Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folie dachowe


Ala1

Recommended Posts

Proszę o szczerą poradę na temat foli paroprzepuszczalnych.Mam zamiar w nie długim czasie zakupić folie. Otrzymałam wiele ofert od różnych dostawców ale nie wiem na co się zdecydować. Jakich foli Wy używaliście, kompletnie się na tym nie znam,a proponowano mi min. Topfol,Delta vent N, TyvekSoft ,UrsaSeco3000S ,Ursa Seco 1000S. Czy jest sens oszczędzania na foliach?,oczywiście bez przesady z cenami coś koło 4 zł.Z góry dziękuje!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podobno jest jeszcze lepsza niż Tyvek solid - też z 30-letnią pisemną gwarancją, w razie wystąpienia "zonka" firma finansuje przekładkę dachu (na piśmie). Paroprzepuszczalność 5000 chyba. Mogę spytać o nazwę (my naszemu dachowi takową zafundujemy) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest jeszcze lepsza niż Tyvek solid - też z 30-letnią pisemną gwarancją, w razie wystąpienia "zonka" firma finansuje przekładkę dachu (na piśmie). Paroprzepuszczalność 5000 chyba. Mogę spytać o nazwę (my naszemu dachowi takową zafundujemy) ;)

Bardzo interesuje mnie ten temat i proszę Cię Baba Budowniczy o nazwę firmy o której wspomniałaś. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ja znam tylko jedną sprawdzoną metode z gwaranją dożywotnią to pełne deskowanie i papa. Radzę przemyśleć ile to rozwiązanie ma zalet i jest na rynku od dziesiątków lat .Wspomnę tylko jedną zaletę w czasach kiedy silnych wiatrów jest coraz więcej ,że pełne deskowanie usztywnia dach i nie ma możliwości wdmuchać wiatru pod dach i zerwać go .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o paroprzeuszczalności folii dachowej radzę sprawdzić w jakich warunkach paroprzepuszczalność była badana. Różne warunki badań dają RÓŻNE wyniki.

Dla przykładu: folia Roofshield Super badana w temperaturze 23 stopni C i wilgotnosci 75 % wykazuje paroprzepuszczalność 2.400 g/m2/24g, a badana w temperaturze 42 stopni C i wilgotności 85 % - 5.000 g/m2/24g.

 

Zatem ostrożnie z tą wysokoparoprzepuszczalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMOS48 - gwarancja dożywotnia...a to ciekawe...a na co ta gwarancja?? a widziałeś kiedyś papę spod blachy po kilkunastu latach? Ja tak choć teraz papa pewnie lepsza niż w latach 80-tych którą trzeba było załatwiać na jakieś dziwne sposoby (ale to już taki urok budowania w tamtych czasach :wink: ). Pisanie o dożywotnich gwarancjach to jakaś pomyłka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzedawca zachwala swój towar. To normalne. Jemu nie chodzi o Twój dach. Jemu zależy na sprzedaży towaru jaki ma do zaoferowania.

 

Jeżeli nie chcesz słuchać opinii Forumowicz, to po co pytasz? Słuchaj tych co zachwalają swój towar, by Ci go sprzedać. Kiepsko na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prosiłam o wyrażenie opini o foliach jakich używacie ,a nie o parametrach i innych bzdetach!!!, napewno waznych ale nie dla laika! O tym wszystkim mówią mi sprzedawcy zachwalający swój produkt!!!

 

Naprawdę uważasz, że nie na temat?

 

Zdecydowanie jestem za folią. Folią spełniającą konkretne wymagania.

 

Stosując deskowania plus papę czy folię, tam gdzie nie potrzeba, podnosi się koszty budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw określ swoje dokładne oczekiwania.

 

Najpierw piszesz: "Proszę o szczerą poradę na temat foli. Prosze o porade jaką folie wybrać paroprzepuszczalnych." A kiedy Forumowicze Ci podpowiadają piszesz: "Prosze o porade jaką folie wybrać."

 

Proszę, napisz dokładnie - czego oczekujesz, jakie informacje są Ci potrzebne. Forumowicze zawsze chętnie podpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie , ale zupełnie mam już mętlik w głowie , doceniam wasze opinie i chyba chciała bym abyście wybrali za mnie.O co chodzi mi dokładnie , czy jest sens dawania powiedzmy drogich foli czy może o podobnych parametrach ,a tańszych. Typy wymieniłam na początku chyba nie złe tylko które?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...