Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co my?licie o piecach wolnostoj?cych zamiast kominka?


loniu

Recommended Posts

Ostatnio wpadliśmy na pomysł z żoną, że może zamiast kominka wstawimy koze/piec wolnostjący. Obecnie w sprzedaży są super kozy z przeszkleniem. Wygląda to elegancko jest tanie - jakieś 2000- 2500 zł w porównaniu z średnio 10 000 za kominek.

Czy znacie jakieś za i przeciw zastosowania takiego piecyka?

Odrazy dodam, że nie interesyje mnie rozprowadzanie ogrzewania z kominka na cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tą ceną kominka to trochę przesadziłeś. Ostatnio się tym interesowaliśmy i zakupiliśmy już nawet wkład. Koza moim zdaniem nigdy nie zastąpi Ci kominka - efekt nie jest ten sam, a poza tym ona chyba nie jest dostosowana do obudowania. Ceny kominków kształtują się b. różnie. Wkłady - najtańsze żeliwne już za 1500 zł. My jupiliśmy stalowo szmotowy (są trochę lepsze) za 2.200 do tego rury, montaż, kolanka ok. 300zł i może na razie stać bez obudowy. W przyszłości ją dorobimy. Orientowałam się, że taka tańsza obudowa to wydatek w granicach 2500 - 3000. Więc na pewno nie jest to 10.000 a raczej warto. Robicie to na całe życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy zamiar kupić piec-kozę. Wybraliśmy model z firmy Kornak. W salonie będę miała stare meble nie antyki ale coś obok tego. Wybrany przez nas model jest żeliwny z ornamentami, wysoki na 180cm i zajmuje mało miejsca. Będzie cudnie u nas wyglądał. Widziałam go na własne oczy u przedstawiciela handlowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go zobaczyć na stronie http://www.kornak.pl. Wybraliśmy model 8/2 (kosztuje około 2.900,-) ze względu na wysokość. Rozety pokazane na rysunku są otwierane, znajduje się tam dojście do pieca gdyby trzeba go było wyczyścić. Firma daje 2 lata gwarancji ale przedstawiciel handlowy na moje pytanie jak długo z niego korzystają (ogrzewają nim swoje pomieszczenia powiedział, że 4 lata i wszystko jest ok. tylko dla nich ten piec ma za dużą moc i zimą mają otwarte drzwi zewnętrzne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No tak - z ulgą (też kiedyś miałam piece jako jedyne żródło ogrzewania) - jako jedyne źródło ogrzewanie to jest cholerstwo uciążliwe. Choć bardzo dobrze pamiętam ... ziemniaki pieczone w palenisku takiego pieca u znajomych!

 

Dlatego dla mnie ideałem jest - na zewnątrz kafle - ciepła "stara" by nie rzec KLASYCZNA atmosfera, dobre trzymanie ciepła i dobra jonizacja powietrza a wewnątrz nowoczesne rozwiązania! No i jako uzupełnienie, alternatywa, element Estetyczno-Artystyczno-Towarzyski a nie jako Jedyna Metoda na ogrzanie domu.

Taki piec w kaflach (i to jakichś specjanych, w pięknym kolorze, nie takich sraczkowato-żółtych najczęsciej spotykanych w starych mieszkaniach) - to jest COŚ! W pomieszczeniu jest wtedy ZUPEŁNIE INACZEJ. Oczywiście, jeśli ktoś lubi takie klimaty:smile:

 

Danajot - dzieki! Rozejrzę się.

 

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gagata dnia 2002-11-22 13:00 ]

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gagata dnia 2002-11-22 13:02 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Bardzo prosze o jeszcze więcej Waszych doświadczeń z piecami wolnostojącymi ! Kupiliśmy z Moim Kwiatuszkiem właśnie stareńki domek, podkreślam, że bardzo mały (ok. 70 m pow. użytkowej bez zagospodarowanego poddasza) i dumamy nad ogrzewaniem. W kuchni stoi stary piec kaflowy w kolorze niebieskim, na którego miejscu może by wstawić kozę ?? Ciąg w kominie mamy idealny. W pokoju tuz obok kuchni stał sobie piec kaflowy z wsadem elektrycznym. Miał jednak ten paskudny sraczkowaty kolor, dlatego wyleciał i to szybko ! Po nim pozostał otwór w ścianie do komina, który zachowuje się niczym wentylacja mechaniczna. Może by tak jednak w kuchni koza ? :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bywają takie piece wykończone ceramicznie???? Coś a'la stary piec kaflowy?

I - czy ktoś mnie oświeci - taki piec podłącza się po prostu do komina i ..?

 

 

Gagata, może chodzi o coś takiego:

 

http://www.romotop.com.pl/piece-piecyki/siena-2.htm

 

to nowoczesny piec kominkowy stylizowany na rustykalny w obudowie kaflowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kupiłem najwiekszy Dovre. NA razie paliłem 4 razy brykietem z marketu + brykiet z węgla brunaatnego. Po załadoiwaniu wczoraj o 22:00 dzisiaj o 9:00 po dołożeniu poszedł ogień.

 

Szczerze polecam - duża fajna szyba.

 

Teraz musze zamówić sporo drewna - obojgu nam się spodobało :)

Zajmuje duzo mniej miejsca niz kominek. Kiedy wkleje zdjecia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...