Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

U nas niestety przestój gdyz czekamy na dostawę reszty bloczków. Po jutrze mamy mieć prąd więc wtedy pójdzie już łatwo. Mam do Was pare pytań. Napiszcie czy stawiacie u siebie WC na budowie? Nie widzę żeby wszyscy o to dbali więc się nad tym zastanawiam. Napiszcie ile metrów ścian działowych wyszło Wam na poddaszu i ile pustaków na strop, bo belki i nadproża to łatwo wyliczyć ale z resztą to wolałbym z Wami zweryfikować :D Jestem jutro umówiony w hurtowni na kupowanie mat.na działówki na górę. Na początku myslałem o siporexie ale dałem sobie spokój bo nigdzie go nie ma. Za to w jednej hurtowni we Wroclawiu jest jakas Niemiecka ceramika 11,5 po 56 zł za metr i chyba się zdecyduję.

Z góry dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu i Jacku my nie stawialismy WC. na poczatku chcialam ale murarze nic na ten temat nie wpominlai wiec stwierdzilismy ze nie ma takiej potrzeby.co do scianek dzialowych na poddaszu to jeszcze nie wiem. co do pustakow stropowych to poszlo ok.400 ale glowy nie dam.

 

a nam dzisiaj zwiezli drewno i jutro wchodzi ciesla. :D dzisiaj tez nam uruchowmia druga transze kredytu.

zamowilam tez dachowke Bendersa. bedzie za niecale dwa tygodnie. mnie wyliczyli 2600 szt. dachowki podtawowej. profil S.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czy stawiacie u siebie WC na budowie?

 

U mnie był/jest. chłopaki mieszkali na budowie więc musieli mieć spokojne miejsce. Inna sprawa, że u mnie takie "WC" juz było na działce...

 

Napiszcie ile metrów ścian działowych wyszło Wam na poddaszu

temat był już poruszany :) bardzo ciężko to policzyć - są skosy, a nie każdy był dobry z matmy w szkole podstawowej :p

 

i ile pustaków na strop, bo belki

z tym też jest różnie - u mnie troszke inaczej było, ponieważ są tylko 2 kominy i komin spalinowy obrócony o 90stopnii. Wyszło 37 belek i ok 650 pustaków. Musisz porozmawiac z kierbudem i majstrem - niech wyliczą ile tego potrzeba.

 

Na początku myslałem o siporexie ale dałem sobie spokój bo nigdzie go nie ma. Za to w jednej hurtowni we Wroclawiu jest jakas Niemiecka ceramika 11,5 po 56 zł za metr i chyba się zdecyduję.

Z góry dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam

Jacek

 

cięzka sprawa z tymi materialami - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pierwszy raz odechcialo mi sie tego calego budowania :evil:

ukradli nam styropian. 8 paczek na okolo 800zl. szlag mnie trafil. stal prawie trzy miesiace i nikogo nie korcilo :evil:

najgorsze ze obok na budowie pojawila sie bardzo szemrana ekipa. ciagle pijani. nie wiem juz teraz jak etapy rozplanowac zeby nic nie ukradli.

pomozcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pierwszy raz odechcialo mi sie tego calego budowania :evil:

ukradli nam styropian. 8 paczek na okolo 800zl. szlag mnie trafil. stal prawie trzy miesiace i nikogo nie korcilo :evil:

 

o w morde - bardzo mi przykro :(

 

u mnie na placu stoi dachówka - boję się o nią bardzo.

 

najgorsze ze obok na budowie pojawila sie bardzo szemrana ekipa. ciagle pijani. nie wiem juz teraz jak etapy rozplanowac zeby nic nie ukradli.

pomozcie!!

 

Nie wiem za bardzo jak Ci pomóc. Jedyne rozsądne rozwiązanie to kupowanie wszystkiego "na czas" lub kupowanie wcześniej z opcją transportu na dany dzień - jak będzie potrzebne.

Potem alarm i ewentualnie monitoring. Macie tam jakiś sąsiadów?

 

Ja już kupiłem alarm. Zamontuję drzwi wejściowe na poddasze i jak tylko zaczną układać dachówkę uruchomię alarm aby nikt obcy nie wchodził mi na poddasze. Kolejnym etapem będzie uruchomienie alarmu na dole (jesli nie będzie jeszcze okien to zabiję dechami) - jak ktoś obcybędzie chciał mi wleźć do domu to cała okolica będzie o tym wiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!

Ogłaszamy wszem i wobec, że dnia 22 maja pojawiła się na naszej działce ekipa i zaczęło sie BUDOWANIE !!! :D :D :D

pojechalismy na wizytację wieczorkiem a tam doły pod fundamenty wykopane!!, była godz. 20 a oni jeszcze pracowali... byle tak dalej...

 

dobrze, że się w końcu pojawili, bo gazownia chce nas podłączyć do gazu a nie zrobią tego dopóki nie będzie fundamentów

 

. Napiszcie czy stawiacie u siebie WC na budowie? Nie widzę żeby wszyscy o to dbali więc się nad tym zastanawiam.
u nas

przyjechali ze swoim barakiem i WC

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walaciki gratuluje!!!!!!!Bardzo sie ciesze!!!

 

Habier jak dlugo pracowali u Ciebie ciesle?

