Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kominek Tarnawa PZPcośtam, ten z półokrągłą szybką, zresztą nieważne, one wszystkie mają tak samo.

 

Dane techniczne: moc 16 kW, zużycie drewna 3 kg/h

 

3 kg drewna na godzinę, to 12 kW a nie 16, i to dopiero wtedy, gdy drewno jest porządne. Żeby było 16 kW, trzeba zużyć 4 kg drewna na godzinę. Ten kominek.. myślę że to potrafi, tyle, że będzie wtedy palił się krócej niż podawane w parametrach 10 godzin.

 

W związku z tym nadal uważam, że podawana moc to moc maksymallna czy też szczytowa, czym się specjalnie nie przejmuję jako że obliczone zapotrzebowanie ciepła dla domku mam rzędu 7 kW. Tarnawka 16kW starczy, nawet jak naprawdę ma 12. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jest to oficjalna cena w legalnej sieci dilerskiej. Tarnave 16kW PZEOS -Exclusive pokazaliśmy na Naszym stoisku podczas targów Muratora w Warszawie. Były to jedne z pierwszych EOS-ów jakie wyprodukowano i zdobły wielka popularność . To dziwne że forumowiczenic o tym modelu nie wiedzieli... Polecam kontakty z oficjalnymi przedstawicielami Tarnavy . A na marginesie najtansza Tarnava jest za 1199. zł.

 

Przykro mi to stwierdzić, ale Tarnawa się nie popisała. Napisałem maila do Tarnawy na [email protected] 27 października z prośbą o przesłanie na maila listy oficjalnych dystrybutorów z okolic Starogardu Gd. Gdańska lub Tczewa i do tej pory cisza. Czyżby nie zależało im na nowych klientach, którzy są zainteresowani ich produktami??? A po waszych opiniach jestem prawie zdecydowany na wkład z Tarnawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj rozmawiałem z nowym marketingiem Tarnawy. Usłyszałem, że finalizują nową stronę WWW i za kilka dni powinna się pojawić w sieci. Generalnie cierpią teraz na "klęskę urodzaju" i muszą dopasować swoją sprzedaż i produkcję do popytu.

Pytałem rówież o hermetyczne podłączenie dopływu powietrza do wkładów. W odpwiedzi usłyszałem, że są dwa otwory, do których klienci swoimi sposobami podpinają rury. Zasugerowałem aby do oferowanych akcesoriów dołączyli odpowiedni adapter ale chyba nie zyskałem zrozumienia bo usłyszałem, że nikt o to nie pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moc Tarnavy jest wieksza jak Hajduka . Hajduk podaje moce nominalne a Tarnava max. Tarnawa ma zupełnie inna budowe, obieg płomienia i dopalanie gazów drzewnych... ale to "długa opowieść". Co do sieci dilerskiej...."Ktoś" zabardzo starał sie o wilu przedstawicieli...dawali po dwa wklady z wielkim upustem . Efekt ? Nazgłaszało sie wiele "firm" pobrali po dwa i koniec... Obecnie weryfikuja liste dilerów. Lawina zamówień skutecznie ich "zasypała" i o stronie internetowej zapomnieli...Ten 10 kW jest toszke inny od pozostałych . Niestety nie moge dołaczyc "obrazków" ,forum ich nie łyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie taki system sprzedaży wychodzi bokiem

najpierw są obiecanki i zachwalanki

następnie termin realizacji zmieniany bo coś tam wypadło bo Pani Marta zapomniała , a teraz właśnie jest nieuchwytna

póżniej wielkie rozczarowanie po rozpakowaniu przesyłki (wcześniej trzeba zapłacić) gdyż jest niekompletna itd.

Uważam że nie ma w tych wkładach nic takiego nadzwyczajnego aby były warte swojej ceny (wiele robi reklama) tak samo trzeba palić , i można to zrobić we wkładzie za 1600 jak i w tym za 3000.

