Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Zeljka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak z cztery razy bylam chyba, mniej wiecej... :roll:

 

Dziekuje moim goscia za odwiedziny, bardzo milo bylo Was wszystkich goscic. :D Dziekuje tez za prezenty. :D

No jade juz po meza. :D

Nefercia nie oddalam Ci tego naczynia co mieso przywiozlas. :(

p.s. tyle jedzenia zostalo, ze jutro moga byc poprawiny. :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeleczko - jedzenie super - dom piekny (no już nie chciałam mówić, ale ja chyba nie dożyję takiego etapu posiadówki na tarasie :))

Bardzo mi się podoba styl umeblowania - choć zupełnie "nie mój". Jednak do Ciebie pasuje jak ulał :)

Strasznie się obżarłam :)

 

 

Mam tylko wyrzuty sumienia, że nie wiedziałam o ciężkiej, poprzedniej nocy i zamiast dać Ci spokój zaróciłam głowę... Mam nadzieję,że odeśpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żleko - bardzo chcziałam podzękować za gościnę i rewelacyjne jedzonko. Obżarłam się jak mała świnka :oops: ale nie mogłam się powstrzymać bo to były takie pyszności :D :D :D :D :D

 

Domek - super :D Taki cieplutki w środku :D Bardzo mi się podobał kominek.

 

Mam nadzieję, że nie narobilśmy zbytniego zamieszania naszą wizytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakiego zamieszania, ja sie bardzo ciesze, ze moglam troche z kims pogadac.

Odespac to ja sobie moge zawsze, a bardzo rzadko ktos mnie odwiedza.

Ciesze sie, ze wszystko smakowalo.

Pamietam aby przepis napisac.., zaraz sie zabieram i za to... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeberka w pomarańczach

kilo żeberek wieprzowych

2 pomarańcze

3 łyżki sosu sojowego

6 łyżek koncentratu pomidorowego

2 łyżki oleju

łyżeczka miodu

łyżka sezamu

łyżeczka imbiru w proszku

czerwona papryczka czyli

Żeberka podzielić na porcje, wrzucić do wrzącej, osolonej wody i gotować ok. 40min.

Pomarańcze wyszorować – umyć, zetrzeć z nich skórkę i wycisnąć sok.

 

Sok wymieszać z sosem sojowym, olejem, miodem, sezamem, koncentratem, imbirem, 2 łyżkami skorki pom. i posiekana drobna papryka chyli.

Żeberka jeszcze cieple posmarować marynata, przykryć i odstawić do lodówki na 2-3 godz. Ja trzymałam przez noc.

Potem wyjąć, wyłożyć na blachę razem z cala ta marynatą i upiec.

 

Jak cos jeszcze bylo to dajcie znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakowalo i to bardzo , moj Stary zaluje , ze wiecej nie zjadl :D

 

Najbardziej mnie cieszy , ze widzialam Stefka w nowym domu i widac , ze Mu sie podoba. :p

 

Zajrzyj do szamba!!!! , ale pewnikiem mozesz jutro dzwonic i zamawiac wywoz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje edittko! Duzo jeszcze do zrobienia ale da sie zyc i bez tego.

Kobitki przepisy przygotuje i dam.

To mielone to pestka.

Bierze sie mieso, daje sol, pieprz, troche cebulki i tyle samo czosnku, jedno jajo, slodka czerwona papryke mielona i pozwalam aby sie przez noc przegryzlo.

Potem na grilla albo na patelnie, jak to lubi albo ma. :wink:

 

Papryka

Papryke umyc, wytrzec i upiec wnagrzanym piekarniku, obracajac aby ze wszystkich stron sie dobrze upiekla. Tem musi byc gdzies ponad albo okolo 220, no i piecze sie tez dlugo, az juz zaczyna pekac i sok z niej wyciekac.

z reszta wydac jak ta skorka juz zaczyna tak od papryki jakby odlepiac sie, czy jakos tak.

Potem wyjac i od razy do siatki plastykowej i zawiazac aby nie bylo powietrza,

Jak juz sie ostudzi to obierac ze skory...

Potem jak juz jest obrana i oczyszczona z pestek, to dodawac do smaku co kto lubi.

Ja daje oliwe, ocet, sol, pieprz i duzo czosnku. Mozna dodac ser feta, ale nie musi byc. Tez przenocowac aby postalo troche, jest wtedy lepsze...

 

Reszta puzniej bo bateria wysiada... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajadera ciacho

Ciasto

6 białek, 200g cukru, 150g mielonych orzechów włoskich, 3 łyżki maki, 2 łyżki bulki tartej, ½ proszku do pieczenia

Białko ubić z cukrem na sztywna pianę, po woli lekko mieszając dodawać resztę składników razem ze sobą zmieszanych.

upiec na 180 stopni

Krem

600ml mleka, 6 żółtek, 200g cukru, 2 budynie waniliowe,

250g margaryny, 100g gorzkiej czekolady

W trochę mleka (100ml) wmieszać żółtka z cukrem i budyniem. Resztę mleka zagotować i po woli wlewać ta masę do gotującego się mleka, ciągle mieszając. Jak już jest takie bardzo gęste odstawić z ognia. Potem podzielić na dwie takie same części. w jedna dodac 100g stopionej czekolady.

250g margaryny zmiksować i podzielić na pol. Po polowe margaryny dodać do każdej z części już ostudzonego kremu i zmiksować.

 

Na upieczone ostudzone ciacho dać krem czekoladowy, na to lekko w ciepłym mleku umoczone petit ciasteczka, na to jasny – żółty krem i na to glazura czekoladowa.

 

Glazura

100g czekolady

3 łyżki wody

3 łyżki cukru

8 dkg margaryny

Wodę, cukier i czekoladę roztopić na parze i dodać margarynę.

 

 

Fasola

Fasole Jas ugotować w osolonej wodzie. Przecedzić, wodę zostawić.

Na patelni na rozgrzanym oleju podsmażyć pokrojony por, czosnek, pomidor, paprykę czerwona, paprykę chyli, doprawić wegeta i słodką papryka mielona.

Fasole pomieszać z warzywami, dolać tyle tej wody w której się fasola gotowała, aby lekko przekrywala to wszystko.

Potem zapiekać to w piekarniku tak aby wodę zredukować do pol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...