Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Zeljka


Recommended Posts

Al prywate tu u Zeljki siejemy :oops: :wink:

Dziewczyny- ja tyz mysle o wyjezdzie - samochodem. Co prawda myslalam o namiocie, ale podobno pokoje nie sa takie drogie :wink: Pojedziemy we 2 lub we 4 wiec jak macie jakies namiary na apartamenty w ta strone to bardzo chetnie przysle wszystko co byscie mi podeslaly :D Tu lub na priv :D

A w czerwcu pogoda i ciepelko dopisuje - mozna pojechac? Bo skoro ceny nizsze to moze warto :roll: Ja bym jeszcze ponurkowac chciala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Al prywate tu u Zeljki siejemy :oops: :wink:

Dziewczyny- ja tyz mysle o wyjezdzie - samochodem. Co prawda myslalam o namiocie, ale podobno pokoje nie sa takie drogie :wink: Pojedziemy we 2 lub we 4 wiec jak macie jakies namiary na apartamenty w ta strone to bardzo chetnie przysle wszystko co byscie mi podeslaly :D Tu lub na priv :D

A w czerwcu pogoda i ciepelko dopisuje - mozna pojechac? Bo skoro ceny nizsze to moze warto :roll: Ja bym jeszcze ponurkowac chciala :D

 

my pojechaliśmy w 4 rodziny i znaleźliśmy lokum bez problemu ...w czerwcu ( pojechaliśmy 19 czerwca) było już sporo turystów ,ale nie full więc dużo kwater było pustych i naprawdę przebieraliśmy w ofertach ( wchodziliśmy po kolei do domów i pytaliśmy o miejsca ,ale najlpierw obejrzeliśmy teren coby za daleko do plaży nie było :wink: ) Pogoda w czerwcu jest już murowana ( o 24,oo siedzieliśmy na tarasie w strojach kąpielowych bo temp. jeszcze była w grancach 28st !!!!) A jeśli chodzi o nurkowanie ...to jest możliwość chyba wszędzie -CHORWACJA JEST PIEKNA ....naprawde tesknie za nią :D

 

Zelijka -buziole :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Ewy. My byliśmy pod koniec sierpnia/początek września, jechaliśmy w ciemno. Apartamenty dla rodziny 4 os-5 os zaczynały się już od 20 euro zaraz przy plaży.

Wieczory cudnie ciepłe (pierwszego wieczora chcieliśmy lecieć do "domu" ok 17-18 po...polary :lol: Przyzwyczajenie :lol: A tu szok - ciepło do 23!!

Ludzie cudnie uczynni, nikt nie goni za zaparkowanie na chwilę tam gdzie nie można (bom turystka i jeszcze nie wiem gdzie jestem itp) i ta rakija..winko.. i figi zbieraliśmy jak nasze jabłka - rosły wszędzie. A Zarad... kurcze jakbyśmy znowu byli w Wenecji!

Byliśmy w sumie 9 dni, cały pobyt z opłatami za autostrady, paliwem, knajpami itd kosztował nas ok 2500. Obawialiśmy się czy Glizdeczka nie będzie się nudziła, ale był tak zachwycona możliwością moczenia dupki w cudnie ciepłym i czystym morzu przez cały dzień, że nie było problemu z nią żadnego.

Mogę podać tu namiar na stronę www apartamentu w którym byliśmy:

http://www.strand-vir.de

Niech adres nie myli:)

Przed i po sezonie można spokojnie jechać w ciemno.

Pozdrowienia

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny :D Mysle, ze sie w tym roku zdecydujemy :D Fajnie, ze nie ma problemu ze znalezieniem noclegu w ciemno, bo chcielibysmy zwiedzic przez 2 tyg. ile tylko sie da - wiec mozliwe, ze przez ten czas wyjda nam noclegi w 3-4 miejscach. Musze szybko zakupic sobie przewodnik i poczytac :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawaj :lol: ja oprocz zwrotow grzecznosiowych najchetniej przyjmue takie pytajace o drogie i kierunki. Nigdy nigdzie nie jezdzilismy glownymi drogami a w malych miejscowosciach czlowiek czasem gubi droge. najwiecej miejscowych poznalismy w takich sytuacjach :lol: A ile smiecu jest gdy pokazuja gdzie i jak dojechac :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna najlepiej zjesc w okolicy hihi

 

Tez polecam ten kraj na wyjazdy 8) ostatnim razem dojechalismy az do Zadar-u, nastepnym chcemy dotrzec do Split-u.

