, łazienke na parterze to bedzie jakieś 200 m2. Nie wiem czy wystarczy ale chcę rozprowadziś powietrze do 4 pomieszczen na górze( z dystrybutorem) jak to wyjdzie????? A kominek mi się podoba i uszczelka też chyba nie bedzie problemem.

 

 

Dostałem maila od Pani z Tarnawy z radami co do montażu kominka i zaleca aby pierwsze odpalenie zrobić kiedy kominek stoi ale jeszcze nie jest obudowany ponieważ farba jaką jest pokrywany utrwala się po dobrym nagrzaniu ( Pamiętacie wątek o odpadaniu farbu z drzwiczek) a i wszystkie nieprzyjemne zapachy znacznie szybcie się ulatniają.

Była o tym gdzies na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Araman - dzięki za zdjęcia. Wkład jest ładny, podoba mi się mała ramka drzwi, szkoda że klamka z innej parafii.

Jak znam życie, to odpalisz go zaraz po postawieniu! :) Ja tak miałem - myślałem, że po postawieniu zabieramy się do omawiania szczegółów obudowy, ale teść od razu powkładał rury spalinowe i po 10 minutach już oglądałem sobie ogień we własnym domu. Co ciekawe, rury spalinowe nie były niczym uszczelnione, a dym leciał tylko tam, gdzie powinien - jakiś grzeczny był, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Prawie trzecia w nocy :o a ja myślę :roll: o tej 18 - stce :p

 

Myslę że wielu z nas (facetów) mysli o 18-tkach ;)

 

A wracając do tematu kominków - mnie sie też cholernie spodobał.

(Araman - dziękuję za przesylkę z fotkami)

W poniedziałek miałem zamawiac 16kW - i teraz mam zgryza.

Na szczeście mamy jeszcze cały dzień na podjęcie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dla wszystkich zainteresowanych:

Nazwa renomowanego w tej chwili producenta monolitycznych wkładów żeliwnych - Tarnava, nic wspólnego z powyższym wkładem nie ma, zainteresowanym proponuję po prostu "wykonanie telefonu" do źródła, czyli Tarnavy.

"Ktoś" po prostu wykorzystuje w sposób nie całkiem ładny obecną koniunkturę na tego typu wkłady i tęże firmę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklady o których większość Forumowiczów się wypowiada (comfort, retro, itd) to wkłady z TARNAVY z miejscowości Jastrząbka Nowa.

Natomiast TARNAWA to inny producent z miejscowości Tarnów.

Pozdrawiam.

Grzesiek.

 

No to kto w końcu robi te kominki?

TARNAVA http://tarnava.strefa.pl/ jest z Jastrząbki Nowej koło Tarnowa. Kominki mają nazwy Comfort, Exclusive, Prestige. Mają wielu autoryzowanych dystrybutorów.

 

TARNAWA http://www.tarnawa.com.pl jest z Tarnowa. Kominki mają nazwy PZP, PZPG, itd. Na stronie www nie podaje dystrybutorów.

 

Jedni i drudzy mają monolit żeliwny i szybę bez uszczelek oraz dają 10 lat gwarancji.

Czy to są dwaj różni producenci, czy też może tak naprawdę TARNAWA tylko sprzedaje TARNAVY i nawet nie jest autoryzowanym dystrybutorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezukałem internet są dwie firmy różniące się literką . Kominki są prawie identyczne. pewnie jest tak jak pisze przedmówca . ciekawe co na to producent przez W. biorę telefon ( ale to jest tylko ciekawość mój kominek jest OK i nieważne czy zrobiony przez W cy V) myślę że czas przejśc do innych ciekawych wątków i skończyć z biciem piany( choć sam jej trochę ubiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kominek jest jeden, jeden jest producent, a firma z jakichś powodów jest podzielona: jedna robi wkłady (ta przez "v"), druga całą resztę.

Kiedyś stosowano tylko te nazwy PZP, te Comforty i inne są stosowane od niedawna.

Na 3 stronie niniejszego wątku jest trochę wyjaśnień w przedmiotowym temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma co kruszyc kopi o te literki.

 

ma pytanie dotyczące DGP.

Wczoraj przywiozłem całe to ustrojstwo. Na obudowie turbiny pisze że rura termoflex nia może być tosowana do doprowadzania powietrza od kominka o turbiny. Czy ktos moze to wyjaśnić a jak jest uwas zrobione doprowadzenie powietrza do turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam DGP dopiero przytaszczyłem do domku rury amenostaty turbine itd ....Do połączenia kominek <> turbina nie stosuje się połaczen termoflex (tych ocieplanych rur) do tego połączenia stosuje się aluminiowe rury tzw "spiro" sprzedawane w 3m oddcinkach ściśniete do 1 m. DARCO ma je w swojej ofercie. 1metr fi150 mm cena netto około 5,9 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam DGP dopiero przytaszczyłem do domku rury amenostaty turbine itd ....Do połączenia kominek <> turbina nie stosuje się połaczen termoflex (tych ocieplanych rur) do tego połączenia stosuje się aluminiowe rury tzw "spiro" sprzedawane w 3m oddcinkach ściśniete do 1 m. DARCO ma je w swojej ofercie. 1metr fi150 mm cena netto około 5,9 zł

Jako uzupelnienie. Ponoc przy produkcji sipro uzywa sie do chlodzenia olej lub wode. W tym pierwszym wypadku rury nagrzane smierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteśmy na tym samym etapie .Mam rozumieć że od dystrybutora do turbiny dasz spiro a dalej termoflex czy odejdziesz spiro od dystrybutora i przejdziesz na termoflex, ja od dystrybutora do turbiny ma z 5 metrów i skoro nie można podłączać termoflex do dystryburora to zastanawiam się na sposobem drugim.

Jestem ciekawy ile cię ksztowały te elementy i gdzie kupowałeś

Ja za turbinę z by-pass + filtr metalowy( kaseta)+ 5 mb rury termoflex + regulator obrotów + opaski+ przepustnica zapłaciłem 1000 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...