Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa


piot_L

Recommended Posts

To faktycznie irytujące. Trzeba dzwonić i może jakieś pisemko skreślić. Jeśli chodzi o szybę to może wystarczy wymienić sznur. Natomiast faktycznie słyszałem że drzwiczki po dłuższym paleniu potrafią się deformować.

 

pozdrawiam

 

To ,że się psuje ,można wybaczyć ,ale miarą jakości firmy jest sposób naprawiania swych błędów . Męczcie dziadów do skutku i podzielcie się uwagami....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hm i koniec tygodnia dzis ... i cisza TARNAVA milczy . A mieli to załatwic w tym tygodniu i dzwonić wcześniej.

Cisza.

Pewnikiem znów zgubili nr telefonu do mnie.

takie małe drobiazgi a wkur...

 

Czyli tradycyjnie - temu Panu już dziękujemy ,następny proszę (ze świeżą kasą).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Chciałbym postawić swoją Tarnavę na cegłach - nie na dedykowanym stojaku. Nie chodzi o koszt, ale nie podobają mi się te stojaki, są jakieś takie tandetne. Czy ktoś postawił może swoją Tarnavę w ten sposób, i mógłby się podzielić doświadczeniami. Z tyłu nie ma problemu, jest specjalna nóżka. Natomiast z przodu w naturalnych miejscach podparcia są od spodu wloty powietrza. Można podeprzeć popielnik, albo pomiędzy popielnikiem a wlotami powietrza. Można też podeprzeć za wlotami powietrza. No właśnie, może ktoś ma to przemyślane. Nie mogę podeprzeć samej frontowej ścianki, gdyż będzie ona zlicowana z obudową.

 

Pozdro wszystkim,

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym postawić swoją Tarnavę na cegłach - nie na dedykowanym stojaku. Nie chodzi o koszt, ale nie podobają mi się te stojaki, są jakieś takie tandetne. Czy ktoś postawił może swoją Tarnavę w ten sposób, i mógłby się podzielić doświadczeniami. Z tyłu nie ma problemu, jest specjalna nóżka. Natomiast z przodu w naturalnych miejscach podparcia są od spodu wloty powietrza. Można podeprzeć popielnik, albo pomiędzy popielnikiem a wlotami powietrza. Można też podeprzeć za wlotami powietrza. No właśnie, może ktoś ma to przemyślane. Nie mogę podeprzeć samej frontowej ścianki, gdyż będzie ona zlicowana z obudową.

 

Pozdro wszystkim,

 

Maciej

 

Może pospawaj jakąś krótką podporę na wzór stojaka i potem oprzyj ja na cegłach ?

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto kupić gotowy stojak do wkładu. Wbrew podejrzeniom jednego z użytkowników, stojaki Tarnavy wcale nie są tandetne. Taki stojak kosztuje ok. 300 zł, ułatwia ustawienie wkładu, jego precyzyjne wypoziomowanie oraz podłączenie powietrza zewnętrznego. Kombinacje typu spawanie stojaka we własnym zakresie, ustawienie na podmurówce może będą nieco tańsze, ale czy warto?

kominekzaborow..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Próbowałem zmodernizować swoją Tarnavvę. Przypomnę że do tej pory szyba kopciła się dosyć mocno. Przesunąłem deflektor w stronę szyby zasłaniając wylot do komina. Na miejsce starego deflektora wykonałem nowy z szamotu. W obecnej chwili powietrze dłużej przebywa we wkładzie. Nie ucieka jak to było wcześniej do komina. Szyba mniej się brudzi. Palę brzozą 8 miesięczną. Raczej słabo wyschnięta. Doloty powietrza na minimum. Gdy wkład rozgrzany po wrzuceniu drzewo pali się niebieskim płomieniem. Wypala się ładnie na biały popiół. Wcześniej zostawały niedopalone kawałki drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, wszystkich użytkowników wkładu tarnavva. Mam prośbę, aby napisali czy u kogoś występuję efekt "pocenia się wkłądu kominkoweg" -u mnie jest to Primero 16 kw. Występuje to podczas początkowej fazy palenia, nagrzewania się wkładu. Z tego co się do tej pory dopytałem to nie powinno to występować, a u mnie z żeliwa wydostaje się woda. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie od praktyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No zastanów się czy z żeliwa może się woda wydostawać ... ?

To o czym piszesz to najzwyczajniej skraplająca się para wodna zawarta w powietrzu dostarczanego do spalania plus woda z niedosuszonego drewna.

Pozdrawiam.

 

Co do żeliwa to ogólnie też tak myślałem, choć wiem, że "pocenie się" kotłów wodnych CO występuję przy pierwszych paleniach.

1. Co do drewna to suche 2 sezony brzoza, buk, wilgotność ok. 17%

2. Co do drugiej tezy to też raczej nie bo jest teraz ciepło temperatury 17 stopni, poza tym nie jest podłączony jeszcze dopływ powietrza z zew. tylko jest ono zasysane z pokoju w którym stoi.

Pytanie do Ciebie czy masz kominek i czy przy rozgrzewaniu się wkładu występuje "pocenie się" -wypływanie kropli bo coś mi się zdaje, że wg twojej tezy powinno to wystąpić -zimne powietrze.

Dzięki za próbę odpowiedzi.

 

Ponawiam pytanie do użytkowników wkładów Tarnavva, czy u kogokolwiek występuje to pocenie się wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A bardzo czuć ten pot? Bo jak nie to niech się poci.

Lecz są jeszcze inne sposoby.

 

 

http://zabiegi.fanfm.pl/wp-content/uploads/2010/02/nadpotliwość.jpeg

Zabieg zapobiegający nadmiernemu poceniu się polega na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w miejsca, które są narażone na nadmierne pocenie się . Botulina, używana w popularnym botoksie, powoduje blokowanie komórek nerwowych a tym samym sprawia, iż gruczoły potowe produkują mniej potu. Zabieg jest już od dawna stosowany w Polsce, przez swą skuteczność i umiarkowaną inwazyjność. Zabieg utrzymuje się około rok, po tym czasie wstrzyknięcia należy powtórzyć.

 

I na rok spokój.

Tylko czy Tarnavva uzna gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnawa pewnie uzna , ale NFOZ pewnie już nie :)

 

Zjawisko pocenia dość częste ,przy rozpalaniu po dłuższej przerwie.

 

Jeśli nie , to być może woda dostaje się kominem i zalega np w popielniku.

Palenie nie odparowuje jej całej i po skończonym paleniu , wysuszone

żeliwo chłonie wilgoć z stamtąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...