Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Normstahl a Wisniowski, ktora brama lepsza?


Gość

Recommended Posts

ja bym bral segmentowke, hormann ma podstawowa wade, mianowicie grubość ścianki 2cm, a wiśniowski 4cm, a to jest ważne przy ociepleniu i stabilności, mozesz wziasc hormana z 4cm scianka ale bedzie sporo drozszy, moja wiedza jest z przed roku tak ze zwerufikuj jeszcze moje zdanie i dowiedz sie dokladnie jak jest teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

JAK SZUKACIE NAJLEPSZEJ BRAMY TO POLECAM FIRME NIEMIECKA

BELU TEC

 

 

4,5 cm panel - nie ma grubszego na rynku

wszystkie zawiasy aluminiowe

i czego nie ma nikt inny

możesz wietrzyć garaż, czyli u góry specjalna sekcja uchylna!!!!!!!

Super a i ceny rewelka!!!! Za bramę 2500x2250 zapłaciłam ok. 3 tys.

jest świetna.... polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral segmentowke, hormann ma podstawowa wade, mianowicie grubość ścianki 2cm, a wiśniowski 4cm, a to jest ważne przy ociepleniu i stabilności, mozesz wziasc hormana z 4cm scianka ale bedzie sporo drozszy, moja wiedza jest z przed roku tak ze zwerufikuj jeszcze moje zdanie i dowiedz sie dokladnie jak jest teraz.

zgadza się - Hormann ma gr 2 cm ale czy to nie wystarczy do garażu, który jest nieogrzewany (dostawiony do domu)?

jakbym wziął uchylna ocieploną to też jest grubości 2 cm;

chyba że wiśniowski, ale to znów sporo droższe (ok 500 zł)

???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten dylemat wybralem ekonomie - czyli Wisniowski (2szt 2100x2600) sam montowalem.

 

Po roku rozlegulowaly mi zamki - wzewalem serwis - Panowie wpadli, wymienili co trzeba i uregulowali po moim montazu. Teraz jest super.

 

Normstahl jest za drogi ale ma jeden ciekawi ficzer: ma zamek do automatu samoryglujący. Czyli jak automat zamyka bramę to od razu ją zamyka na rygle.

 

Wiśniowski tego nie ma. Zamyka tylko blokada w siłowniku.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 year później...

Witam,

my z żoneczką zamówimy prawdopodobnie Normstahla'a segment/kaseton.

Jest teraz jakaś promocja na automatykę (normstahl) nawet nie wiedziałem, że automaty też robią.

Wachałem się z podjęciem decyzji ale wyczytałem z waszych opinii że jest całkiem niezła. Szkoda tylko że automatyka nie obsługuje rygli ... i niskie prowadzenie... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Witam

Mam zamiar wykonać bramę garażową na wzór bramy normstahl, największym problemem jest wykonanie mechanizmu podnoszącego i tu wielka prośba będe bardzo wdzięczny gdyby ktoś z użytkowników narysował i zwymiarował mi schemat tego mechanizmu. Mam oczywiście na myśli bramę uchylną bez prowadnic sufitowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...