Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

Zapraszam do Żabiej Woli to jakieś 15 km z Otrębus , obudowy szamotowe to nasza specjalność. Gortaco polecam CIEPŁE KOMINKI kaflowe lub szamotowe . Budujemy nowoczesne piece tzw biopaleniska ,kominki kaflowe, kominki z MASĄ KUMULACYJNĄ , piece klasyczne , kuchnie itp. http://www.kafle-kominki.pl 046 8578217
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tak czytam Wasze posty to już sam niewiem czy to dobrze, że mam tarnave czy źle? Raz jest to świetny wkład, no najlepszy, innym razem prymitywny bo ma tylko blachę zamiast wyszukanego deflektora.

Może ktoś realnie, uczciwie przedstawi wady i zalety. Dla kogoś kto kupił ten wkład z takich czy innych pobudek, ważne jest, że działa(albo nie). Natomiast wszelkie informacje na temat użytkowania, przydadzą się każdemu, a mnie napewno.

POZDRAWIAM UŻYTKOWNIKÓW TARNAVY I INNYCH WKŁADÓW TEŻ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nieco z innej beczki.

Instalator powiedział, po obejrzeniu mojego domu, ze potrzebuje wkładu o mocy 18KW. Podobają nam sie kominki z szybą panoramiczną (w TARNAWIE to wersja exklusive), niestety na ich stronie internetowej takie kominki sa tylko do mocy 16kW. W sklepie powiedziano mi, że sprowadzą mi osiemnastke, ale ona sie troszke różni (m. in. ma doszczelnienie drzwiczek wykonane sznurem nie powierzchniowo jak przy wkładach z płaski korpusem). Chodzi o to, ze "18" jest cała wypukła (nie tylko drzwiczki) i stąd jest problme techniczny z wykonaniem tego doszczelnienia tak jak w innych Tarnawach. Czy ktoś cos wie na ten temat ? Czy ktoś moze użytkuje Tarnawę Exklusive 18kW ? Byłabym wdzięczna za opinie.

Jakos mam wątpliwości czy ta Tarnawa to faktycznie Tarnawa a nie jakas podróba (czy ktoś podrabia kominki :-? ) skoro nie ma jej w ofercie na stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że teraz dają lepszą i grubszą blachę. ja "zajechałem" już 3, oryginalną którą dostałem przy "starym" kominku,drugą którą dostałem z nowym po wymianie gwarancyjnej + jeszcze jedna zapasowa. Ale co jakiś czas po prostu ją odwracam (trochę brudna robota, ale przy okazji przeczyszczam brud, który na niej leży) i się prostuje.

@Wwiola - po prostu do nich zadzwoń, powinni coś wiedzieć, a jak nie, to raczej się tym zainteresują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to juz nie wiem nic :(

Z tego co wiedizałam wcześniej to TarnaVa to kominki, a TarnaWa to wkłady kominowe i kominy, a tutaj GL mi pisze, ze TarnaWa produkuje również kominki.

Heh. Zadzwoniłam do TarnaVy i tam mi miła pani powiedziała najpierw, że produkowali, ale juz nie produkują, bo sie nie sprzedawały, a potem po konsultacji z kolegą wycofała się z tego zdania i powiedziała jednoznacznie, ze nigdy nie mieli w ofernie panoramy 18kW :-? :-? :-? . I co ja mam o tym myślec ???

Żeby było śmieszniej to w sklepie dostałam folder , w którym tarnav(w)a, panorama 18kW jest. Tylko za groma nie pamietam, czy to był folder TarnaVy czy TarnaWy :cry: :cry: :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że teraz dają lepszą i grubszą blachę. ja "zajechałem" już 3, oryginalną którą dostałem przy "starym" kominku,drugą którą dostałem z nowym po wymianie gwarancyjnej + jeszcze jedna zapasowa. Ale co jakiś czas po prostu ją odwracam (trochę brudna robota, ale przy okazji przeczyszczam brud, który na niej leży) i się prostuje.