Z kwaterami nie ma problemu, w wiekszosci gdzie kiedys byly duze pola namiotowe pobudowane sa dodatkowo kwatery w formie szeregowek, apartamentow itp pieknie, czysto i przyjemnie.... ceny tez nie przerazajace czyli da sie przezyc.

 

Na jedno chce tylko zwrocic uwage tz dla wyjezdzajacych poza sezonem we wrzesniu, jest bardzo przyjemnie i cieplo, ale deszcze padaja w nocy i wieje wiatr tak ze kto nie zahartowany w przygodach namiotowych niech lepiej wynajmie kwatery. Nie wiem czy to regula, ale dwa razy wrzesniowo nam sie trafilo :wink:

Dla nurkujacych dodam ze w wielu osrodkach sa szkolki prowadzone przez polskich nauczycieli... tz polska ekipa organizujaca wyjazdy wynajmuje pomieszczenia w takim osrodku na sprzet itp no i pokoje... ale jak przyjedzie sie z gloopia frant to tez nie maja nic przeciwko zeby dolaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, wydrukuj na kartce i pokazuj. :p

czekam na konkrety, co dokladnie mam napisac. :wink:

Ja tam nic nie umiem wic wszystko się przyda :)

Myslę że na początek zwroty grzecznościowe, potem chyba słownictwo takie najprotsze potrzebne do poruszania się po kwaterach i sklepch. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nic sie nie zmienilo to samolotem to mozna w Chorwacji dojechac do Zagrzebia do Split i Dubrownik. to sa te wieksze lotniska, jest troche tez mniejszych ale nie wiem o nic prawie nic, tylko wiem, ze sa...Czy sa privatne czy nie, tez nie wiem...

Musisz szukac raczej w okolicach Splitu i Dubrownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szukalam, tu jest cos co znalazlam, jak co to dajcie znac czy cos przetlumaczyc.....

Plaza z piaskiem = pjescana plaza

http://www.adriatica.net/croatia/feature/plaze_hr.htm

http://www.trogironline.com/gogi/hr/offer.htm Saharun

http://www.vila-ruzica.hr/HRhtml/SADRZAJI.htm

http://inforovinj.com/hrv/photoGallery/index.asp

 

To na forum znalazlam gdzie ludzie sobie polecaja miejsca

1. Zlatni rat, Bol, Brač

2. Zrče, Novalja

3. Vela plaža, Baška, Krk

4. Srebrna, Vis

5. San Marino, Rab

6. Stiniva, Vis

7. Punta Brela, Brela

8. Stara Baška, Krk

9. Saharun, Sali, Dugi otok

10. Meli, Cres

 

Sakarun na Dugom Otoku – Pješčana plaža

Mezuporat na Biševu

Telaščica

Milna na Visu

Lokrum – z widokiem na dubrovnik i Cavtat

 

Znalazlam jeszcze to

Top 10 plaža u divljini i tišini - Top 10 – plaż w ciszy i na odludziu

 

 

Limski kanal

 

 

1. Limski kanal – Iznajmite barku u nudističkom kampu Valalta kraj Rovinja i nagazite pentu do ulaska u Limski kanal. Na južnoj obali ispod 80-metarskih stijena nižu se usamljena žala na kojima vas mogu vidjeti samo galebovi.

2. Potok na Biševu – Uvala okrenuta jugu sa pećinom koju nadvisuju borovi toliko je topla da uopće ne treba izlaziti iz mora.

3. Palmižana – U uvali je uvijek usidreno barem pet jedrilica, pa prošećite 20-ak minuta sjeverozapadno i smjestite se u hladu na položitim stijenama te probajte odgonetnuti vidi li se u kobaltno modro more do 20 ili 30 metara dubine.

4. Kopakabana, Rovinj - Na petom kilometru ceste iz Rovinja za Bale treba skrenuti na bijeli put i slijediti drvene strelice. Pješčano žalo, tirkizna boja mora i divlja borova šuma rijetkost su u prenapučenoj Istri.

5. Veli rat, Dugi otok - Borova šumica i skrivena mjesta za ležaljke izdubljena u makiji, kristalno čisto otvoreno more, desetak bijelih šljunčanih žala, a u daljini nasukani brod kojeg proždire more i kakaju kormorani.

