Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponieważ wyszedł mi duży stryszek, zamierzam go odeskować i wykorzystywać. Tylko mam zagwozdkę. Pomiędzy jętkami jest wełna. Myślałem, zeby do jętek poprzybijać deski i z głowy, ale czy przez szczeliny pomiędzy deskami nie będzie pyliła wełna? Położyć folię? - ale folia będzie od dołu - boję się, że jak za mocno opakuję wełnę, to może zawilgotnieć.

Jak wy rozwiązaliście ten problem?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/34012-strych-nad-poddaszem-u%C5%BCytkowym-pod%C5%82oga/
Udostępnij na innych stronach

Ja to pomieszczenie dostosowałem prawie do celów mieszkalnych.

Ocieplenie wełną do kalenicy. Na to płyty GK i szpachlowanie a potem malowanie. W związku z tym że zaplanowałem porządne wykończenie tego pomieszczenia to na podłodze (na jętkach) też zadbałem o przyzwoite materiały. Na jętkach, które wcześniej poziomowałem cienkimi listewkami leżą dwie warstwy płyt wiórowych 18mm, a na nich panele podłogowe z promocji. Teraz jak trzeba zetrzeć kurz to chwila moment.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/34012-strych-nad-poddaszem-u%C5%BCytkowym-pod%C5%82oga/#findComment-664124
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie. Pod jętkami na nad sufitem z GK jest folia paroizolacyjna (od strony pomieszczeń użytkowych). Wełna, która jest nad jętkami (ta kładziona pomiędzy krokwiami do kalenicy) jest bez folii paroizolacyjnej. Sądzę że taki układ pozwoli wilgoci przedostać się na zewnątrz przez płyty GK, wełnę i folię paroprzepuszczalną.

 

Nad jetkami płyty na przekładkę, tzn. kupiłem całe arkusze płyt o dł. 6m i pociąłem na pół w zdłuż gdyż o szerokości coś ponad 2m nie było jak wtransportować nad jętki. Takie długie płyty obejmują cztery jętki, więc wzrasta sztywnośc podłogi. Druga warstwa w taki sposób, aby nie pokrywały się łączenia.

Ale pomimo podłogi, którą opisałem i tak trochę się ugina jak się chodzi, ale to mi nie przeszkadza, w końcu to nie salon. Może jak by dał płytę OSB byłoby sztywniej, ale taka płyta jest droga, a ja swoje płyty wiórowe kupowałem jako odpadowe za grosze. Na ogół były to pierwsza i ostatnia płyta z palety, która przyjeżdżała do hurtowni.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/34012-strych-nad-poddaszem-u%C5%BCytkowym-pod%C5%82oga/#findComment-664168
Udostępnij na innych stronach

Może płyta to faktycznie lepsze rozwiązanie od desek - które wysychając, będą tworzyć szczeliny w podłodze. Niedawno skręcałem śruby w więźbie po roku czasu, to 2-3 pierwsze obroty robiłem ręką bez klucza. Drzewo jednak długo schnie
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/34012-strych-nad-poddaszem-u%C5%BCytkowym-pod%C5%82oga/#findComment-664291
Udostępnij na innych stronach

Pod jętkami na nad sufitem z GK jest folia paroizolacyjna (od strony pomieszczeń użytkowych). Wełna, która jest nad jętkami (ta kładziona pomiędzy krokwiami do kalenicy) jest bez folii paroizolacyjnej. Sądzę że taki układ pozwoli wilgoci przedostać się na zewnątrz przez płyty GK, wełnę i folię paroprzepuszczalną.

 

Folię paroizolacyjną stosuje się na przegrodach zewnętrznych. W przegrodach wewnętrznych nie ma podstaw jej stosowania.

Czy nie obawiasz się, że w okresiem zimowym wilgość będzie Ci się skraplać pod folią paroprzepuszczalną? Osobiście bardzo bym się tego obawiał i to bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/34012-strych-nad-poddaszem-u%C5%BCytkowym-pod%C5%82oga/#findComment-664969
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...