Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Zeljka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i z jednej strony dobre wieści, bo chyba ma się rozumieć, że ćwiczenia przynajmniej na razie oddalają ryzyko operacji Stefka. Z drugiej strony...Tak jak napisała Depesia jak przeczytałam co napisałaś to powietrze ze mnie zeszło... :cry: A może tak jak pisze Markoto możliwy jest rahabilitant za darmo. Może na początek przychodziłby i ćwiczył tylko razem z Tobą tak żeby Stefek się do niego(niej) przyzwyczaił :roll: Musi być jakieś wyjście do cholery jasnej :-? Żeleczko jesteś wielka!!! Jak taka mała osóbka, może mieć tyle siły :roll: Jesteś niesamowita. Będę się modlić za Ciebie i Stefka choć rzadko ostatnio to robię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie ma za darmo takiej rehabilitacji jakiej potrzebuje moj Stefek..

Owszem moge dac go do sali gdzie jeszcze inne dzieci cwicza, ale przeciez on polecen nie bedzie wykonywal.

Aby dostac sie gdzies na dwa tygodnie rehabilitacji, gdzie byla by mozliwosc aby rehabilitant z nim cos zrobil, to trzeba czekac z pol roku aby dostac sie do lekarza ktory na to skieruje a potem kolejne pol roku poczekac w kolejce na rehabilitacje. Jak dobrze pojdzie to pol roku, moze byc troche mniej.

W sumie wychodzi na to, ze w roku mial by dwa razy po dwa tygodnie.

A potrzebne mu codziennie.

Z reszta rehabilitanci wcale nie sa chetny do pracy z takimi dzieciakami, bo wszystko trzeba za nie robic.

Ostatnio jak bylam na takiej jednej rehabilitacji to Pani Dr. bardzo sie przejela, poszla do rehabilitanta aby nas wzial, ten powiedzial, ze bedzie ze Stefkiem cwiczyl a potem okazalo sie, ze pokazywal co i jak a ja mialam to robic.

Wiec po jasna cholere bede tracic czas na dojazdy, mordowac sie samochodem aby gdzies robic to co moge w domu.

Tak to wyglada.

To samo z masazami.

Ostatnio bylo tak, ze czekalam trzy miesiace aby dostac sie do lekarza ktory skierowal nas na masaze. W listopadzie zapisali nas na maj.

Szkoda gadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze w Gliwicach mniejsze kolejki, do rehabilitanta czeka sie 2 tygodnie, potem 2 tygonie na rehabilitacje. Ale mozna juz w czasie rehabilitacji zapisac sie do rehabilitanta.

Wiem, ze u nas rehabilitantki jezdza do domow. Na prawde to kwestia znalezienia dobrego rehabilitanta, ja jestem juz w 2 przychodni, ta pierwsza to byla pomylka. Ja teraz place 8zl za 1.5 godziny cwiczenia na sali, fakt ze czesc cwicze sama ale pod okiem rehabilitanta ale sporo czasu ona meczy mnie na lezance. Mysle ze z takim dzieckiem jak Stefek mobilizacje i cwiczenia na kregoslup sa jak najbardziej mozliwe, kwestai czy on pozwoli sie dotknac i czy rehabilitant z przychodni bedzie wiedzial jak pracowac z takim dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froschia troche pomyslec? Sadzis, ze dam rady? :lol:

 

Maluszku ciesze sie, ze obrazek sie podoba, niech Ci w zdrowiu i szczesciu sluzy. :wink:

 

piatka nic z tej niedzieli, moj maz ma zajecia i to 12 godzin.

Co do propozycji zabaw.

Zalezy jak uposledzone sa te dzieci, ale sadze ze wielka frajde moze zrobic malowanie na duzych arkuszach papieru. Jesli jest gdzies taki papier przymocowac, aby przypominalo to tablice w szkole.., tylko zrobic nizej aby dzieci na wozkach mogli siegnac.

Dac farby i koniecznie duze pedzle, aby bylo wygodniej trzymac i niech maluja lato.

Jesli ktos umie mozna dac farbe w takich psikaczach to niech pryskaja po tym papierze.

Mozna zrobic im tez jakas konkurencje, aby mogli sie scigac.., koniecznie na koncu z nagrodami dla kazdego uczestnika.