 

czy slyszeliscie o czyms takim jak szyby tymczasowe? czyli szyby ktore sie zaklada zamiast tych docelowych po to aby ich nie zniszczyc i zabrudzic?

 

ja juz mam lepszy humor. mam nadzieje, ze zlodziejowi stanie w przelyku moj styropian :D

w soboet mamy zamiar jechac na budowe i moj maz zabije deskami wszystkie otwory i po sprawie.

dostalam druga transze kredytu. frank tak spadl, ze zamiast 75 000 dostalam nieco ponad 71 000 :cry: troche przeraza mnie to jak szybko sie kurczy moj portfel. a tu przed nami wlasciwie bardzo powazne wydatki. dach, okna, brama itd.

ech ale nic nie zastapi widoku rosnacego w zawrotnym tempie domku :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habier jak dlugo pracowali u Ciebie ciesle?

 

Kurcze, nie dam głowy - ale więźba zajęła im chyba 4-5 dni (robili w 3 osoby).

Potem było deskowanie i papa (kolejne 3).

 

 

czy slyszeliscie o czyms takim jak szyby tymczasowe? czyli szyby ktore sie zaklada zamiast tych docelowych po to aby ich nie zniszczyc i zabrudzic?

 

docelowe trzeba dobrze zakleić - ja tak zrobie

 

dostalam druga transze kredytu. frank tak spadl, ze zamiast 75 000 dostalam nieco ponad 71 000 :cry:

 

ja drugą dostanę dopiero jak mi dach położą :(

 

a swoją droga to dlaczego zdecydowaliście się na taki kredyt? (Nordea??)

 

troche przeraza mnie to jak szybko sie kurczy moj portfel. a tu przed nami wlasciwie bardzo powazne wydatki. dach, okna, brama itd.

 

ja jestem spłukany :) ale kupiłem już wełnę na poddasze

 

ech ale nic nie zastapi widoku rosnacego w zawrotnym tempie domku :D

pozdrawiam[/b]

 

uwież mi - któregoś dnia stanie i nie będzie już dalej róśł - a kasa będzie topniała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habier my sie zdecydowalismy na kredyt w BGŻ. od poczatku wiedzielismy ze bedzie to kredyt w CHF. takie juz jest niestety ryzyko przy braniu kredytow w walutach obcych. ale ja sobie bardzo chwale ten bank. jak do tej pory naprawde wszytko idzie super.

 

ja jestem spłukany ale kupiłem już wełnę na poddasze

a jaka welne kupiles? jakiej firmy i w rolkach czy plytach?

 

jutro jade zaplacic za okna dachowe.

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habier my sie zdecydowalismy na kredyt w BGŻ.

 

aha :)

 

ja mam mBank

 

od poczatku wiedzielismy ze bedzie to kredyt w CHF. takie juz jest niestety ryzyko przy braniu kredytow w walutach obcych.

 

ja tez mam franie :-) tyle że dostaje określoną ilość złotówek natomiast moje zaangażowanie we frankach się zmienia (w zalezności od kursu chf/pln na dzień wypłaty transzy)

 

 

a jaka welne kupiles? jakiej firmy i w rolkach czy plytach?

 

kupiłem uni-mate isovera, 20cm, rolki.

 

jutro jade zaplacic za okna dachowe.

buziaki

 

przykro mi ;)

 

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, dekarze mieli przyjsc najpozniej w polowie maja. Dzis sie dowiaduje że najwcześniej za 10 dni przyjda. To będzie juz czerwiec!!! A ja do konca czerwca musze pokazac bankowi, ze skończyłem pierwszy etap i wziąć drugą transzę!!!

 

Elektryk zaraz wchodzi, a ja nie mam kasy zeby mu zaplacic. Hydraulicy wchodzą - a ja nie mam kasy....

 

 

ehhh, dupa straszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, dekarze mieli przyjsc najpozniej w polowie maja. Dzis sie dowiaduje że najwcześniej za 10 dni przyjda.

Elektryk zaraz wchodzi, a ja nie mam kasy zeby mu zaplacic. Hydraulicy wchodzą - a ja nie mam kasy....

strasznie mi przykro Habier :cry:

 

a ja chcialabym Wam zaprezentowac dzisiejsze poczynania :D humor mi sie odrazu poprawil

http://images21.fotosik.pl/329/670761ba668060c3.jpg

wyglada na to, ze jutro skoncza. i kolejna kaska :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, dekarze mieli przyjsc najpozniej w polowie maja. Dzis sie dowiaduje że najwcześniej za 10 dni przyjda.

Elektryk zaraz wchodzi, a ja nie mam kasy zeby mu zaplacic. Hydraulicy wchodzą - a ja nie mam kasy....

strasznie mi przykro Habier :cry:

 

a ja chcialabym Wam zaprezentowac dzisiejsze poczynania :D humor mi sie odrazu poprawil

http://images21.fotosik.pl/329/670761ba668060c3.jpg

wyglada na to, ze jutro skoncza. i kolejna kaska :roll:

pozdrawiam

 

Gratuluję pięknej więźby.

A co do złodzieji to mnie też okradziono z materiałow budowlanych, ale co tam dalej trzeba budować.

U mnie cieśle wchodzą w poniedziałek ... to się będzie działo

Pozdrawiam szystkich

Jakbym wiedział jak wkleić zdjęcie to coś bym wam pokazał ale niestety nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...