Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Turbina Dospel 510m3/h + 30mb termoflexów + 6 mb spiro + 5 amenostatów + złączki+ trójniki, taśma itd 1580 pln (brutto). Rury , amenostaty średnica 150mm. Kupowałem w Poznaniu - przedstawiciel DARCO DOSPELA i innych od wentylacji. Co do zapachu z rur mysle ze to sprawa czasowa kwestia wypalenia ...sprawdze kiedyś tam w praktyce :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina Dospel 510m3/h + 30mb termoflexów + 6 mb spiro + 5 amenostatów + złączki+ trójniki, taśma itd 1580 pln (brutto). Rury , amenostaty średnica 150mm. Kupowałem w Poznaniu - przedstawiciel DARCO DOSPELA i innych od wentylacji. Co do zapachu z rur mysle ze to sprawa czasowa kwestia wypalenia ...sprawdze kiedyś tam w praktyce :-)

 

A u mnie smierdza nadal jak sie nagrzeja. Mimo, ze grzeje na dobre juz cala jesien no i teraz. Smierdza i smierdza. To przez ten olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz nieco z innej beczki pytanko, ale caly czas w temacie Tarnavy i kominków:

Jak dlugo nagrzewacie dom, jezeli spadnie Wam temperatura bo niegrzaliscie, gdyz byliscie przez dzien w pracy, wyjechaliscie na dzien, itd. Chetnie poczytam i skonfrontuje teraz z moimi doswiadczeniami. Bo ja zamieszkuje dom po czesci (tzn. troche w domu, troche na starym mieszkaniu) i czasem jak nie ma mnie 24 godziny i nie grzeje kominkiem, to mi sie wydaje ze zbyt wolno sie nagrzewa. No i troche zimno jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile cię ksztowały te elementy i gdzie kupowałeś

Ja za turbinę z by-pass + filtr metalowy( kaseta)+ 5 mb rury termoflex + regulator obrotów + opaski+ przepustnica zapłaciłem 1000 zł brutto

Turbina 510m3 + filtr + 20 m termoflex (125 mm) + taśma 50 mb do 150 stopni + 10 m rury spiro (125 mm) = 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi przywieźli Tarnavę Exclusive 16kW i mam pytanie odnosnie drzwi do wkładu.

Jak się toto demontuje? Te bolce są luźno i wystaczy je wybić jakimś trzpieniem?

Wymaga to jakiś wiekszych kombinacji? czy moze z racji szlifowanych drzwiczek

lepiej tego nie ruszać?

 

Muszę ten wkład wtaszczyć na piętro, więc sami rozumiecie - zdjęcie drzwi ułatwi

nieco dźwiganie (mam nadzieję)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU ja u siebie wybiłem te bolce, najlepszy byłby wybijak bo jest twardy, bałem się że pękną obejmy, ale wybiłem bez problemu najważniejsze to dobrać młotek i siłę uderzenia w wybijak :p Przy wybijaniu wkład był na "plecach" Nie zazdroszczę Ci tachać tego po schodach na górę. :roll: POWODZENIA!!! :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Comfort 16 kW od dwóch tygodni, jeszcze nie zabudowaną,ale już

z DGP grawitacyjnym 6-rurowym. Działa bez zastrzeżeń. Śmierdziało rzeczywiście w pierwszych dniach bardzo, teraz już nie.

DGP miałem zrobione z rur fi 150 firmy KOSS. Firma COLOR (montażowa polecona przez Tarnavę) wymieniła mi wszystkie odcinki rur przy wkładzie ( po ok.3 metry ) na inne, ponieważ tamte były tylko maksimum do 150stopni C!!!

Druga sprawa.Mogę Wam powiedzieć,że mam temperaturę na najdalszym

odcinku(ok.7m) na poddaszu na wylocie przy suficie.. nawet 48 stopni (!). Rura ta wychodzi z przodu dystrybutora,gdzie jest najwyższatemperatura.

