Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folie dachowe


Ala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I tu tkwi Twój błąd, że tego nie wiesz. Ale słusznie, że pytasz.

 

Jako paroizolację nie stosuje się folii "paronieprzepuszczalnej" jak piszesz. Folia ta winna mieć minimalną paroprzepuszczalność. A po co? Między innymi po to by strop czy ściana mogły "oddychać".

 

A po co co folia wysokoparoprzepuszczalna ponad izolacja cieplną?

Między innymi i dla tego, że większość na konstrukcje dachowe stosuje drewno "mokre" i wilgoć z niego musi gdzieś ujść. A żeby łatwiej było wilgoci opuscić polać dachu - należy stosować folie wysokoparoprzepuszcalne .

 

To tak w wielkim uproszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Nitka,

 

Prosze napisz, jaka jest folia, "po stronie wewnętrznej", ta kładziona pod regipsy (patrząć od strony wewnętrznej poddasza??? Czy ona też jest paroprzepuszczalna, bo tracę powoli grunt? Zawsze myślałem, że ta folia powinna być 100% szczelna, by zablokować nadciśnienie pary wodnej z wnętrza budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle dziwne co do mokrej więżdzby i foli paroprzepuszczalnej , po co taka wysoka paroprzepuszczalność ?, przeciesz ta woda z drewna w końcu odparuje i więcej jej chyba nie będzie. Od wewnątrz jest druga folia całkowicie izolująca wilgoć ,więc jak to w końcu jest. Może założyć czarną mocną folie i suche drzewo , ewentualnie poddasze ocieplać po dłuższym czasie i doschnięciu drewna?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Podobno jest jeszcze lepsza niż Tyvek solid - też z 30-letnią pisemną gwarancją, w razie wystąpienia "zonka" firma finansuje przekładkę dachu (na piśmie). Paroprzepuszczalność 5000 chyba. Mogę spytać o nazwę (my naszemu dachowi takową zafundujemy) ;)

Bardzo interesuje mnie ten temat i proszę Cię Baba Budowniczy o nazwę firmy o której wspomniałaś. Dzięki

Przepraszam za opóźnienie :oops:

Folia o której wspomniałam to Roofshield super

http://www.proctor.pl/main.swf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w wycenach hurtownie proponują właśnie, uwaga, "Folia dachowa PSB 1300V 115g (40g/m2/24h)". I dziwi mnie to o tyle, że przecież lepiej by zarobili podtykając mi zapewne droższego Tyvek-a...

 

Czy wiecie coś na temat tej folii? Czy marka "PSB" to tak jak tańsze makarony w Biedronce? :roll: :roll: :roll:

 

Gwoli ścisłości rolka tej folii PSB (75m2) stoi teraz 260 zł netto przed rabatami. Po ile Tyvek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
To nie zapomnij sie tu pochwalić. Ja też będę miał taką folię tylko jestem lekko wygłupiony jeżeli chodzi o jej paroprzepuszczalność. Inni producenci podają chyba w mg czy coś w każdym razie dobra jest podobono powyżej 2000. A Dorken podaje jakiś tajemniczy parametr Sd=około 0,02m. I podobno ma być też dobrze bo to to samo czy cóś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zapomnij sie tu pochwalić. Ja też będę miał taką folię tylko jestem lekko wygłupiony jeżeli chodzi o jej paroprzepuszczalność. Inni producenci podają chyba w mg czy coś w każdym razie dobra jest podobono powyżej 2000. A Dorken podaje jakiś tajemniczy parametr Sd=około 0,02m. I podobno ma być też dobrze bo to to samo czy cóś.

 

Z tego co slyszalem sa dwie normy okreslajace paroprzepuszczalnosc. Jedni producenci podaja wg jednej inni wg drugiej. Stad te rozbierznosci. Po drugie wazne jest w jakiej temperaturze robia testy, to podobno tez ma wplyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich przed stosowaniem gówna (inaczej nie można nazwać ) tzw. membran dachowych wysokoparoprzepuszczalnych. Jak ktoś chce zobaczyć jak to badziewie wygląda po czterech latach od położenia to zapraszam na mój strych. Aż boję się myśleć co jest w miejscu gdzie leży wełna ocieplająca poddasze. Pewnie jeszcze ze dwa sezony i czeka mnie remont poddasza bo to gówno całkiem się rozsypie. I nie wciskajcie mi zaraz kitu o niewłaściwej technologi układania bo była właściwa. Dowodem na to jest fakt iż od stony północnej dachu z membraną nic się nie dzieje, za to od południa sypie się jak diabli. Więc moi mili płyta OSB (lub dechy) i na to PAPA Pozdrawiam wszystkich, współczuję tym którzy wpadli z membraną i życze dobrych wyborów tym którzy mają to jeszcze przed sobą

aha, jeszcze jedno... membrana jest porządnej poniekąd firmy Dorken - Delta Vent żeby nie było że nie chciałem żeby nie było porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...