Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bruk


madagoral

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przydałoby się jeszcze oszacowanie kosztów. Wiem, że ceny są bardzo różne w zależności od regionu, od materiału itp. ale może spróbujmy.

 

Z tego co widzę za kostkę brukową trzeba liczyć ok. 40 zł / m2

Koszt wynajęcia skoczka to powiedzmy ok. 80 zł / dobę - pytanie: na ile dni skoczek będzie potrzebny....

Usunięcie humusu - 50-100 zł za godzinę pracy koparki (myślę, że tutaj to 1-2 godziny i po sprawie).

 

Niestety nie orientuje się ile orientacyjnie wchodzi w 1m2 (i tu proszę o pomoc):

- piasku,

- tłucznia

- żwiru

- cementu

 

Do tego trzeba jeszcze wiedzieć, ile będzie kosztować 1 metr bieżący:

- krawężnika

- betonu do umocowania krawężnika.

 

Nasuwają mi się teraz jeszcze dodatkowe pytania:

1. Czym (lub jak) najlepiej mieszać cement z piaskiem?

2. Jak zrobić beton do umocowania krawężnika? Jeśli trzeba go kręcić, to doliczyć trzeba jeszcze koszt wynajęcia betoniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepi cegła pewnie wytrzyma nacisk samochodu osobowego. Pytanie - jak długo?

Moim zdaniem cegła to nie jest najlepszy pomysł na wjazd, ale poczekaj na opinie innych. Ja mogę się mylić nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Widziałem natomiast jak wygląda cegła która leżała kilka lat w ziemi /wilgoć, mróz itp/ - rozsypywała się w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek z cementem też chłonie wilgoć, i nie tylko pochodzącą z opadów atmosferycznych ale także z powietrza /wiosna, jesień - duża wilgotność powietrza/ więc nawet wiata do końca nie załatwi sprawy. Jednak moim zdaniem przedłuży żywotność cegły - pytanie o ile?

Z drugiej strony jeśli materiał masz tani to chyba warto tak zrobić, w najgorszym przypadku po kilku latach będziesz musiał zerwać cegłę i położyć coś mocniejszego. Chyba że masz sporo metrów tego wjazdu to wtedy dobrze przemyśl sprawę - szkoda pracy i kasy.

Poczekaj na głosy innych w tej sprawie, może ktoś już ma jakieś doświadczenia własne i podzieli się nimi. Ja dywaguję czysto teoretycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepi cegła pewnie wytrzyma nacisk samochodu osobowego. Pytanie - jak długo?

Moim zdaniem cegła to nie jest najlepszy pomysł na wjazd, ale poczekaj na opinie innych. Ja mogę się mylić nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Widziałem natomiast jak wygląda cegła która leżała kilka lat w ziemi /wilgoć, mróz itp/ - rozsypywała się w ręce.

 

 

Może ma ktoś sposób na zabezpieczenie cegieł /zmniejszenie nasiąkliwosci/ układanych jako bruk. Może jakiś impregnat stosowany przed ułożeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepi cegła pewnie wytrzyma nacisk samochodu osobowego. Pytanie - jak długo?

Moim zdaniem cegła to nie jest najlepszy pomysł na wjazd, ale poczekaj na opinie innych. Ja mogę się mylić nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Widziałem natomiast jak wygląda cegła która leżała kilka lat w ziemi /wilgoć, mróz itp/ - rozsypywała się w ręce.

 

 

Może ma ktoś sposób na zabezpieczenie cegieł /zmniejszenie nasiąkliwosci/ układanych jako bruk. Może jakiś impregnat stosowany przed ułożeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...