Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

Zgadzam się z Securą. Każdy musi opanować palenie we własnym kominku. Najczęściej odbywa się to metodą prób i eksperymentów. Ja na początku spalałem cały wsad w 4 godziny a teraz spokojnie "wyciągam" 8. Myślę, że po radach Sucury uda mi się wyciągnąć i 12 godzin w Tarnawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nic do tej pory nie przekonuje mnie do kupna poniewaz nikt nie powidzial tak tylko tarnaswa wydaje mi sie ze sa tansze dajace takie same efekty ,

 

to co mialbym wydac na Tarnawe wole wydac na zabudowe dla mnie to jest top samo co gadanie o scinie sciana taka albo taka glowa muru nie nie przebijesz,patrz na kieszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze mimo tego iż na zakup Tarnavy bede musial wziasc pozyczke to jednak ten wklad kupie a nie jakies ładne francuskie badziewie na sróbach i masie szamotawej skrecane gdzie piszą w rekamówce" 100% żeliwa" i dają 5 lat gwarancji , bo po tym okresie masa szamotawa przepala się robiąc dziurki w miejscu łączenia ścian wkładu i swąd przedostaje się do powietrza ogrzewanego które potem my wdychamy w pokojach, po drodze robiąc czarne zadymienia na suficie

(a sprzedawcy tłumaczą to tym że to dym przy otwieraniu drzwiczek )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

troche ko kominku a troche okominie planuję kominek ok 16 kw nie wiem jeszcze jakiej firmy ale pytanie dotyczy odprowadzenia spalin kominem: przewód kominowy ma wymiary 0,14 x 0,27 czyli wg normy niby dobrze ale komin biegnie miedzy sypialniami na piętrze planowanymi dla dzieci i nie mam pewności co do jego szcelności a nie chciałbym by oddychały tlenkiem węgla bo długo by nie pociągnęły -pytania więc są takie:

1) jak sprawdzić szczelność komina

2 ) jak go ewentualnie uszczelnić (wysokość prawie 8,5 metra)

3) czy się w otwór 0,14x0,27 zmieści wkłąd kominowy i jaki wystarczy (o ile wiem norma mówi o fi 150 ifi 180)

bądę naprawdę wdzięczny za odpowiedź bo mi to sen z oczu spędza -niedługo będzie północ

[email protected]

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm Gościu

akurat to jest pozyczka zakładowa na 3%

A myślę że szybciej ją spłacę niż wytrzymają "tanie francuskie piekarniki"

Może ładnie to one i wyglądają ale na chwile, niestety rozkurczliwość szamotu, stali i żeliwa w jednym podgrzewanym pudełku nie idzie w parze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jagoda5
Nie pamiętam numerów telefonów obydwu firm, ale są i w książce telefonicznej i w branżowym katalogu firm pod hasłem :kominki. Wkład rzeczywiście kredytował Żagiel ale jak nie ma gotówki to nie można wybrzydzać. Kontaktowałam się z GE Capital Bank i gotowi byli kredytować zakup wkładu ale wychodziło trochę drozej jak w Zaglu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wiele dobrych opinii o Tarnawie. Zamowilem wiec Tarnawe PZPOS o mocy 18KW, ktora za pomocą DGP ogrzeje cały dom o pow. prawie 200 m kw.

 

Taca o ktorej wyzej pisano, a ktora ulatwia wymiatanie lub zbieranie popolu do popielnika jest juz jak sądze w standardzie, widzialem ja w salonie sprzedazy wkladow.

 

Tez dlugo sie zastanawialem nad wkladem, o jego wlasciwosciach bede mogl cos napisac po najblizszej zimie. Wklad odbieram pod koniec listopada i bede nim grzal całą zime jako jedynym zrodlem ciepła, gdyz gaz ziemny mam miec dopiero na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobieraliscie moc? Myślałem o 14 kW (cena i wielkość) ale z drugiej strony myślę czy wystarczy. Całość do ogrzania ok 160m2, moc zapotrzebowana (dla -18 ) ok. 9 kW. Wystarczy 14 kW?????

 

Wszystko już rozumiem, powiedzcie tylko jaką moc wziąć. I jaka to jest moc? Szczytowa czy nominalna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol N.
A jak jest w Ternawie rozwiązana sprawa dopływu powietrza do spalania???Czy jest możliwość szczelnego podłączenia rury z powietrzem do wkładu (od dołu)???

 

 

Pisalem kiedys do Tarnawy i odpowiedzieli, ze nie.

 

Pozdr.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...