Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obudowy kominka


Karolina

Recommended Posts

W kwestii myszy jestem ostrożny, nawet hiperostrożny, mam nadzieję, że kratka na tzw. czerpni powietrza wystarczy by je powstrzymać, ale jest jeszcze 1001 sposobów, by przeniknęły do domu (z drzwiami otwartymi na moment włącznie). Po wytępieniu 3 i wypuszczeniu wolno 2 chwilowo nie odczuwam (dosłownie) problemu. Ale myszy zdolności mają wprost nadprzyrodzone, np. bez trudu wspinają sie po murze. A nie każdy lubi kociska.

Finiszant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty związane z obudową kominka to:

Materiały

- kominek z dystrybutorem i kolanem 5300 zł.

- gazobeton (pozostały z budowy)

- cegła klinkierowa 1/2 firmy Lode 55 szt. - 1,09/szt.

- wełna z ekranem z folii aluminniowej 10m kw - 26.00zł/1 m kw

- taśma aluminniowa (z atestem) 1szt - 50.00zł

- klej do wełny 1 worek - 24.00zł/worek

- kanały grzewcze, kolana, otulina(wełna) - 980.00zł(komplet)

- opaski drewniane, belki itp.(wszystko co od stolarza) 900.00zł

- piaskowiec(podróba) 5.5m kw - 34.00/1 m kw

- kratki nawiewowe 7 szt. 56.00zł/1 szt.

To chyba wszystko.

Pozdrawiam.

Paweł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam.

Wypowiedzi w stylu Finiszanta budzą u mnie mieszane uczucia bo widziałem wiele kominków zrobionych przez "złote rączki" (pisałem już o nich wcześniej). Co do cen to też o nich pisałem.

Raz jeszcze chciałbym powtórzyć w imieniu również innych kominkarzy:

Pieniążki biorę nie za fizyczną pracę, a za to że wiem jak taki kominek powinien być prawidłowo=z zachowaniem wszelkich prawideł=bezpiecznie postawiony i podłączony.

Tak samo postępuje murarz, hudraulik, kafelkarz i inni którzy stawiają wasze domy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj z sukcesem zakończyłem kominek! (tzn. fachowcy :) Wiem już chyba wszystko o nim, ale mimo iż pierwotnie planowałem go zrobić sam, teraz też bym go zlecił specom. Jest kilka kruczków, poza tym wbrew pozorom roboty jest od cholery. U mnie np. dochodziło wykucie kawału komina, żeby wsunąć weń wkład (komin mam na środku salonu-jadalni-holu), podsklepienie komina, skucie kawałka posadzki, żeby usunąć zeń styropian, domurowanie pustaczków do istniejącego komina, żeby kominek nie wystawał, zaciągniecie cekolem, zrobienie stelaża do posadowienia wkładu i in. Ale jak ktoś ma standard, to może sam się za to zabrać. Koszty:

- wkład Dovre 2100 RE – 2670 zł

- pustaczki 12 cm i 6 cm + klej – ok. 100 zł

- łupanka z piaskowca czerwonego 3 mkw – ok. 200 zł (65 zł/mkw - przywiozłem z kielecczyzny)

- główki z piaskowca żółtego 2 szt. – 300 zł (na południu są dwa-trzy razy tańsze)

- łuczki z piaskowca żółtego 2 szt. (pod wkładem nad komorą na drewno i z boku) – 240 zł (komentarz j.w.)

- płyty z piaskowca żółtego gr. 6 cm, ok. 1 mkw – 620 zł! (zdzierstwo – w tej cenie miałbym granit!; komentarz j.w.)

- belka drewniana klejona – we własnym zakresie (stolarz w rodzinie), ale potrafi kosztować 300-500 zł

- cegiełka ryflowana nad i pod wkładem 30 szt. – ok. 40 zł

- rury spiro do ogrzewania góry – chyba poniżej 100 zł (na razie nie podłączone)

- wełna z folią alu, paczka – ok. 130 zł

- płyta g-k + profile montażowe – kilkadziesiąt zł

- zaprawy i kleje specjalne, cekol, silikony i inne – ok. 200 zł

- kratka w czopuchu – 96 zł (jedna to mało)

- robocizna 2000 zł (bez faktury), ale biorą już od 1500

 

Pewne drobne koszty umknęły, ale razem kominek kosztował mnie nieco ponad 7000 zł. Inny fachowiec, z wkładem francuskim za 1500 zł, oferował się za 5500 zł. Szacuję, że robiąc kominek samemu, kupując kamień na południu Polski a pozostałe materiały w marketach, można zaoszczędzić połowę kosztów. Jednak czy nie lepiej zaoszczędzić na układaniu płytek?

 

Pzdr, AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszt budowy kominka z kafli to kafle od 18 zł polskie i od 25 euro nienieckie . Wykonawsstwo od 2000 lub 4000 zależnie od firmy . Zobaczcie jaka jest rozpietość w kaflach i wykonaniu do tego dobry wkład i uwaga wkład musi posować wymiarami do kafli wymiar kafla to 22/22 ,22/25, 22/28 francuza niedopoasujecie do kafli . zobaczcie strone KARAT , http://www.kominki.one.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Szamot jak kafle ciepły . NIC gorszego od zimnej obudowy kominkowej. A samot to jakies 3 zł/szt. Fachowców ci u nas dostatek jak kupowałem wkład to troszkę posłuchałem mendrców od kartngipsu i piaskowca . Kominek na gazobetonie i z wełną w środku do tego kawałek piskowca ew. marmuru a ceny jak ze złota. Policzyłem że z kafli polskich wyszłom jakieś 1500zł. więcej no imam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years później...
Mam jedno pytanie czy pomiędzy wkład kominkowy a obudowę powinna być położona izolacja w postaci wełny i sreberka. Proszę napiszcie jak jest u Was. :lol:

 

To zależy z czego masz obudowę...Jak z tektury (GK), to trzeba...Ale w takiej sytuacji najlepiej rozebrać i zrobić po Bożemu. To ma grzać, nagrzewać się...po to palisz! Po co więc izolować?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...