Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam,

 

mam zamiar w wakacje zainstalowac u siebie Tarnave 18kw + rozprowadzenie DGP do 6 pokoi. Może ktoś mi doradzi czy lepiej rozprowadzać kanałam prostokątnymi które są nieocieplone czy rurami okrągłymi z ociepleniem. Jesli zdecyduje sie na kanaly prostokatne to w jaki sposob trzeba je zaizolowac?

Dzieki z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały DGP można dawać okrągłe zaizolowane lub zwykłe spiro owinięte wełna mineralną (ja tak mam). Do pomieszczenia do którego nie mogłem przeprowadzić kanału w dukcie poprowadziłem kanał prostokątny w styropianie podłogi. Po bokach obłożyłem twardą wełną mineralną by styropian się nie stopił od ciepła i przykryłem to przed zalaniem grubą folia aluminiową. Działa wyśmienicie mimo sześciu mb. odległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór kanałów zależy od tego czy jest wentylator czy wystarczy grawitacja . Do wentylatorów lepsze są te izolowane termicznie i akustycznie [ mniejsze szumy spowodowane przepływem tłoczonego powietrza] , stalowe gładkie nadają się do DGP grawitacyjnego . Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
By trochę było Ci lżej, mam ten sam model, ten sam typ drewna i te same efekty wizualne. Jedyna rada to polubić "przydymione" :-? szyby. Ja na tyle "polubiłem" :wink: że czyszczę raz na dwa tygodnie. Do czyszczenia stosuję czyścik do przypalonych powierzchni bez szorowania z marketu, producent nie ważny. Wszystkie te preparaty oparte są na wodorotlenku sodu + woda + detergent. Jak słabo działa to dosypuję kilka granulek wodorotlenku. Uwaga żrące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos rade na brudno szybe w kominku Tarnavy? Model chyba prestige 18kw. Stosuje suche drewno typu dab lub grab, a mimo tego zaraz po oczyszczeniu szyby robi mi sie w gornej czesci nagar, ktory jest bardzo trudno zmyc

    Jedyna rada to nie przykręcać na min. dopływu powietrza do komory spalania.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 2 weeks później...
    • 1 month później...
    Też chcę zakupić Tarnav/wę Comfort ale do końca nie wiem czy istnieją dwie tarnav/wy czy pisana przez W albo przez V jest tą samą. NA stronach internetowych jest różnie. Nie chciałbym zakupić jakieć podróbki. Czy nazewnictwo w tym wypadku ma jakieś znaczenie.

     

    Też mnie to interesowało. Popytałem i okazało się, że kiedyś dawno to była jedna firma, później się rozdzielili, a kominki podobno produkują tak samo dobrej klasy. Tak mi odpowiedzial sprzedawca, od ktorego kupiłem wkład. Ja wziałem tą przez V.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    a jaki kupiłeś model i jak Ci się sprawuje?

    Ja chcę kupić Comfort choć Żonie się podoba Exclusive ale ten chyba nie ma popielnika. Nie jestem pewien.

    Drugi dylemat: wyczytałem na forum, że ponoć lepiej kupić większy niż mniejszy.(choś zdania były różne) mam ok 100 m2 no i nie wiem, czy 14 kw czy 16 kw. teoretycznie 14 wystarcza spokojnie ale...

    tutaj są ciekawe ceny http://www.kominki-net.pl/index.php?main_page=index&cPath=7_8_10

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Witam, użytkowników wkładów Tarna"v"w"a. W końcu zamówiłem wkład, po długich "przymiarkach" i wertowaniu forum. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi umieszczone na tych stronach, były one bardzo pomocne w podjęciu decyzji. Konkrety.

    Zakupiłem Tarnave Comfort 16 kW. + stojak. Ma być za tydzień ( wyjeżdzam dlatego taki "długi" okres.) Po uruchomieniu napiszę jak to urządzenie się sprawdza.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

    Gość
    Odpowiedz w tym wątku

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...