Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Zeljka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kilka razy dziennie parówka nad garnkiem z wodą i odrobiną soli i dmuchanie nosa, można by buderhin lub avamys, jeżeli masz w domu, i jakiś nurofen (czy ibuprom) -zatoki, jeżeli kołatań serca nie masz. Jak masz, to choć sam nurofen 2*dz... . Kiedyś przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko, dzięki.

Ewa jadę dziś do lekarza, bo ibuprom zatoki słabo pomaga, w nocy myślałam, że mi szczękę rozerwie a i ucho prawe czuje. Niech zbada i coś doradzi. A tak, to wiem, wiem, że muszę być cierpliwa i nie marudzić, bo przejdzie.

anSi już za poradą mojego M próbowałam zdezynfekować ;) ale marnie mi to leczenie poszło jak i tak się rozłożyłam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibuprom zatoki zmienil na sam ibuprom, bo tikitiker przeskakuje po tym zatoki. Dał jeszcze Sinupret, gripstop i rutinoscorbin czy coś w tym rodzaju i kazał odcierpieć aż przejdzie. :lol2: Antybiotyk niepotrzebny bo tem brak a osłuchowo nic nie ma.

 

Macie do poczytania coś fajnego, może znacie, jak nie przyda się.

Na zdrowie-czyli jak kto pije:

Lekarz na zdrowie

Matematyk na potęgę.

Grabarz na umór.

Ornitolog na sępa.

Bankowiec na kredyt.

Polarnik na rozgrzewkę.

Pediatra po maluchu.

Aptekarz po kropelce.

Filozof po namyśle.

Syndyk do upadłego.

Fryzjer do lustra.

Nurek do dna

Anestezjolog do utraty tchu.

Kuba do Jakuba.

Jakub do Michała.

Perfekcjonista raz a dobrze.

Kamerzysta aż mu się film urwie.

Tenisista s e t a m i !!! / Czy to prawda? /

Kolarz w kółko.

Higienistka tylko czysta

Gastryk żołądkową gorzką.

Lunatyk księżycówkę.

Bliźniak brudzia.

Nocny stróż w ciemno.

Ichtiolog pod śledzika.

Pilot jak leci.

Hydraulik z grubej rury.

Medyk sądowy w trupa

Wędkarz zalewa robaka.

Stolarz wali klina.

Żołnierz strzela lufę.

Krawiec po naparstku.

a harleyowcy dają w gaz!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, o tym nie pamiętał. :D

A zapominał też dać coś na suchy kaszel dzienny, bo o nocy pytał, a jak powiedziałam, że w nocy nie kaszle, no chyba, że w gardle zadrapie, a w dzień też słabo i raczej od gardła ten kaszel idzie.., to nic nie dał. A ja dziś więcej kaszle w dzień,Ciekawe jak w nocy będzie, tak jakby chciało się coś oderwać niżej gardła po prawej stronie, a nie może. Na to chyba dobry był syrop prawoślazowy. Jak dobrze pamiętam to lekarka kiedyś babci Pra dała aż zrobi się kaszel mokry a jak zrobi się mokry to wtedy zmienić na nie pamiętam czy Mucosolwan czy coś takiego. Ja w domu mam tylko acc, ale jak to wezmę to się uduszę a nic z siebie nie wykaszle, bo toteż na kaszel mokry, a ja taki duszący mam, suchy, drapiący. W poniedziałek kupie prawoślazowy, a na razie piję jakiś sok/syrop z sosny, taki do rozrzedzania z wodą, firmy Łowicz, w takiej wąskiej buteleczce. piszą, że pomocne na drogi oddechowe. Mam nadzieję, że nie pobudza to kaszlu. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się dziś w nocy o 2, jak szłam sobie coś wypić .., no na ten kaszel znaczy się, że babci chyba Stodal dała jako pierwszy syrop, ten który miał z suchego zrobić mokry a potem chyba prawoślaz..., nie pamiętam dobrze, to było ponad 10 lat temu. :yes: ale w nocy wściekłam się i wszystkie leki przeszukałam i znalazłam :D Herbapect, taki co to niby i na suchy i na mokry kaszel jest. Fajnie grzeje w środku po wypiciu. :D Noc była w miarę spokojna, może to pomoże.

Najgorzej w tym wszystkim, że Stefek ma przerwę w rehabilitacji i też jakoś nie widzę, żeby się nadawał by od wtorku zacząć. On ma Duomox, coś mi się wydaje, że albo on słabo na to reaguje albo to jakiś nieskuteczny antybiotyk. Najpriew w drugiej dobie spadła temperatura, potem w czwartej znowu wzrosła powyżej 38, potem znowu spadła w piątej dobie... Dziś ma 6 dobę ale wcale nie widać po nim by był zdrowszy. Zapchany jak nie wiem co, kaszel, katar... , na brodzie mu się zrobiło takie coś dużego, nie wiem wirusowego czy coś, też sobie nie da tego dotykać, chyba to bolesne.., nie wiem sama, chyba następnym razem jak będą chcieli dać ten Duomox to poproszę o jakiś inny.

A ten cały miod Manuka, ja już sama nie wiem, nie widzę żeby sobie lepiej radził z chorobami.

dobra, idę już, wrócę jak zdrowy będziemy, bo mnie za marudzenie zbanują. :D

Trzymajcie się wszyscy i nie dajcie wirusom!!! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu zdrówka życzę i Tobie i Stefciowi :)

I nie zbanują... nie pozwolimy;)

A ten miód manuka u nas jest robiony? bo jak nie to o kant potłuc... jak mieszkasz w danym regionie geograficznym to masz używać takich produktów, jaki u nas występują.. znaczy nie jemy jak we Włoszech czy Afryce, i nie jak na Alasce, a jak w Polsce i Polskie owoce i warzywa, polskie mięso i Polski miód... tak kiedyś jedna pani doktor mówiła o odżywianiu.. i .. szkoda, że zapomniana została jedyna zasadowa kasza jaglana... a wprowadzając dużo mąki do diety ... to mamy i gluten = gluty w organizmie.. tak może ciut od czapki, i chaotycznie napisałam , ale sens mniej więcej taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelcia, suchy kaszel najczęściej jest bo coś drażni. Np jest wysuszone gardło. I trzeba je nawilżać a nie zamieniać kaszel w mokry, bo i po co? Jeżeli nie ma zapalenia oskrzeli, nie ma zmian osłuchowych, nie ma duszności to zamiana kaszlu suchego na mokry oznacza tylko jedno - nie było zapalenia oskrzeli (czyli wysięku) ale ty lekami skłoniłaś swoje oskrzela do produkcji śluzu no i stan taki, jak w zapaleniu osiągnęłaś. sztucznie. I wszyscy się cieszą, tylko po co??? Suchy to trzeba nawilżać gardło oliwą i czym się da, żeby nie drapało i tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...