Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Normstahl a Wisniowski, ktora brama lepsza?


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie jeszcze o jakim typie mówimy? Jeśli chodzi o uchylną to ja wybrałem Normstahla, bo za podobną cenę wydała mi się solidniejsza. Niewątpliwy plus to brak dodatkowych prowadnic - cały mechanizm opiera się na futrynie. Nie zajmuje miejsca i łatwo samodzielnie zamontować. No i dają 10 lat gwarancji. Bramę będę montował pod koniec tygodnia, przekażę swoje wrażenia.

Nie przyglądałem się segmentówkom, ale te z Normstahla należą chyba do najdroższych (od 3,5 tys. za 2500x2100).

Z minusów Normstahla: niekompetentny zespół pracowników Normstahl Polska, olewający pytania klienta i głucha infolinia (mam wrażenie że fikcyjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bramę do garażu mieć uchylną lub segmentową ale z pokryciem z desek drewnianych a nie plastikowych imitujących drewno lub blaszana. Na pewno takie można zamówić ale podejrzewam,że są bardzo drogie. Czy są firmy, które przygotowują tylko konstrukcję bramy z mechanizmem zamykania, którą samemu można własnie obić drewnem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare slow o bramach Wisniowskiego. Tzw. brama Euro - segmentowa jest kupowana u Hormana i sprzedawana jako Wisniowski. Horman sie na to zgadza. Brama uchylna jest nie cynkowana i po 2 latach po farbie. Normstahl jest lepszy od Wisniowskiego o 100 %.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam uchylne Wisniowskiego (2szt). Kupilem gdyż Normstahl nie dawał transportu a ja musiałem mieć na "za dwa dni".

Nie narzekam, no i żeby zamknąć trzeba mocno przyp....ierniczyć.

Hormann był za delikatny, a inne np. Łęgbud to pomyłka....

Z dwojga złego (łęgbud) wziąłem Wiśniowskiego.

Prosta do złożenia i ustawienia w otworze. Jak będę miał kasę to dokupię automaty do tych bram Nice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter

I Normstahl i Horman mają w sprzedaży konstrukcję do własnego obłożenia dowolnym materiałem w cenie pokrycia standardową blachą. Ja jestem w trakcie zakupu bramy w Brampolu z Imielina - obłożona drewnem i niedroga. Czy będę zadowolony to się okaże 9.11. jak mi ja przywiozą.

 

Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Budmie widziałem drewnianą bramę Wiśniowskiego, którą mieli wprowadzić do produkcji. Cena miała być znacznie niższa (ok.5kPLN) niż Hormanna (11kPLN), a i kolor będzie można wybrać. Nie sprawdzałem czy faktycznie już wprowadzili ją do produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy podobny dylemat. Zdecydowaliśmy się na Wiśniowskiego głównie ze względów estetycznych - wewnętrzna strona bramy jest obita estetycznymi panelami, a na zewnątrz nie ma widocznych nitów. Obawialiśmy się, że z czasem nity zacznie zżerać rdza. Niewątpliwym plusem Normsahla jest brak prowadnic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Odświerzam stary temat - konkretnie chodzi mi o bramę uchylną Normstahl, jak się podnosi, czy brak szyn prowadzących wpływa na lepszą pracę (w jaki sposób?), czy po podniesieniu nie zabiera więcej światła otworu. Tyle pytań dlatego że nie widziałem jak ona sie podnosi, i czy faktycznie chodzi lżej niż np. Wiśniowski. W okolicy znalazłem tylko jednego przedstawiciela Normatahla, (a poprzez ich e-mail nie odpowiadają) który niestety nie ma zamontowanej bramy.(Bramę Wiśniowskiego widziałem i wachlowałem)

Użytkownicy pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma może bramę garażową Wiśniowskiego segmentową (Unipro). Ten model jest w całości produkowany przez Wiśniowskiego, a ostatnio jest mocno promowany. Gwarancję dają jednak tylko na 2 lata.

 

Z drugiej strony słyszałem, że np. Normstahl ma tak sformułowaną kartę gwarancyjną, że te 10 lat gwarancji to tylko marketingowy bełkot. Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam segmentową Wiśniowskiego 250x220 z napędem.

Całość sprawia dość solidne wrażenie. Kontrukcja w całości cynkowana. Kultura pracy napędu znakomita (napęd inteligentny). Grubość segmentów 4 cm (chyba żaden inny producent nie oferuje takiej grubości). Na razie żadnych "zgrzytów" nie słychać. Żeby nie zapeszyć... Zobaczymy za kilka lat...

Koszt (bez montażu) - niestety 4450 zł (w tym napęd elektr. 1163 zł) - brutto oczywiście.

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...