Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folie dachowe


Ala1

Recommended Posts

Oczywiście ten wykonawca nie rozumie funkcji poszczególnych warstw dachu. Kierownik budowy nie powinien odebrać takiej roboty a poprawka wraz z kosztem materiałów powinna obciążyć wykonawcę. Jak masz krycie blachodachówką to na łatach można zamontować np. czarną folię budowlaną lub folię dachową. W przypadku pokryć zazębiających się za łaty praktycznie już nic się nie zrobi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...

Witam.

Mam dach odeskowany i pokryty papą, a w planach pokrycie gontem bitumicznym.

Z uwagi na ograniczone środki nabywcze, chciałbym najpierw ocieplić dach, a w przyszłości położyć gont.

Ale papa miejscami przecieka!

 

Póki nie planowałem ocieplenia, nie było problemu: padało, nakapało, lać przestało, wysychało.

Ale co będzie, jak położę wełnę?

 

Wpadłem na pomysł, by zrobić szczelinę wentylacyjną za pomocą membrany wysokoparoprzepuszczalnej.

Czytam jednak wypowiedzi mistrzów dekarskich i... wahom się.

 

Pytania się mnożą, bo szczelina wentylacyjna wykonana w ociepleniu elewacji już jest, zabezpieczona siatką.

 

Nie wiem czy w opisanej sytuacji zabezpieczenie wełny membraną ma sens.

Jak tu teraz wyprowadzić membranę?

Czy w ogóle dawać membranę?

Może lepiej byłoby usunąć nieszczelności w dachu i zrezygnować z membrany?

Czy wełna ma szansę przeschnąć, jeśli zacieki przez nieszczelności nie są duże i występują okazjonalnie tylko przy dużych ulewach?

Kręcę się w kółko, bo wełna już czeka, zima idzie, podłogówka na poddaszu będzie musiała ruszyć żeby nie zamarznąć.

 

Wiem, że to ogólnie wygląda na "partyzantkę". Może jednak mądre głowy coś mi doradzą.

Pozdrawiam, z wyrazami szacunku, mistrzów, których wypowiedzi z uznaniem czytam tu i na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne wykonanie wymaga odpowiedniej kolejności. Najpierw docelowe krycie dachu potem izolacja cieplna. A przed jej montażem tynki i wylewki. Jakiekolwiek zabawy z folią to to nieuzasadnione wydatki bez efektu. A tak z czystej ciekawości zapytam po co Ci w tej chwili ta wełna? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie będę zatem kładł membrany.

Chcę położyć pierwszą warstwę wełny, między krokwie, żeby puścić ogrzewanie podłogówki i zimą na poddaszu mieć choćby nieco powyżej 0stC.

Poza tym koszt położenia wełny jest niższy niż koszt położenia gontu.

Tynki i wylewki już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

Proszę o podpowiedź, którą membranę wybrać Eurovent Strong, Eurovent Super (mam możliwość zakupu w dobrej cenie po tzw znajomości) czy Tyvec Pro (tu niestety znajomy nie pomoże). Dekarz z kolei proponuje mi Dorkena, ale coś mi słabo wypadają te parametry - ekspozycja na UV -3 mies, Zakres temp. do +80. Membrana będzie układana bez deskowania. Być może poczeka na dachu na dachówkę do 3-4 tyg. Czy można tak ją zostawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich.

Buduje dom o powierzchni dachu około 300 m2. Po przeczytaniu tego wszystkiego i dowiedzeniu się od innych dach deskuje i kładę papę.

Tu któryś z panów napisał że papę podkładową termozgrzewalną na osnowie poliestrowej grubości minimum 3 mm

Jeden z Panów który sprzedaje papę powiedział mi ze teraz dobrze sprzedawana jest Papa W/PET-SBS tylko ona z tego co wyczytałem ma 2,2 mm też na poliestrze i jakieś włókno szklane dodatkowo i czy to nie jest za mało.

I następne pytanie czy deski czy może być płyta OSB jak tak to jaka grubość 10 czy 12, i czy trzepa je malować tym impregnatem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzwoniłem wczoraj do Pana który rozprowadza papy w firmie TechnoNICOL Polska. Bo chciałem kupić papę termo zgrzewalna na osnowa z włókniny poliestrowej 3mm http://tn-europe.com/files/15_mida_standard_pv_s3.pdf

Ale powiedział mi że nie ma się co pchać w koszta bo jest o tej samej gramaturze i wytrzymałość na rozciąganie co ta powyżej i nazywa się MIDA ROOF FIX

tylko jest o grubości 1,5 mm http://www.technonicol.pl/images/stories/karty_techniczne/nowe/KT_27_MIDA%20ROOF%20FIX.pdf

Chciał bym opinii Panów dekarzy co o tym myślą.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...