6. Stiniva, Vis - Sjećate se uvale iz filma 'Žal' u kojoj je DiCaprio ubio morskog psa. E pa, Stiniva je jednako lijepa, doduše nešto manja, ali zato nema morskih pasa.

7. Jezera, Nacionalni park Mljet – Vjerujte, ovo je jedno od najljepših mjesta za kupanje na svijetu. Borovi pružaju grane pod more, a na njima rastu češeri i školjke. Mirna jezera sa morskom vodom okružena su 600 metara visokim brdima obraslim alepskim borom i podsjećaju na Međuzemlje iz 'Gospodara prstenova'.

8. Vrulje – Istina, u blizini je magistrala, no nitko osim pravih avanturista nije lud silaziti pola sata po kamenjaru do pješčanog žala s kojeg puca pogled na Brač, pećine s izvorima slatke vode i 1.700 metara visoke vrhunce Biokova.

9. Žuljane, Pelješac – Dakle, ovo je raj kakvog nema više nigdje na obali. Namažite se maslinovim uljem, a poslije kupanja pravac u Ston na dingač i kamenice.

10. Skrivena Luka na Lastovu – Uvala na jugu otoka zaštićena je od svih vjetrova, okružena maslinama, vinogradima i kamenim konobama, a more, koje je toplo i u listopadu, osvjetljava svjetionik iz 1839.

I to

 

Top 10 plaža za odmor s klincem Top 10 plaz na odpoczynek z dzieckiem

 

Brela

 

 

1. Crveni otok kraj Rovinja – Pješčano žalo je udaljeno tek 10 metara od dječjeg bazena pod stalnim nadzorom spasioca. Nakon kupanja, u 18 sati počinje 'Mali disko', a svakog petka nastupaju klaun i mađioničar.

2. Porat na Biševu – Super čisto more, prirodni pijesak, topli plićak, puno djece sa raščupanim kosicama, magarci, koze i ovce, domaća hrana u jedinoj konobi u uvali, a sve opkoljeno divljom makijom. Savršeno mjesto za waldorfsko ljetovanje.

3. Zlatni rat – Gdje god mali tresne, je pijesak. More je izuzetno čisto, i još nešto: mjesto je mondeno pa sa djecom dolaze uglavnom mlade, moderne, vitke i preplanule mame..

4. Brela – More je izuzetno toplo pa se klinci u plićaku mogu brčkati sve dok im ne narastu plivaće kožice.

5. Sabunike kraj Zadra – Želite li dijete poliglota, eto plaže sa mnoštvom vršnjaka iz Njemačke, Italije, Mađarske, Češke…

6. Lapad u Dubrovniku – Odmah uz plažu je park sa ljuljačkama, a tu su i štandovi s voćem i slastičarne, a ponekad izbije pravi rat pištoljima na vodu.

7. Plava laguna u Poreču – Osim igrališta sa pješčanicima, ljuljačkama, klackalicama i toboganima, u blizini su minigolf, karting staza, videoigrice i mali lunapark.

8. Katoro u Umagu – Ima najveći vodeni tobogan na Jadranu, pedaline i električne autiće, uređene ulaze u more, pješčanike, a do plaže vozi turistički vlakić.

9. Crvena luka kraj Biograda – Hlad, duga pličina ovalnog oblika, potpuno pregledna sa terase kafića u kojem klinci tamane voćne kupove.

10. Duće – Putujete li prema Dubrovniku i Makarskoj, nakon puzanja kroz Split i Podstranu dijete je zacijelo prolupalo od vrućine. Stanite i okupajte se u Dućama. Žalo je od sitnog šljunka, more plitko, nema velikih valova, a u blizini je pizzerija i samoposluga pa možete kupiti svježe sokiće za nastavak puta

 

http://www.croatia-beaches.com/best/brac_bol_zlatnirat_beach.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURS JęZYKOWY!

 

To ja poproszę o:

- Jak dojechać / dotrzeć do...?

- Gdzie jest...?

- Ile to kosztuje ...? Ile zapłacę za to?

- Dziękuję

- Dzień dobry / cześć

- Do widzenia

- poczta

- pole namiotowe

- pokoje / kwatery

- lekarz / szpital

- doba (dzień), noc (nocleg)

- prosto, prawo, lewco, cofać się, przed siebie, skręcać w ...

 

Na dziś tyle Zeljka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...