Trzecia sprawa. Wkładam polana nawet 50-centymetrowe, oczywiście

po skosie. Ponieważ mam drewno liściaste (akacja i brzoza) nie w pełni

suche, szyba kominka stała się b.szybko brudna i trudno ją jest mi

"wypalić" z tego brudu. Wsad pali się na oszczędnym trybie 8 godzin.

Czwarta sprawa. Wyczystka jest koniecznością. Przez nią kominek odjechał mi od ściany na 73 cm! Mam teraz lekkie kłopoty z obudowaniem

go kamieniem i płytami g-k.

Piąta sprawa. Potrzebny był mi ten wkład z drzwiczkami prawymi

(w ofercie są TYLKO lewe); firma wykonała mi go specjalnie z prawymi!

Bez żadnych dopłat.

Pozdrawiam wszystkich. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu. Mój wkład ( Comfort 16 kW ) ważył 190 kg i na szczęście jego

miejsce jest w salonie na parterze. Wtargaliśmy go na specjalnym

wózku ( montażyści go mieli ) przez drzwi tarasowe we trójkę!

Współczuję Ci. Jaki Ty musisz mieć solidny strop! Jak już go tam wtargacie to potem ok. 7 godzin montażu i po ptakach. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze do spalania mam doprowadzone z zewnątrz ( czerpnia 50 cm nad gruntem ) w podłodze rurą PCV fi 110 bez szybra bezpośrednio do kominka poprzez kruciec w oryginalnym Tarnavy trójnożnym stojaku.

Powietrze do dystrybutora ( też oryginalny Tarnavy ) jest zasysane z salonu, głównie spod spodu. Jeżeli chodzi o "portki" to rzeczywiście mam, ale wyżej tzn. na rurze dymowej. Jest to takie rozgałęzienie, które pozwala odrowadzać dym do komina i jednocześnie połączyć rurę kominową z wyczystką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu. Mój wkład ( Comfort 16 kW ) ważył 190 kg i na szczęście jego

miejsce jest w salonie na parterze. Wtargaliśmy go na specjalnym

wózku ( montażyści go mieli ) przez drzwi tarasowe we trójkę!

Współczuję Ci. Jaki Ty musisz mieć solidny strop! Jak już go tam wtargacie to potem ok. 7 godzin montażu i po ptakach. Powodzenia.

 

Stąd moje pytanie o demontaż drzwiczek:) - zawsze to jakaś ulga.

Kominek ma stać na filarze 90x90 cm ciagnącym się od samych fundamentów.

Co do transportu na górę mam pewną koncepcję - zobaczymy już

w poniedziełek czy jest ona słuszna. A ustawianie i montaż będzie

całkowicie we własnym zakresie - może potrwa dłużej, ale frajdy

trochę będzie (no i ciut kasy zostanie w kieszeni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu. Fachowcy wzieli za cały montaż 350 zł. Uważam, że to niedrogo.

Zrobili:

1. podłaczyli wyczystkę kompletną ( wraz z kuciem i murowaniem )

2. montaż kominka ( trójnóg, dystrybutor, kominek)

3. wymiana rur spiro na bardziej wytrzymałe

4. podłączenie rury doprow. powietrze zewn.

5. połaczenie 6 rur spiro do DGP

6. ocieplenie dystrybutora

7. odpalenie

Zadziałało z pierwszego kopa bez żadnych zastrzeżeń. Posprzątali po sobie. Nawet zabrali gruz ze sobą (?) !

w ogóle cała ta impreza kosztowała mnie 5 tys. złotych.

Wszystko fakturowane i z odpowiednimi gwarancjami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal . Wkłady Tarnava do zobaczenia w Żabiej Woli k / Warszawy obecnie posiadamy na stanie 18kW Comfort oraz Retro, 16 kW Comfort,Retro, Exklusive , Prestige 14 kW Comfort 12kW Retro. 10kW ...czyli praktycznie cały asortyment . Czynne codziennie 9.00- 18.00 tel 046 8578217
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...