Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Zeljka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie tak. Pewnie fundacja część kwoty sobie potrąci na koszty operacyjne (np. prowadzenie rachunku, opłaty bankowe) ale i tak znaczna część pieniedzy powinna trafić do rodziców dziecka.

Myślę, ze naprawdę warto sie tym zająć. Przecież nie tylko my-forumowicze płacimy ten podatek ale też nasi bliscy, rodziny czy koledzy z pracy. Każdy woli jak wie na co płaci, jak ta wpłata nie jest taka bezosobowa. Mówiąc np. te pieniądze trafią do tego i tego dziecka, potrzebne mu są na to czy tamto itp inaczej to działa na psychikę ludzi. Są bardziej chętni do pomocy i bezinteresowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Zeljka musi wybrać jakąś fundację i wpisać Stefka do niej. To może być chyba np. Synapsis, albo Fundacja TVN "Nie jesteś sam" albo coś podobnego. Radością będzie odebranie urzędasom tego 1 % i przeznaczenie go dla Stefka. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kciuki ściskam ile wlezie. I tak myśle o Was każdego dnia :oops: :roll: :lol:

 

I tak jeszcze zapytam, czy Stefek jest podopiecznym jakiejś fundacji? Cyz np. można na cel np. Jego rehabilitacji, opieki przekazywać 1% podatku dochodowego z zeznań rocznych? :roll: Pytam o to, bo jesli dotąd Was to nie interesowało to moze warto się tym zająć? Przecież napewno wielu znajomych mogłoby przekazać ten 1% podatku. :roll:

Jest, tylko, ze ja od dawna nie zbieram i nie pisze do ludzi -firm. Kiedys jak mial 5 lat zbieralam na takie zagraniczne leki, bylo tego trzy turnusy. Za kazdym razem lekow bylo na 3 m-ce.

Teraz nie idzie nam najgozej. Uznalam, ze jak dom budujemy to sa inny - bardzij potrzebujacy.

Ale jesli ktos chcial by - to podam na priv. Dwoch kolegow meza tez co roku wplaca ten 1% na Stefka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljko

Jest wielu potrzebujacych , ale naczej jesli przeznacza sie pieniadze dla kogos znajomego.

Poza tym sama Wiesz jak ciezko jest Twojemu Mezowi na dwoch etatach i wyjazdach.

A w tym czasie Ty sama jestes z duzym chlopcem , ktory potrzebuje bardzo dobrej opieki .

Napisalam juz do Ponurego pytanie o to co napisala Sloneczko , ale widze , ze Fundacja jest jednak.

Tym lepiej .

 

 

Mayland

Masz super pomysly :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli ktos chcial by - to podam na priv. Dwoch kolegow meza tez co roku wplaca ten 1% na Stefka.

Zeljka, może otwórz swój temat w specjalnym dziale pomocy

>>> http://forum.muratordom.pl/prosba-o-pomoc,f126.htm

 

Na razie jest tam niewiele wątków, koniec kwietnia niedługo, a szczerze mówiąc, zawsze lepiej dać osobie znajomej niż poszukiwać wśród wielu fundacji.

 

Rozumiem, że Fundacja wspierająca Stefka jest godna zaufania i pieniądze przekaże na Jego rehabilitację, a nie na nowy samochód prezesa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie :o i ona tak cicho sobie siedzi jak myszka pod miotłą :o :o

No to wrzucaj mi na tego priva skoro nie chcesz tutaj.

 

Ale zauważ, że moglibyśmy założyć wątek na forum, dodać sobie w stopce linka z odwoływaczem i tak wiele innych osób mogłoby również trafić do tych namiarów.

