Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Zeljka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Turki mowia w Bydgoszczy skad czesciowo pochodze. :lol:

A tak w ogole, to dzis bylam u fryzjerki naszej tutaj na wsi. Ostatni raz u fryzjera bylam koncem kwietnia. :D To moje samodzielne scinanie nie licze. :wink:

Pani obciela ladniej niz ja bym to zrobila, wiec nie jest zle. Zesmucila mnie tylko tym, ze przejzala mnie jako obcokrajowca. :-? Pytala czy czasami nie pochodze z Ukrainy. :p Psia krew, wciaz mam zly akcent. :lol:

Jak tak pomysle to faktycznie nasz chorwacki jest troche inny. :lol:

 

A moj Stef mial wczoraj i dzis wielka radosc, bo przypadkiem natrafilam na gazete Wprost ktora dawno dla niego odlozylam. Na okladce jest duza usmiechnieta mina zielonego Shreka.

Wzielam i mu zafoliowalam ta okladke, a on potem tanczyl ze Shrekiem, przemawial do niego a nawet do buzi przykladal tak jakby go calowal.

Tak strasznie sie ucieszyl. :D

Mowimy na Shreka - nasz przyjaciel. :p

Zdalam sobie sprawe, ze Stef nie ma zadnego przyjaciela i zrobilo mi sie smutno.

Choc nie jest tak zle bo do samotnosci mozna przywyknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek nie rob sobie klopotow. Stef i tak moze miec tylko ksiazeczki twarde, te co nie mozna podrzec. Bo on ma taka zabawe, ze drze papier. :roll:

Jak tylko darl to pol biedy ale wkladzie do buzi, a potem sie tym dusi. Dlatego mu wszystko foliuje. :p

Ale dziekuje Ci kochana, ze pomyslalas. :p

maylandcia nie jest tak zle. Z reszta jak mowia, to co zmienic sie nie da trzeba zaakceptowac.

Stef ze wzgledu na swoje uposledzenie nie zdaje sobie sprawy z wielu rzeczy, on nie wie, ze moze byc inaczej. I cale szczescie, bo dzieki temu ten smutek jest tylko moj, a ja sobie poradze. Tak na codzien czlowiek nie mysli o tym, tylko czasami jak cos tak tknie znienacka. :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj Stef mial wczoraj i dzis wielka radosc, bo przypadkiem natrafilam na gazete Wprost ktora dawno dla niego odlozylam. Na okladce jest duza usmiechnieta mina zielonego Shreka.

Wzielam i mu zafoliowalam ta okladke, a on potem tanczyl ze Shrekiem, przemawial do niego a nawet do buzi przykladal tak jakby go calowal.

Tak strasznie sie ucieszyl. :D

Mowimy na Shreka - nasz przyjaciel. :p

Zdalam sobie sprawe, ze Stef nie ma zadnego przyjaciela i zrobilo mi sie smutno.

Choc nie jest tak zle bo do samotnosci mozna przywyknac.

 

Nie, nie, nie, Zeljko!

Ani Ty, ani Stefek nie jesteście samotni!

Przede wszystkim macie siebie - jesteście najbliższymi sobie ludźmi na świecie.

Poza tym - macie wielu, bardzo wielu przyjaciół. 8)

Żal, że nie mieszkamy gdzieś bliżej siebie, żeby zalecieć, pośmiać się, pogadać o byle czym, wypić kawę i upiec ciasto z nowego przepisu.

Ale za to zobacz, jak nas jest dużo. :D

Tak sobie pomyślałam - może przydałoby się jakieś zwierzątko w domu? :roll:

Teraz chyba są warunki, a Stefek może by się tak cieszył... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewajcie się na mnie za dociekliwość, ale czy zmiana 1 literki w tytule przelewu ma jakieś znaczenie? Bo czytam u nieocenionej DPSi:

 

W tym roku to jak Ania mi napisala wypelnia sie tylko

124 nazwa OPP - Fundacja dzieciom "Zdąrzyć z pomocą" (dla dziecka nr 267 Stefan Jasiński)

125 numer KRS - 0000037904

 

a powinno być "zdąŻyć" i tak chcę napisać ;)

 

PITy wypełnia od zawsze mój mąż, ja się tego nie imam i dlatego nie wiem, czy potrzebny jest jeszcze nr konta? Jeśli tak, to podajcie go tutaj, plsss :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku było tak

punkt 123 - 1% dla OPP na leczenie dziecka nr 267 Stefan Jasiński

punkt 124 nazwa OPP - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" (dla dziecka nr 267)

punkt 125 numer KRS - 0000037904

 

W tym roku to jak Ania mi napisała wypełnia się tylko

124 nazwa OPP - Fundacja dzieciom "Zdążyć z pomocą" (dla dziecka nr 267 Stefan Jasiński)

125 numer KRS - 0000037904

 

Podaje tutaj, w razie czego to na innej stronie powtórzę. :p Dziękuję.

