Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folie dachowe


Ala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

..i to Ci ma dawać mandat na autorytarne wypowiedzi.

To, że ty wszędzie walisz dechy na dach nie znaczy, że jest to super rozwiązanie i każdy musi tak robić. To, że spotykasz się z fuszerką i filtr UV się wykrusza powodując, że z membrany robi się nieprzydatna szmatka nie oznacza, że wszędzie tak jest. Ciesz sie dzięki temu masz robotę.

DACxxxAZ-a Ty co wasal jakiś Jana czy co? JAn ma jak widać ręce i potrafi sam odpisać, adwokata nie potrzebuje.

 

Najgorzej jak się na forum zbierze kilku fachowców i każdy wie najlepiej bo poskakał trochę po dachach.

 

Na forum nie pisze jako osoba anonimowa, znajdziesz tu szczegółowe informacje na temat mojej osoby .

 

Ja i Jan jesteśmy superbohaterami,razem tworzymy super drużyne. Jesteśmy tu po to aby zrobić Ci pranie mózgu.

 

 

edit. pyton, post chyba 186 na 10tej stronie

Edytowane przez DACxxxAZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i to Ci ma dawać mandat na autorytarne wypowiedzi.

To, że ty wszędzie walisz dechy na dach nie znaczy, że jest to super rozwiązanie i każdy musi tak robić. To, że spotykasz się z fuszerką i filtr UV się wykrusza powodując, że z membrany robi się nieprzydatna szmatka nie oznacza, że wszędzie tak jest. Ciesz sie dzięki temu masz robotę.

DACxxxAZ-a Ty co wasal jakiś Jana czy co? JAn ma jak widać ręce i potrafi sam odpisać, adwokata nie potrzebuje.

 

Najgorzej jak się na forum zbierze kilku fachowców i każdy wie najlepiej bo poskakał trochę po dachach.

 

Jak byś zrobił 10 dachów pod papą, i 10 pod folią, dokonał kilku rozbiórek, poprawek. To byś wiedział co jest dla dachu dobre. A ty zestawiłeś 3 chałupy z poślednich materiałów , i pewnie opchnąłeś je za dobrą kasę. Ja bym takiej chałupy nie kupił. Nie wciskaj cukierniku ludziom kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...DACxxxAZ-a Ty co wasal jakiś Jana czy co? ...

 

Akurat obaj są profesjonalistami czego o Tobie nie można powiedzieć. To, że masz miałkie pojęcie o dachach i wypisujesz własne opinie mnie nie przeszkadza ale miarkuj się z oceną wiedzy innych bo nie masz do tego żadnych kompetencji. Formę Twoich wypowiedzi pozostawiam bez komentarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dlaczego błędem jest wpuszczenie foli do rynny?

 

Zasadniczy błąd polega na tym, że jest ona narażona na działanie promieniowania UV czyli w dość krótkim czasie ulegnie degradacji. Folia powinna być wyprowadzona na pas nadrynnowy i z niego nie wystawać. Dobrym rozwiązaniem jest też przyklejenie jej do pasa nadrynnowego markowym uszczelniaczem (silikonem) dekarskim. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Przeczytałem cały wątek i od nadmiaru informacji mam mętlik w głowie.

Kryję dach blachodachówką i to chyba w najbliższym czasie (chyba że pogoda nie pozwoli). Dach prosty, dwuspadowy, pow ok. 210 m2.

Jestem za pełnym deskowaniem i papą. Majster namawia na samą membranę. Inni specjaliści mówią rób z deskowaniem, ale na to membranę.

 

Decyzja padła na deskowanie + papa. Na to blacha. Dach prawie skończony ale zima w końcu przerwała prace.

Co myślicie o obróbce komina?

dach 2 001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję wymianę pokrycia dachowego z eternitu na blachę. Obecnie eternit leży standardowo na papie, a a ta na pełnym deskowaniu. Poddasze jest nieużytkowe, nieocieplone i nie zamierzam go ocieplać.

Zastanawiam się czy po zdjęciu eternitu dać bezpośrednio na papę jakąś folię? Jeśli tak to jaką? Czy dać ją bezpośrednio na papę, czy oddzielić folię od papy kontrłatą, ale wtedy musiałbym dać kolejną kontrłatę na folii, na to jeszcze łatę i powstałaby mi 3-warstwowy ruszt z listewek. Obawiam się czy nie osłabiłoby to mocowania blachy?

Co proponujecie? Może jeszcze inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Witam, mam dom z dachem dwuspadowym północ-południe krytym tylko eternitem. Chciałbym ze strychu zrobić część mieszkalną. Przeczytałem uważnie cały ten wątek i nasuwa mi się oczywisty wniosek, że folie wysokoparoprzepuszczalne nie sprawdzają się dobrze na połaciach południowych. Najchętniej zrobiłbym od północy folię a od południa płyty OSB i papę i wszystko przykrył blachodachówką. Jest tylko jeden problem. Spod południowej połaci zamierzam czerpać świeże powietrze do wentylacji mechanicznej (to jest sprawa priorytetowa) i nie może ono mieć zapachu smoły lub rozgrzanej papy. I tu moje pytanie do fachowców, czy spotkali się z podobnymi przypadkami i jak je rozwiązali. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za świeże powietrze skoro jest czerpane z pod pokrycia? Nie myślałeś nad usytuowaniem czerpni w zacienionym miejscu w ogrodzie? Przecież to powietrze z pod nagrzanej blachy będziesz musiał schłodzić. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można się pobawić w rozprowadzenie rur pod pokryciem wypełnić je glikolem i przez wymiennik ogrzewać wodę lub bezpośrednio grzać w nich wodę ale wówczas spuszczać ją na zimę. Natomiast czerpanie powietrza (świeżego) do celów użytkowych spod pokrycia jest nieporozumieniem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to patent Jaśka71, ale ten drugi. Przez 4 ciepłe miesiące od maja do sierpnia, aby schłodzić pomieszczenia powietrze bierze się z czerpni w studni lub z rur zakopanych w ziemi i ma się darmową klimę. W pozostałe miesiące pobiera się je spod południowej połaci dachu. W efekcie tego wiosną i jesienią nie trzeba wcale włączać pieca, a zimą zużycie opału jest znacznie mniejsze. W związku z tym chyba zdecyduje się na znacznie droższą, ale też wytrzymalszą membranę z powłoką z aluminium od południowej strony. Nie tylko nie będzie czuć smołą, ale nawet temperatura powietrza będzie jeszcze wyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bernar chyba chce zastosować "patent" Jaska71 z forum, który wykorzystuje temp z pod połaci do ogrzewania zimnej wody...

 

Także się nad tym zastanawiam. Pomiędzy łatami na kontrłacie i membranie po jednym pex-ie (może po dwie nitki?) w poprzek dachu od strony południowo zachodniej.

Czy można ze spokojnym sumieniem obciążać dodatkowo folie i narażać ją jeszcze na wykraplanie wody z powietrza?

Folia to TYVEK SOLID

Na to dachówka cementowa grafitowa.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...