Nie wiem co, mozna dac plastykowe butelki i fasole. Niech scigaja sie kto pierwszy do butelki powklada. A potem mozna te butelki zakrecic i zagrac na nich przy spiewaniu piosenek.

Mozna kazdemu pomalowac "wasy" nutella i niech scigaja sie kto pierwszy zlize.

Mozna kupic farbe do malowania na twarzy i nich oni maluja Wasze twarze, dajcie im sie pokolorowac. :wink:

Kupic banki niech dmuchaja. Takie wiatraczki kolorowe z papieru.

Nie wiem czy ognisko bedzie, to zadbac o dluzsze kije aby oni sami mogli sobie kiebaski usmazyc (pod kontrola). Z reszta sam ogien tez dla nich bedzie wydarzeniem.

To sa po prostu dzieci, lubia to samo co inne dzieciaki, cos na pewno wymyslicie. :p :wink:

 

Buziaki dla wszystkich. Trzymajcie wciaz kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeljka przeciez ty taka madra jestes !!!!

 

mam prosbe :oops:

dalabys mi oryginalny przepis na cevapcici ? (chyba tak sie to pisze :oops: )

na pewno znasz i robisz :D

moja mama robi ale takie wymyslone przez siebie , a ja robie po swojemu

chcialabym wiedziec z czego i jak sie robi naprawde :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe to chyba dwokrotnie mielone mieso (wolowo-wieprzowe) posolic, dodac pieprzu i troche wody. Jak odstoi to smazyc na grillu. Moze byc na grillowej patelni, a potem na tej patelni mozesz posmazyc bulke przecieta na pol, dac do tego cevapcice i pokrojona cebulke. Popijac piwem. Mozna dodac troche mielonej czerwonej papryki, ale nie musi byc.

:lol:

Ja takich nie robie, robie podobne do naszego mielonego. Z bulka tarta i jajkiem. Dodaje pokrojona drobna cebulke, czosnek, czerwona mielona papryke, natke pietruszki drobno posiekana, pieprz, sol. Smaze kotleciki, cienke na patelni. Mozna z tego zrobic tez hamburgery.

Mozna zrobic tez tak samo i dac na grilla.., tylko wtedy bez jaja i bulki tartej.

Wazne aby mielone troche postalo juz takie doprawione, najlepiej z pare godzin w lodowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia dziekuje 8) :wink: :lol:

 

zeljko pytalam, bo jestem strasznie ciekawa

probowalam znalezc oryginalny przepis w necie

na polskich stronkach nie znalazlam , ale na niemieckich bylo sporo i.....w wiekszosci w skladzie masy wystepowal ....proszek do pieczenia (!!! :o )

zastanowilo mnie to : w jakim celu ? czy ta masa ma rosnac? czy smak miesa jest po prostu inny :roll:

zaznoczono ze sa to oryginalne balkanskie przepisy

myslalam, ze bedziesz wiedziala ,ale jak nie to zwyczajnie sprobuje do czesci masy miesnej dosypac tego proszku i zobaczyc jakie beda tego efekty 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froschia u nas w domu nie dawalismy proszku, ale slyszalam o tym, ze proszek, albo troche sody.

Dawaj tu te przepisy z proszkiem to trzeba sprobowac. :D

A moze dlatego te moje z patelni sa bardziej twardawe niz te co jadalam w knajpkach, moze ten proszek daje ta sprezystosc miesa. :roll:

joola buziaki!

 

Pomarudze Wam dzis, bo sily nie mam na nic. To pewnie ta pogoda. Moje serducho przeskakuje, nie lubie tego uczucia, wole jak rytmycznie sobie stuka. :D :wink:

No tak to juz jest po 40-stce. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 40-tki jeszcze ci daleko :p :lol:

 

ale cos w tym jest, bo i ja juz nie mam tyle energii co kiedys :roll: :(

jak cokolwiek mi dolega to zwalam na...weksle :lol: :lol: :lol:

 

przepis dalam u mnie w komentarzach 8)

buziole !!!!

 

P.S. zeby nie byly takie twarde mielone zamiast bulki tartej daje namoczona czerstwa bulke 8)

ale musze z tym proszkiem tez wyprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...