Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

zastanawialiście się nad rekupratorem???

ktoś będzie ogrzewał "ekogroszkiem"???

kolektory słoneczne - rozważacie możliwość instalacji???

pozdrawiam

 

my bedziemy mieli rekuperator z GWC,

GWC (40 m) wlasnie zakopali nam Panowie z http://www.rekuperatory.pl :D

 

Hej Walaciki!

Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota :roll: .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.

Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej Walaciki!

Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota :roll: .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.

Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!

Pozdrawiam

Jacek

 

calkowity koszt prawie 23 tys pln, w tym GWC 6,3 tys, pozostala kwota w duzej mierze zalezy od centali na ktora sie zdecydujecie,

koszt na poczatek, znaczny, ale za to masz w domu swietna wentylacje i zaoszczedzasz sporo na ogrzewaniu dzieki odzyskowi ciepla ;-)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej Walaciki!

Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota :roll: .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.

Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!

Pozdrawiam

Jacek

 

calkowity koszt prawie 23 tys pln, w tym GWC 6,3 tys, pozostala kwota w duzej mierze zalezy od centali na ktora sie zdecydujecie,

koszt na poczatek, znaczny, ale za to masz w domu swietna wentylacje i zaoszczedzasz sporo na ogrzewaniu dzieki odzyskowi ciepla ;-)

 

Pzdr

 

Witam

Masz rację ale chyba sobie to odpuszczę. Może w następnym domu ??? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Habier i reszta Zreczniakow

 

to chyba przez ten upal sie nikomu nie chce pisac. nie lubie takiego goraca.

u mnie jak narazie to tylko dach olacony. dekarze na dwa dni uciekli na inna budowe. ale i tak to pieknie juz wyglada. co do okien to bede je miala zalozone najpozniej jak sie da zeby czasem nikogo raczki nie swierzbily. ale po tym jak mi styropian ukradli to straz sasiedzka dziala :D

Habier a mozesz mi zdradzic ile za robocizne dekarze Twoi biora?

moi 30 zl/m2 plus 200zl za okno, ale policza tylko 6 okien bo siodme jako wlaz niby i bedzie za darmo :lol: acha no i wlasnie nie wiem czy dodatkowo za rynny wezma. wlasnie przedwczoraj kupilismy rynny tytanowo-cynkowe.

no i murarze walcza dalej z dzialowkami.

w sobote mamy zamiar z mezem pojezdzic i poszukac drzwi zewnetrzych. niedlugo juz powinny byc okna i brama wiec by sie przydalo calkiem domek zamknac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dachowka (Euronit -niemiecki bo polskiego brak,Braasa tez brak),okna (Fakro bez zawiewnikow), rynny (Bryza) zamowione, oczywiscie koszt bedzie kilka tys wyzszy niz zakladalismy na jesieni... :(

na budowie fundamenty z bloczkow prawie skonczone, ale ekipa znowu zrobila sobie przerwe :( , mam nadzieje,ze wroca w poniedzialek

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie Zreczniaki!

dostalam oferte od elektryka. za robocizne wezmie 2000. czy to duzo??jak u Was wyszlo?

u mnie narazie przestuj z dekarzami rowniez. murarze robia scianki dzialowe u gory. rany jakie piekne, wielkie pomieszczonka bedziemy miec :D a ta lazienka...fiu, fiu. bardzo mi sie to wszystko podoba.

przyszly juz nasze okna.

mam do Was drugie pytanie. brame mamy wisniowskiego. czy Wy brame zakladacie przed podloga w garazu, czy kiedy?? nie wiemy jak to rozwiazac. i przeciez ten stelaz na sufit przyjdzie a tynkow tez jeszcze nie, no bo elektryki nie ma. no i w kolko Macieju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie Zreczniaki!

dostalam oferte od elektryka. za robocizne wezmie 2000. czy to duzo??jak u Was wyszlo?

 

Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? :) robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.

Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

 

Dowiedz się czy w cenie jest też:

- instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)

- późniejsza instalacja osprzętu

- instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)

itp..

 

 

u mnie narazie przestuj z dekarzami rowniez. murarze robia scianki dzialowe u gory. rany jakie piekne, wielkie pomieszczonka bedziemy miec :D a ta lazienka...fiu, fiu. bardzo mi sie to wszystko podoba.

 

fajne są :) mi też sie podobają

 

przyszly juz nasze okna.

 

jakie?

 

 

mam do Was drugie pytanie. brame mamy wisniowskiego. czy Wy brame zakladacie przed podloga w garazu, czy kiedy?? nie wiemy jak to rozwiazac. i przeciez ten stelaz na sufit przyjdzie a tynkow tez jeszcze nie, no bo elektryki nie ma. no i w kolko Macieju...

 

Niestety z tym zawsze bedzie problem :( ja pewnie brame - tak jak i okna zamontuję przed wylewkami ale bramę już po tynkach.

Ciężka sprawa - mamy ten sam problem. Bo człowiek chciałby jak najszybciej zamknąc budynek :)

Jeszcze tak sobie myślę, że temat tynków w garażu (przynajmniej sufitu) można załatwić płytami G-K. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.

Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

 

Dowiedz się czy w cenie jest też:

- instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)

- późniejsza instalacja osprzętu

- instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)

itp..

w cenie jest to wszystko co wymieniles. dokladnie cala elektryka, raczej bez wiekszych zmian. jest to nasz znajomy wiec wychodzi na to ze jak bedziemy chcieli tak nam zrobi i to wszystko za 2000.

 

okna przyszly te na parter. zamowilismy pcv w kolorze- orzech i do tego rolety.

 

co do tych plyt b-k w garazu musze to przemyslec. okna na pewno przed wylewkami zamontujemy. najwyzej brame sie dechami zabije porzadnie. jak tylko okna bede ruszamy z instalacjami. w sobote jestesmy umowieni z facetem od co. przy okzaji hydraulike robie wiec dobrze sie sklada. jak ja nie lubie szukac ekip. nasi murarze sa tak dobrzy ale niestety maja kolejna robote :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.

Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

 

Dowiedz się czy w cenie jest też:

- instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)

- późniejsza instalacja osprzętu

- instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)

itp..

w cenie jest to wszystko co wymieniles. dokladnie cala elektryka, raczej bez wiekszych zmian. jest to nasz znajomy wiec wychodzi na to ze jak bedziemy chcieli tak nam zrobi i to wszystko za 2000.

ale to sama robcizna czy z kabelkami? jesli wszystko to super tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety sama robocizna. kabelkow juz troche wczesniej zakupilismy. troche bezpiecznikow i takich tam.

 

Witajcie.

Ja za pracę elektryka zapłacę 2500 zł i wchodzi w to wszystko co sobie wymyślę plus oczywiście materiał.

Będę montował bramę hormana z napędem elektrycznym w kolorze złoty dąb za 6000 zł przed wylaniem podłogi ale oczywiście tą ścianę jedną czeba wytynkować bo później to będzie po ptokach.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...