Natomiast jak zwiększył się popyt na rynku i wzrosła popularność to można klienta delikatnie mówiąć olać, oszukać, bo cóż tam jeden może nam zaszkodzić :evil:

Pozdrowienia dla Pani Marty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup sobie zwykłą kozę na bazarze - będziesz mógł sobie pooglądać, sprawdzić czy jest kompletna, nie kupować koniecznie u p. Marty, termin realizacji natychmiastowy, no i przede wszystkim TANIĄ i bez narzutów bo i w takiej też przecież można palić....

Może lepiej pomyśl o kominku otwartym.

Ciepełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i mnie poniosło, byc może jest to mój 14 post :( - ale sądzę że nikt tuaj NIE SPRZEDAJE i chyba nie zamierza sprzedać kol. januszkowi wkładu. Dlatego też zaproponowałem możliwość kupna bezpośrednio u sprzedającego gdzie można wszystko sprawdzić na miejscu.

Również myślę iż ten wątek ma za zadanie coś podpowiedzieć niezdecydowanym którą firmę wybrać (np. Tarnava - jak wskazuje tytuł wątku), gdzie jest taniej nawet o ok. 2 - 2,5 tys. zł. i można uzyskać podobny efekt jak w droższych markach.

Pozdrówka dla stałych bywalców forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secura właśnie to forum jest po to by opisać swoje spostrzeżenia dotyczące kominków Tarnavy. Popularność tej firmy wzięła się miedzy innymi z postów na tym forum. Jeżeli firma obrosła w piórka i zaczyna lekceważyć klientów to kilka takich postów jak januszka albo zmieni postawę firmy albo zmniejszy zainteresowanie firmą co w efekcie doprowadzi do tego samego. Natomiast Twoja sugestia dotycząca zakupu kozy świadczy że albo nie rozumiesz problemu albo jesteś osobiście zainteresowany obrotami tej firmy. Ja sam noszę się z zamiarem zakupu wkładu tej firmy ale po tego typu opiniach popartych własnymi spostrzeżeniami i przy niezmiennej postawie firmy, Tarnava będzie miała o jednego klienta mniej a ja uniknę niepotrzebnych stresów. Ostatecznie ciepło mogę się trzymać z innym wkładem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem zainteresowany zakupem wkładu ( bo mam ), i wątpię czy Tarnava czyta tą grupę - a szkoda. Popularność wkładów wzrosła ze wzgledu na konkurencyjną cenę, jakość wykonania etc.

Nie jestem w żaden sposób zainteresowany obrotami tej firmy (jak sugerujesz) bo nic z tego nie mam i mieć nie będę, lecz jedynie wyznaję zasadę że nie wszystko co jest polskie to musi być gorsze.

Nie tylko ta grupa propaguje Tarnavę, ale również inne grupy dotyczące budownictwa - sprawdź.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secura przeczytaj ten wątek kilka postów wcześniej a dowiesz się że ja już posiadam wkład właśnie z TARNAWY

ale jeśli firma oszukałaby Cię (ba wręcz okradła) To inaczej byś mówił

nie mam nic przeciwko wkładom ale firma z obecną polityką to zupełnie co innego

natomiat co do wkładów:

to co w firmie zachwalają jako zaleta (masa wkładu u mnie 230kg)

wg mnie jest wadą bo podczas rozpalania tak mnie więcej po 1/2 godzinie dotykam wkładu gołą ręką bez obawy że się oparzę w końcu nagrzać drewnem 18mm żeliwa wymaga czasu a całe ciepło w komin i sprawność wkładu jest chyba zdecydowanie na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję Tarnawę retro 18kW w firmie w Żorach. Cena - około 3000,-zł. Jest teraz tak ogromny popyt, że czeka się około 1 miesiąca. Rozprowadzenie powietrza będzie grawitacyjne. Najdłuższy kanał ma 12m, napiszę jak się sprawdza. Zamierzam też na jednym z kanałów zainstalować nagrzewnicę do boilera. Jest to podobne do chłodnicy samochodowej, tylko że działa odwrotnie. Powietrze doprowadzę od dołu kanałem 110mm. Po przeczytaniu postów na pewno założę jakąś przepustnicę, gdyby to faktycznie miało wychładzać pomieszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...