Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja w kuchni


Recommended Posts

Czy do komina wentylacyjnego w kuchni można podłączyć dodatkowo pochłaniacz kuchenny? Są dostępne takie "podwójne" kratki wentylacyjne. W górnej części pozostaje normalna kratka a w dolnej części podłącza się pochłaniacz. Widziałem niedawno takie rozwiązanie u znajomego tylko zastanawiam się czy nie ma w tym jakiegoś błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wskazać konkretny przepis? Szukam i nie mogę trafic na konkrety, wydaje mi się że wentylacji mechanicznej (czyli np. okapu z wentylatorem) nie można podłączać do kanałów zbiorczych, ale w domach jednorodzinnych nie ma to znaczenia. Jeśli w pomieszczeniu nie ma urządzeń gazowych to chyba można sobie podłączać jak się chce. Ale że nie jestem pewien, to prosze o wskazania konkretnych przepisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, czy chodzi o dom, czy o mieszkanie. W blokach na pewno nie wolno, jeśli kanał jest wspólny dla więcej jak jednego mieszkania. Trochę info poniżej.

 

Problemy z wentylacją kuchni

 

Czy można podłączyć okap kuchenny do kanału wentylacyjnego?

 

Problemy z wyciągami podłączonymi do tego samego kanału wentylacyjnego

 

Wentylator wyciągowy podłączony do komina wentylacyjnego

 

 

Pochłaniacz nie musi mieć odprowadzenia do kanału, może mieć wyjście na kuchnię.

 

Dach nad kuchnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować nie wiem czemu miałby ten drugi kanał służyć. Łatwo można sobie wyobrazić sytuacje w której przy intensywnej pracy wyciągu i nie dostatecznym napływie powietrza do pomieszczenia przez drugi kanał zacznie napływać powietrze z zewnątrz.

 

Kiedy wyciąg nie pracuje wentylacja odbywa się na zasadzie grawitacyjnej. Podobnie rzecz ma się w łazienkach gdzie instaluje się wentylatory. Nikt tam nie pisze o dwóch kanałach. Okap w kuchni to zwykły wentylator tylko ładnie obudowany.

Uważam że zasadniczą kwestią jest zapewnienie odpowiedniej ilości powietrza napływającego gdyż to wydaje się podstawowym problemem w większości nowych budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...