Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

Ja założyłem, bo mam 10m komin 14x24 (czy coś takiego) i jak miałem taką małą kozę (zanim kupiłem kominek) bez jakielkolwiek regulacji ro od ciągu zaczynała dostawać wibracji a huczało jak w jakimś odrzutowcu. Szyber niewiele kosztuje, a zawsze można go po prostu nie zamykać.

 

Pozdr.

Jedno zasadnicze pytanie, czy twój kominek to TARNAWA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ziółko - strona świata chyba nie ma takiego znaczenia. Chyba teoretycznie najlepiej jest z tej strony z której wieją najczęściej wiatry (u mnie i chyba u większości jest to zachód).

 

 

Z tymi wiatrami to róznie bywa ja mam od północy ale to nie ma znaczenia . Kominek jest w trakcie obudowywania ostatni sporo u mnie wiało właśnie od północy i wiatr hulał po salonie właśnie przez doprowadzenie powietrza tak że musiałem wyść na zewnątrz i przysłonić wlot powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja mam wlot od :) spodu :) , mam rure wyprowadzoną 30m od domu i na końcu syfon, a wlot od spodu. Miałem zrobić studzienkę lecz z braku laku tylko wyprowadziłem rurę na 70 cm nad ziemię i mi ją zasypał śnieg tej zimy. Docelowo będzie na 130 i syfon z wlotem skierowanym do ziemi by nie napadało do środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wkład. Drzwiczki są ok. B. dobrze da się je przymknąć. Są szczelne. Trochę, a może nawet więcej niż trochę kłopotu sprawia ich czyszczenie, jeśli ktoś czyści. Ja czyszczę no może 3 - 4 razy na sezon grzewczy. Palę non stop przez 6 miesięcy. Jeżeli wątpliwości dotyczą tylko teej kwestii, to nie ma się nad czym zastanawiać. Pozdrawiam. Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem na etapie montażu rur rozprowadzających DGP.w związku z tym,że chcę je puścić w suficie podwieszanym na parterze nie za bardzo uśmiecha mi się korzystanie z rur okrągłych z ociepleniem bo mają one średnicę 17-18 cm i o tyle musiałbym obniżyć sufit.W związku z tym czy są np.rury kwadratowe 10x10 cm i czy rozprowadzenie ciepłego powietrza musi się odbywać izolowanymi rurami.Ew.proszę o namiary na sprzedawców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wszystkie osoby zainteresowane tematem kominków a wiec i tych poszukujących jak i użytkujących baaardzo baaardzo gorąco proszę o pomoc w zadaniu domowo- służbowym. Potrzebuję zebrać pewne dane na temat preferencji rynkowych i założyłam wątek na Wymianie doświadczeń – (KOMINKI- zadanie służbowe) – wszystkich wielkiego serca proszę o odwiedzenie tego wątku i krótkie odniesienie się do zadanych pytań – to nic innego jak ułomne badanie rynku – a wy forumowicze jesteście chyba najlepszym źródłem informacji w zakresie preferencji i potrzeb. Podkreślam ze należę do grona forumowiczów , sama buduję a forum wykorzystuję w celach zawodowych tylko dlatego że wydaje mi się ze wasze głosy w temacie którym muszę się zająć są bardzo istotne. Pozdrawiam – i z góry pięknie dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Wkońcu chcę kupić Tarnawę 14kW oraz oryginalny stojak z doprowadzeniem powietrza.

Proszę o informacje czy ten stojak nie przeszkadza/nie wchodzi w komore na drewno.

Czy macie stojak do Tarrnawy oraz komorę na drewno poniżej wkładu???

 

Wszystko według mnie zależy od kształtu odbudowy kominka. Jeśli dolną część

obudowy będziesz miał wysuniętą - będzie dobrze. Ale jeśli planujesz obudowę

bardziej zwartą - stojak może kolidować z planowanym miejscem na drewno.

Dokładnie może nie sam stojak a rura doprowadzająca powietrze która nie wiedzieć

czemu wychodzi ze stojaka pod katem w kierunku przodu kominka :-? .

Ja u siebie ze względu na układ dgp zrezygnowałem z komory na drewno pod kominkiem

i daję ją obok obudowy (obudowa raczej nowoczesna będzie).

 

Poszukaj w moim dzienniku budowy - wklejałem tam linki jak ten stojak wygląda.

Będą też tam na pewno zdjęcia stojącego razem kompletu wkład+stojak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tarnavę 16 KW z półokrągłą szybą schodzącą do dołu (nie pamiętam nazwy). Portek do T nie kupowałem - mój majster wymurował wszystko i podłączył od dołu rurę wychodząca na zewnątrz. Powiedział ze z czasem portki mogą się ..... odkształcić pod ciężarem. Jak rozkręcę dostęp powietrza to chajcuje (hajcuje?) się tak jakbym benzyny podlał;-).

W Żabiej Woli byłem ale maksymalny możliwy upust jaki mi zaproponowano był nie do zaakceptowania (7%). Człowiek którego nazwisko jest na stronie Tarnavy (wozi kominki gdzieś bodajze z Gdańska) dawał mi duuuużo większy rabat, a w końcu dogadałem się z kumplem i wzięliśmy dwa kominki po cenie 3200 (cena wyjściowa bodajże 3900). Kominki kupiłem na Pradze - uliczka odchodzi od Marsa - chyba Młodnicka ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobię, tzn zastosuje ten stojak (bo najwygodniej i najszczelniej doprowadzić powietrze do spalania), zrobie komorze nna drewno, ale drewno będę trzymał w koszyku.

Ta komora raczej ma dawac efekt wizualny, gdyż obudowa będzie tradycyjna - rustykalna z piaskowca i marmuru (więc komora musi być :wink: )

Czy tak będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...