Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiertarka, szlifierka którą macie i czy dobra?


Recommended Posts

Trzeba sobie zadać pytanie:

co może szlifireka kątowa, która kosztuje 28,99zł (dzisiejsza wkłada do Wyborczej z Praktikera).

Przeciez przeciętna tarcza szlifierska kosztuje ok 5 zł

 

Czasem reklamuja piły tarczowe po 120zł. Kiedyś na zdjęciu dopatrzyłem się założona do tej piły tarczę fi160 z zębami z węglików spiekanych (ok 17 zębów).

Taka tarcza jeżeli ma dobre te widie kosztuje więcej niż cała ta piła.

 

Odpowiedzi same się nasuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pytam czy warto dokładać grosza by kupować narzędzia dla zawodowców

 

ja kupuję narzędzia "tańszych" firm, ale zawsze z mocniejszych serii (do intensywniejszej pracy).

 

 

Jak kupywałem pilarkę do Einhell miał taką za 170zł i za 300zł do intensywniejszej pracy. Pilarki profesionalne są od 1000zł i na pewno nie jest nimi Bosch za 300-500zł

 

No i unikam "no name'ów", typu wyprodukowano dla biedronki, choć ze 2 tygodnie temu kupiłem w biedronce śrubokręt na akumulator za 20zł i spisuje się lepiej niż cena by na to wskazywała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj jakbym tylko miał kase przy sobie - popełniłbym przestępstwo paserstwa.

Zaczepił mnie cygan na parkingu i ciągnie do auta, otwiera bagaznik a tam w środku

3 małe szlifierki 125, 2 duże 230, 3 wiertarki małe i w walizeczce młot udarowy na sds.

Całośc z "niebieskiej seri Bosch'a - Professional.

Wszystko nowiutkie, bez podełek "jeszcze ciepłe" ;) "Pane - za wszytko 2 tysiące" :o :o :o

- złapałem się za portfel, ale niestety byłem wyczyszczony z kasy.

Jak sobie dziś spoglądnąłem w cenniki i zobaczyłem ile kosztują same te duże szlifierki

to naprawdę żałuję :oops: . Wiem wiem - to nieładnie kupować kradzione :oops: :oops: 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to naprawdę żałuję :oops: . Wiem wiem - to nieładnie kupować kradzione :oops: :oops: 8)

Rydzu ostatnio mają i sprzedają jako kradzione sprzęt chiński ala'Bosch, identyko jak oryginał, symbole wygląd

 

 

ps. ... i jeszczo jedno kradzione nie tuczy, zaraz Tobie coś zwiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj jakbym tylko miał kase przy sobie - popełniłbym przestępstwo paserstwa.

Zaczepił mnie cygan na parkingu i ciągnie do auta, otwiera bagaznik a tam w środku

3 małe szlifierki 125, 2 duże 230, 3 wiertarki małe i w walizeczce młot udarowy na sds.

Całośc z "niebieskiej seri Bosch'a - Professional.

Wszystko nowiutkie, bez podełek "jeszcze ciepłe" ;) "Pane - za wszytko 2 tysiące" :o :o :o

- złapałem się za portfel, ale niestety byłem wyczyszczony z kasy.

Jak sobie dziś spoglądnąłem w cenniki i zobaczyłem ile kosztują same te duże szlifierki

to naprawdę żałuję :oops: . Wiem wiem - to nieładnie kupować kradzione :oops: :oops: 8)

 

Pozdrawiam

 

 

Kurcze RYDZU - tu żes mnie zawiódł...

 

Jak mnie taki jeden cygan zaczepił i chciał mi sprzedac jakąś kamerkę, to sobie pooglądałem, powiedziałem zeby chwile poczekał i wybrałem 997. Ponieważ stał zainteresowany i słyszał w czym rzecz- rzucił kilka przekleństw po polsku i po swoijemu tez cyba, zaraz obok pojawili się jeko kolesie (też cygani) a potem spierd... jak sie tylko da. Na pewno wymkneli sie Policji (bo ta działa jak działa), ale raczej na tym parkingu przed tym marketem w tym dniu nie próbowali już szcześcia. Wiec moze kogoś okradli też z jeden dzień później.

Opisałe sytuację dokładnie zeby Wam uświadomić, że łapać gagatka za fraki to nie ma sensu, bo na parkingu tacy cyganie mają "obstawę", ale przechodzenie do sprawy jak do sytuacji normalnej i akceptowalnej a co dopiero kupowanie kradzionego to straszne paskudztwo. Dla mnie na równi paskudne jak kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam dokladnie tak jak Andrzej,

 

ostatnio, gdy mojemu znajomemu ktos oferował "sprzet używany - okazyjnie", przekonałem go, aby kupił sobie jednak nowy sprzet na f-re Vat, jesli nie chce, aby w przyszłosci jacys ludzie "okazyjnie" sprzedali jego narzedzia.