@Wwiola - po prostu do nich zadzwoń, powinni coś wiedzieć, a jak nie, to raczej się tym zainteresują.

 

Czym, Ty palisz w tym kominku? :roll:

Z Twoich postów wynika, że zajechałeś: :wink:

- jeden wkład,

- trzy deflektory spalin.

:o :o :o

Z jak grubej blachy jest wykonany Twój deflektor?

Jakiej mocy ta Tarnava?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to juz nie wiem nic :(

Z tego co wiedizałam wcześniej to TarnaVa to kominki, a TarnaWa to wkłady kominowe i kominy, a tutaj GL mi pisze, ze TarnaWa produkuje również kominki.

Heh. Zadzwoniłam do TarnaVy i tam mi miła pani powiedziała najpierw, że produkowali, ale juz nie produkują, bo sie nie sprzedawały, a potem po konsultacji z kolegą wycofała się z tego zdania i powiedziała jednoznacznie, ze nigdy nie mieli w ofernie panoramy 18kW :-? :-? :-? . I co ja mam o tym myślec ???

Żeby było śmieszniej to w sklepie dostałam folder , w którym tarnav(w)a, panorama 18kW jest. Tylko za groma nie pamietam, czy to był folder TarnaVy czy TarnaWy :cry: :cry: :cry: .

http://www.tarnawa.com.pl/index2.php?m1=2&m2=5&id=81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że teraz dają lepszą i grubszą blachę. ja "zajechałem" już 3, oryginalną którą dostałem przy "starym" kominku,drugą którą dostałem z nowym po wymianie gwarancyjnej + jeszcze jedna zapasowa. Ale co jakiś czas po prostu ją odwracam (trochę brudna robota, ale przy okazji przeczyszczam brud, który na niej leży) i się prostuje.

@Wwiola - po prostu do nich zadzwoń, powinni coś wiedzieć, a jak nie, to raczej się tym zainteresują.

 

Czym, Ty palisz w tym kominku? :roll:

Z Twoich postów wynika, że zajechałeś: :wink:

- jeden wkład,

- trzy deflektory spalin.

:o :o :o

Z jak grubej blachy jest wykonany Twój deflektor?

Jakiej mocy ta Tarnava?

18kw. blacha chyba 3mm. pale jak Bóg przykazał :wink: tylko drewno, żadnych innych syfów, nie uchylam drzwiczek dla "podwyższenia parametrów" itd. Co do pierwszego kominka to przyjechał spec 'najgłówniejszy" :p i nawet nie jęknoł, tylko, przepraszam, zamieniam piec. Ale wspominał o marnych blachach i że temat jest im znany, dlatego zostawił zapasową. Może już się z tym uporali, w końcu to tylko kawał blachy.

Ale w ogóle to wszystkie nieszczęścia jakie mogą się przydażyć kominkowi (a raczej właścicielowi0 mnie się przydażyły:

1.Pęknięta tylna ścianka kominka - wymiana gwarancyjna

2.znana już blacha

3.po 3 m-cach rozlazły się wszystkie sznury uszczelniające, znowu wymiana(samych sznurów) znowu żekomo jednostkowy przypadek.

jeszcze tylko brakuje żeby szybka walneła tfu, tfu.

Ja na prawdę nie jestem jakimś rzeźnikiem-mordercą kominków no ale jak na jedną osobę to za dużo. Dlatego nie dziwcie się, że mam lekko sceptyczne podejście, choć nadal uważam, że to niezły kominek. uf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie, że po niektórych płynach do czyszczenia szyb uszczelki ulegają szybkiej destrukcji.

Czy możesz napisać czy używałeś jakiegoś płynu, a jeżeli tak to jakiego.

Żadnych płynów nie stosuje. A szybą to się nie przejmuje. Nie wiem jak u Was ale w moim kominku wystarczy jak jest dobrze rozgrzany to sadza sama się wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...