Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostka brukowa czy też może płyty ażurowe?


Recommended Posts

Ja tez mam gline.

 

Najpierw nalezy droge wykorytowac, pozniej warstwa piasku - pospółki, chocby najtanszej, na to tłuczen. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby została połozona geowłoknina, ale malo kto sie na nią decyduje.

 

Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co to jest ta geowłóknina, jakie spełnia zadanie i czy to droga rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Geowłóknina - wygląda to jak mata z włókna szklanego. Ma za zadanie uniemożliwienie mieszania się różnych warstw. Nie wiem czy też nie pomaga w rozkładzie obciążeń. Jeśli masz grunt piaszczysty lub gliniasty i nawieziez na niego tłucznia to z czasem ten tłuczeń się "utopi". Jeśli wyłożysz dno geowłókniną to nie nastąpi mieszanie się warstw i dzięki temu podłoże przygotowane przez Ciebie będzie miało dłuższą żywotność i dłużej będzie pełniło swoje funkcje. Do tego będzie też (geowłóknina) pełniła rolę filtracyjną. Pewnie frakcje zostaną na niej zatrzymane i nie będą wpłukiwane w głąb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru....układałam sama, a oto fragment...

Ooo :o i to mi się podoba!! Proszę mnie tu natychmiast :p opisać, jak się toto kładzie?! I ile płaciłaś za ten granit? Czy wydajność (tona/4m kw) potwierdzasz, czy Krzysiek robił u siebie z innego kamienia? No w ogóle mi napiszcie jak bym się mogła do tego zabrać, plisss...

Do końca czewrca przeprowadzka, a potem będę już na miejscu i mogłabym już podziałać co-niebądź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru :lol: ..to są różne kamienie, polne (otoczaki) i kostka brukowa i to co miałam pod ręką, jakaś kostka granitowa chyba też :lol: , a oto "przepis":

przepraszam, że posłużę się linkiem, ale to krótki link

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47088&highlight=

 

nie święci garnki lepią :lol:

jak czegoś nie zrozumiesz z mojego "przepisu", to pytaj śmiało

pozdrawiam - ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Sobótce, Sobótka, Strzegom tutaj są kopalnie granitu i zaklady ich obrobki.

 

Kupowałem cały asortyment, rowniez tzw "kamien łupany" w zeszłym roku po niecałe 20 zł/tone.

 

Kamien ten był układany fachowo, jak wyzej to opisałem - wykorytowanie gruntu, warstwa piasku, tłuczen granitowy, wypełnienie drobniutkim tłuczniem - mączką, po bokach krawezniki.

 

Na pewno mozna ukladac kamien samemu, ale to wymaga poswiecenia temu całego dnia. Ja osobiscie kamienia nie ukladałem. Gdyby mnie jednak na to nie było stac, moze kamien ukladałbym sam lub z pomocnikiem np. konsekwientnie w każdą sobotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years później...
Też pare lat temu miałem ten dylemat, hehe :D Sąsiad zza płotu położył sobie takie kratki ażurowe i mi mówi, żebym też spróbował. Akurat coś zamawiał w sklepie internetowym, w którym kupił te swoje kratki, Sakostalu, i mówi, że mu się spieszy, żebym szybko się zdecydował, to razem nam zamówienie przyślą. To się zdecydowałem i mam kraty wema. Muszę przyznać, że mam je już ze 4 lata i są całkiem OK. A później jeszcze tam stopnie do schodów zamówiłe z rozpędu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaknajbardziej możesz się zdecydować na płyty ażurowe.

Koszt dużo niższy , woda wsiąka lepiej niż w przypadku kostki, no i największy plus jak dla mnie to nie tracisz zieleni.

Kostka ją zabiera.

Znajomy ma ażury na powierzchni około 300m2 już od kilku lat i nie narzeka a wcześniej na podwórku miał takie błoto że samochody się zakopywały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

syntetyczna? A jak z jej wytrzymałością w porównaniu do zwykłej betonowej??

W jaki sposób chcesz zabezpieczyć skarpę?? Położyć to po skosie?? Mi osobiście nie bardzo podoba się takie rozwiązanie, wolałbym kostkę albo granit położyć np. pozbruku albo jakiegoś innego dobrego producenta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...