 

Gdy uwazam, że sprawa wymaga interwencji policji, rowniez bez wahania wybieram 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie że poruszyliście ten wątek czyli marketowy to dla majsterkowiczów a co innego sprzęt dla profesjonalnego używania

i dlatego pytam czy warto dokładać grosza by kupować narzędzia dla zawodowców jeżeli się je używa tylko u siebie na budowie a nie w celach zawodowych non stop

czy też sprzęt dla majsterkowiczów może paść przy intensywnym użytkowaniu nawet niezbyt częstym

Szkoda kasy na sprzęt dla zawodowców ja nim nie jestem i moim zdaniem na codzienny użytek wystarczy zestaw "Adam Słodowy" :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem młotowiertarkę Einhell B-HG 726 zachęcony pozytywnymi opiniami na różnych forach. Po kilku godzinach pracy jestem bardzo zadowolony. Muszę wykuć w betonie otwory pod puszki i powoli idzie do przodu. Dysponowałem wcześniej wiertarką Boscha PBH 160R i niestety brakowało jej mocy. Korona się zatrzymywała, wiertarka się grzała i wiele z tego nie wychodziło. Einchellem dziury w betonie wierci się bez żadnego problemu, a korona powoli się wkuwa. Dzięki opcji kucia można na koniec popodkuwać i robota powoli posuwa się do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem młotowiertarkę Einhell B-HG 726 zachęcony pozytywnymi opiniami na różnych forach.

 

Tez ją kupiłem (o czym wyżej), a w zasadzie wymieniłem za młot Bavaria 850 W. I moja ekipa rodzinna jest niezbyt szczęśliwa z tego powodu

- tamto to był faktycznie młot, a to, to lepsza wiertarka ...

Widocznie polecający nie mieli do czynienia z niczym innym ...

 

Pzdr

 

JKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zadać pytanie:

co może szlifireka kątowa, która kosztuje 28,99zł

 

Czasem reklamuja piły tarczowe po 120zł. Taka tarcza jeżeli ma dobre te widie kosztuje więcej niż cała ta piła.

 

Odpowiedzi same się nasuwają.

 

Taka szlifierka może ... spalić się (dosłownie !) w kazdym momencie :-)

A do piły za 120 PLN, kupuje się tarcze po ~25 PLN :-)

 

Pzdr

 

JKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu ostatnio mają i sprzedają jako kradzione sprzęt chiński ala'Bosch, identyko jak oryginał, symbole wygląd

 

Może niekoniecznie a'la ...

Np. w Makro jest sprzęt B&D made in PRC (dla majsterkowiczów),

ale 2 lata gwarncji dają.

 

Życze udanych reklamacji w Makro !!! Przez długi czas pozostaniesz bez narzedzia a na koniec bedzie zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem młotowiertarkę Einhell B-HG 726 zachęcony pozytywnymi opiniami na różnych forach.

 

Tez ją kupiłem (o czym wyżej), a w zasadzie wymieniłem za młot Bavaria 850 W. I moja ekipa rodzinna jest niezbyt szczęśliwa z tego powodu

- tamto to był faktycznie młot, a to, to lepsza wiertarka ...

Widocznie polecający nie mieli do czynienia z niczym innym ...

 

Pzdr

 

JKK

Ja oczywiście chciałem mieć lepszą wiertarkę. Młot to byłby u mnie jednorazowo wykorzystywany sprzęt, a tak to jakoś te otwory na puszki przemęczę. Inną sprawą jest to, że brakuje mi przejściówki między SDSem a uchwytem tradycyjnym. Trzeba sobie osobno dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście chciałem mieć lepszą wiertarkę.

 

Inną sprawą jest to, że brakuje mi przejściówki między SDSem a uchwytem tradycyjnym. Trzeba sobie osobno dokupić.

 

Tak, tylko, że ww. młot Bavaria (niby gorszy) kosztował 199 PLN,

a ten 726 Global (niby lepszy) 299 ;-)

 

Ciekawostka z tą przejściówką - w walizeczce jest na nią miejsce,

na zdjęciach też jest, ale w zestawieniu wyposażenia już nie ma ...

 

Pzdr

 

JKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem młotowiertarkę Einhell B-HG 726

pracowałem na tym, mój elektryk miał to na swoim wyposażeniu, nie wiem czy identyczne symbole, ale wygląd identyczny. Ma już taki zestaw około 3 lat jest już podniszczony pracą i widać już ślady zużycia, ale działa dobrze. Ja powierciłem tym tylko trochę parę dziur w stropie (B25) i otwory na puszki i działa rewelacyjnie w porównaniu do zwykłej mojej wiertarki Makity z udarem. Nie wiem jak to się ma do sprzętu, bardziej markowego za 1000zł i więcej, ale jak dla mnie to wystarczające, a że przeżyło około 3 lata ciężkich prac na budowie i nadal działa to znaczy iż nie ma co narzekać.

 

Ten sam elektryk miał jeszcze wierterkę Einhell Bavaria (żółta) na swoim wyposażeniu do wiercenia otworów na kołki pod mocowanie kabli i też długo już działa. Porównałem to z moją wiertarką udarową Makita i faktycznie ta Makita jest lepsza, ale cena 4 razy droższa :o . A na budowie wszystko może się zdarzyć, sprzęt spadnie, ukradną, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młoto-wiertarka HILTI - nie do zdarcia, wyrzynarka Pegasus - 4 rok bez uwag, pilarka również Pegasus - wszystko co w drewnie robię tym sprzętem i o dziwo działa, wkrętarka Topex - niestety słabiutka, pilarka kątowa Toya - tez może być, piła motorowa - Husqvarna - podobnie jak Hilti.

Sprzęt Toya, Topex, Pegasus kupowałem z myślą tanie jak sie zepsuje nie będzie żal, ale chodzi nadal i to jest miła niespodzianka

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
raczej wymień

 

Husqvarna to sam top w tej dziedzinie

Potwierdzam chociasz jak kogoś niestać to polecam PARTNERA na czesciach Husqwarny i Elektroluxa .Posiadam model 351 i idzie jak burza jeszcze mnie niezawiodła A walcze z nią na wszystkim co da sie pociąć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...