PP tak miała z linkiem do strony o Pajacyku. Sama trafiłam na ten wątek własnie przez odnośnik w Jej stopce :roll:

 

Wiem, ze inni bywaja w gorszej sytuacji. Ale nie sposób ogarnać wszystkich problemów. Od wieków wiadomo, że najlepiej sprawdza sie pomoc miejscowa, zaradcza i naoczna. Znamy niektóre problemy Waszej rodziny, wiemy, że pomoc nie tylko Stefkowi jest potrzebna ale i Tobie! A gdyby na te laeki starczyło nie na 3 a na 6 miesiecy? To by sie nie przydało? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayland

Masz super pomysly :p

 

E tam :p Czasem mnie olśni a tak poza tym to jak koń pod górkę :wink: :lol: Ale dziękuję i liczę na Wasze zaangażowanie z tę sprawę :wink: :lol:

 

Już Ty nie bądź taka skromna Mayland :wink: . Też uważam, że pomysł super i chętnie się dołączę :D .

To gdzie mam przekazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rane, co ja mam mowic. Dziekuje wszystkim.

wiec jest tak:

Fundacja Dzieciom "Zdarzyc z pomoca"

Maja swoja strone internetowa i jest tam podane jak przekazywac ten 1%, z tym, ze w tytule sie wpisuje numer dziecka - Stefka numer jest - konyczynka 267

Dobrze bylo by jeszcze za swoim imieniem i nazwyskiem wpisac - (na 267)

Kurcze mi sie nie otwiera ich strona, nic nie mam bialy ekran..., a Wam?

http://www.dzieciom.pl/

Ttaj znalazlam info, ale dobrze bylo by sprawdzic na ich stronie

http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=36604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie otwiera... :lol:

w samą porę - Pit dostałam :lol:

nie wiem jak w tej fundacjii to działa - ale przychodzi do mnie wiele kobiet które skarżą się że fundacja nie zawsze "sprawiedliwie" gospodaruje pieniędzmi - bez żadnej zgody przesuwając fundusze z ich dzieci na inne cele... czy to możliwe?

Zeljka - a może założysz własną Fundację? Forumowicze - każdy w innej części świata pomogliby ją promować i też niej działać... 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem joan. Ja sie nie znam na tym. :oops:

Jesli chodzi o przesuwanie srodkow, to tez nie wiem, od dawna nie mialam tak wplat tylko pare, to co pisalam. Stefek ma 500zl na rachunku. :oops:

i to przez prae lat uzbierano.

Kiedys zdarzylo sie, ze nie bylo wplaty i musialam siostre meza prosic o dowod wplaty aby udowodnic, ze zostalo wplacone. Ale potem juz bylo ok.

No nie wiem, jak ktos wplaci to niech da znac a ja sprawde czy wplata od tej konkretnej osoby byla, jesli nie, to trzeba by sie znowu upominac... sama nie wiem...., inaczej tego nie widze... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trafiamy odrazu na Stefka:

http://www.dzieciom.pl/267

 

W zeznaniu nie trzeba wpisywać nr konta bo pieniadze trafia po KRS-ie. Natomiast numer konta napewno przyda sie na wpłaty dodatkowe, poza akcją jednego procenta :wink: :lol:

 

Jak z wątkeim? Ktoś założy i poda linka? Ja nie mam w tej chwili czasu za wiele bo w robocie siedzę :roll: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze coś ważnego wyjaśnię.

 

Ten 1% wskazujemy w zeznaniu. Zeznania skąłdamy do 30 kwietnia 2008r. Zgodnie z ustawą nasze Urzędu Skarbowe przekażą te pieniedze na konta wskazanej przez nas fundacji i dizecko ale dopiero po 30.04. 2008r!!! Tak to wygląda od tej strony, więc wpłaty bedą widoczne dopiero wtedy na rachunku. Oczywiscie te wpłaty dokonane przez US. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrmi jest Koniczynka

Mnie ten "i" i Y" kiedys wykoncza..., tyle lat tu jestem i ciegle nie wiem co i jak...

Ten jeden procent to tutaj jest info

http://www.dzieciom.pl/1procentopp.html

tylko ze w PIT w rubryce : "inne informacje ulatwiajace kontakt z podatnikiem" trzeba podac Imie i nazwysko dziecka z nr. konyczynki 267, nazwe fundacji i ten caly KRS

w razie czego

Telefon do fundacji

022/833-88-88

bo ja nie wiem czy my tak wolno tutaj "sie reklamowac" :oops:

Najlepiej u nich sie dowiedziec i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...