 

Oj to moja wina. :oops: Poprawilam pisownie :oops:

Dziekuje Sloneczko.

Numer konta nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien doberek :lol: :lol: :lol:

ciacho przytargałam dla Stefka i rodziców :D

 

http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/truskawki/tartaletki_z_truskawkami/files/page319_2.jpg

http://republika.pl/blog_ni_3315338/3676964/tr/filizanka_kawy.jpg

 

i kawkę :lol: :lol:

buziaki zostawiam :D

 

http://files.ithink.pl/Image/shrek-2-ogre-l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam!

Gosia dzieki za Shreka, wydrukuje i zafoliuje. :D

U nas tez sloneczko swieci.

Czy macie jakis sposob na krety? W ogrodzie buszuje. :roll: U sasiadki caly trawnik po.., no jak by to powiedziec... :oops: ..., po..,cos tam... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam!

Gosia dzieki za Shreka, wydrukuje i zafoliuje. :D

U nas tez sloneczko swieci.

Czy macie jakis sposob na krety? W ogrodzie buszuje. :roll: U sasiadki caly trawnik po.., no jak by to powiedziec... :oops: ..., po..,cos tam... :lol:

 

Zeljko, Słoneczko ma rację, jeśli się tak brutalnie wypędzi kreta, to po pewnym czasie ogród może zginąć - od nadmiaru robactwa siedzącego w ziemi, którego oczywiście nikt nie zjadł.

Można wetknąć patyki w kopczyk i powiesić pusta puszkę po piwie lub nadziać odkręconą butelkę PET do góry dnem. Krety bardzo nie lubią drgań (są slepe, ich główny zmysł to dotyk, są b. wrażliwe na drgania) wywoływanych przez wiatr w pustej butelce lub puszce.

Generalnie - przecierpiałabym i pomyslała, że to takie doroczne zabiegi fitosanitarne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyslalam sie, ze krety tez po cos sa. :D :wink:

No nic, zobacze moze nie bedzie tak zle. Mi chodzi o to, ze jak jest duzo tych gorek to Stef ma klopot aby po tym chodzic, nie moge go samego puscic, musze go trzymac za reke. Co prawda i tak musze byc przy nim ale na rownym zawsze lzej.

Najwyzej grabelkami zrownam jak Sloneczko radzila.

 

U nas byl dzis przepiekny dzien. Duzo slonca. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno skutecznym sposobem przeciw kopcom jest rozłożenie metalowej siatki pod trawnikiem, wtedy do góry nie wyłażą w tym miejscu. Ale to koszt jest i raczej zrobić trzeba przed założeniem trawnika, bo teraz to jak zdjąć trawę, rozłożyć siatkę i na to z powrotem tę trawę położyć, podlać i poczekać troszkę aż zakorzeni się ponownie z podłożem. Ale trzeba by ze dwóch kumatych chłopa zaangażować żeby podołali :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła siatka ogrodzeniowa tylko o drobnych oczkach, nie wiem czy ocynkowana być musi aby dłużej wytrzymała. Miałam taki pomysł, a potem ktoś o tym napisał w ,,pamiętajcie o ogrodach" Jak masz czas to poszukaj, a jak nie to później może znajdę i podeślę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam takie

 

ja tez usuwalam kopczyki i bylo jako tako....ale niestety nornica jest jeszcze gorsza niz krecisko....nornica zryla mi korytarze tuz pod ziemia

 

 

a co tyczy sie kretow.....teraz gdybym zakladala trawnik...rozlaozylabym pod ziemia ok 10 cm ponizej ( tyle sypalam) siatke o malych oczkach ( patent ten przeczytalam w ogrodach) i kret nie wylezie.....a trawie nie przeszkadza...

 

i kolejny cytat

 

siatka z malymi oczkami.....pomaga...bo kret sie nie przecisnie...u mnie tam gdzie lezy na calej szerokosci agrowloknina...poszedl sobie....bo nie mial jak wywalic kopczyka....za to z tylu tragedia....ale poko co....swiece dymne go wystraszyly albo...zagazowaly

 

 

ale znalazłam jeszce to

 

http://www.muzimer.pl/produkt.php?id=536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...