Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Darku czyli jak mam rozumieć te kominkie tarnaw/tarnava to są dokładnie te same kominki ??? Czy możesz w takim razie podac mi cene tej panoramy 18 u Ciebie (moze byc na priv coby admin nie interweniował). Chodzi mi o komplet ze stojakiem. No i jak by to miało wyglądac z ewentualnym transportem od Ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że drzwiczki po przymknięciu nie przylegają idealnie na całym obwodzie. pozostaje 1-2mm szpara w dolnym prawym rogu. Dopiero przy zamykaniu skobel "dociąga" do idealnego zamknięcia. Czy tak ma być? Być może tak, bo przy otwieraniu drzwiczki lekko sprężynują i rozszczelniają się same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba mówicie o jakiejś innej Tarna(w v )ie. U mnie ta blacha, jak ją nazywacie ma 8 mm grubości i palnika chyba by trzeba żeby się to powyginało. No, ale ja się nie znam, w końcu to tylko 14 kW.

 

Wczoraj zmierzyłem grubość deflektora w mojej Tarnavie 14 kW.

Wynik: 5 mm z dokładnością +/- 0.05 mm. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że drzwiczki po przymknięciu nie przylegają idealnie na całym obwodzie. pozostaje 1-2mm szpara w dolnym prawym rogu. Dopiero przy zamykaniu skobel "dociąga" do idealnego zamknięcia. Czy tak ma być? Być może tak, bo przy otwieraniu drzwiczki lekko sprężynują i rozszczelniają się same.

 

W moim wkładzie, drzwiczki przylegają szczelnie i nic nie sprężynuje.

Myślę, że powinieneś reklamować wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ze aby dobrze wykorzystać ciepło wkladu kominkowego warto zbudować powyżej wylotu spalin ceglaną komorę akumulacyjną, przez którą przejdą spaliny rurą metalową wyposażoną w radiator. Tu powinno zgromadzić się sporo ciepła, które ma szansę zostać stopniowo odzyskiwane nocą i podczas naszej nieobecności.

Jak prawidłowo powinno to zostać wykonane, żeby pożytek był największy?

Witam

To mnie zainteresowało. Możesz naszkicować o co dokładnie chodzi i gdzie o tym czytałeś? (może być na priva)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że drzwiczki po przymknięciu nie przylegają idealnie na całym obwodzie. pozostaje 1-2mm szpara w dolnym prawym rogu. Dopiero przy zamykaniu skobel "dociąga" do idealnego zamknięcia. Czy tak ma być? Być może tak, bo przy otwieraniu drzwiczki lekko sprężynują i rozszczelniają się same.

 

W moim wkładzie, drzwiczki przylegają szczelnie i nic nie sprężynuje.

Myślę, że powinieneś reklamować wkład.

Dzwoniłem do Tarnawy. Miła Pani powiedziała żeby kilka razy przepalić i wtedy ewentualnie się zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że drzwiczki po przymknięciu nie przylegają idealnie na całym obwodzie. pozostaje 1-2mm szpara w dolnym prawym rogu. Dopiero przy zamykaniu skobel "dociąga" do idealnego zamknięcia. Czy tak ma być? Być może tak, bo przy otwieraniu drzwiczki lekko sprężynują i rozszczelniają się same.

 

Korekta powyższego zapisu:

Po dokładniejszym oglądzie stwierdziłem że jest trochę inaczej. Przy domknięciu (bez skobla) drzwiczek, pozostaje ok. 2-3 mm równa szczelina (niedomknięcie) całych drzwiczek od strony skobla. Skobel "dociąga" to przy zamykaniu.

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że drzwiczki po przymknięciu nie przylegają idealnie na całym obwodzie. pozostaje 1-2mm szpara w dolnym prawym rogu. Dopiero przy zamykaniu skobel "dociąga" do idealnego zamknięcia. Czy tak ma być? Być może tak, bo przy otwieraniu drzwiczki lekko sprężynują i rozszczelniają się same.

 

Korekta powyższego zapisu:

Po dokładniejszym oglądzie stwierdziłem że jest trochę inaczej. Przy domknięciu (bez skobla) drzwiczek, pozostaje ok. 2-3 mm równa szczelina (niedomknięcie) całych drzwiczek od strony skobla. Skobel "dociąga" to przy zamykaniu.

 

??

 

Palisz już w tym wkładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest minimalna szparka (Comfort 16kW) po środku drzwiczek. Taka na szerokość kartki papieru. W pozstałych miejscach drzwiczki przylegają idealnie do czoła. Tak było od poczatku. Czy Wy też tak macie czy to jest feler ? A co do szczelności wkładu i palenia się ognia płomieniami przy zamknietych pokrętłach powietrza i rozgrzanym wkładzie już tu się pytałem wcześniej i wszystko wskazywało na specyficzne warunki pogodowe na zewnątrz to teraz sprawa powróciła bo pogoda jest inna a dalej sie tak pali a ostanio jeszcze usłyszałem lekki syk powietrza w górnej części szyby tak jakby się dostawało się "lewe" powietrze. Czy mozna to zlikwidować dociągając wkrety przytrzymujące szybę ? Czy ktoś to regulował? Trochę za wcześnie na wypalenie uszczelki między szybą a drzwiczkami!!!!!!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest minimalna szparka (Comfort 16kW) po środku drzwiczek. Taka na szerokość kartki papieru. W pozstałych miejscach drzwiczki przylegają idealnie do czoła. Tak było od poczatku. Czy Wy też tak macie czy to jest feler ? A co do szczelności wkładu i palenia się ognia płomieniami przy zamknietych pokrętłach powietrza i rozgrzanym wkładzie już tu się pytałem wcześniej i wszystko wskazywało na specyficzne warunki pogodowe na zewnątrz to teraz sprawa powróciła bo pogoda jest inna a dalej sie tak pali a ostanio jeszcze usłyszałem lekki syk powietrza w górnej części szyby tak jakby się dostawało się "lewe" powietrze. Czy mozna to zlikwidować dociągając wkrety przytrzymujące szybę ? Czy ktoś to regulował? Trochę za wcześnie na wypalenie uszczelki między szybą a drzwiczkami!!!!!!??

 

Ta szczelina jest przy zimnym wkładzie, czy jak porządnie rozpalisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...