Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Normstahl a Wisniowski, ktora brama lepsza?


Gość

Recommended Posts

Brama segmentowa Wiśniowski izolowana 4cm pianki jest w tej samej cenie co Horman 2cm. Normstahl jest droższy od Hormana.

 

Róznice w jakości są na oko niewielkie - inne prowadzenie bramy, inny zamek - wg.dealerów ma to mieć wpływ na kulturę pracy bramy i jej wytrzymałość. Tyle, że ewentualne konsekwencje uwidocznią się po wielu latach z tym, ze nie napewno :smile:

 

Reasumjąc wybrałem Wiśniowskiego bo przy tej samej (a nawet nieco niższej) cenie daje mi lepszą izolacje (garaż w bryle budynku). Przy odrobinie szczęścia będę miał więcej za mniej. Jeśli będę miał pecha to nawet Normstahl mi nie pomoże :wink:

 

PS. Czy ktoś z was montował samodzielnie brame ? Czy warto robić to samemu czy lepiej zlecić to dostawcy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jasiu montował, ale uchylaną bez prowadnic, a to inna bajka. Segmentowa brama o niedużych wymiarach mając poziomicę i wiertarkę za dzień można pewnie spokojnie zamontować. (widziałem raz taki montaż).

W normstalu zapewniaja że żadna część bramy nie jest spawana, zgrzewana i co tam jeszcze. Wszystko jest nitowane, ocynkowane i lakierowanie a więc przez 10 lat (na tyle gwarancja) żadna rdza jej nie ruszy. W innych bramach elementy co prawda są ocynkowane ale później spawane i zamalowywane farbką. Można przecież sprawdzić czy tak jest w istocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czy warto? czy chodzi tylko o kilka dodatkowych funkcji? a może jest coś jeszcze?

Najlepiej sprawdzić taka bramę szer 4,50 u kogoś kto ma ją zamontowaną już KILKA lat. Może sprzedawca jednej i drugiej potrafi wskazać miejsce zamontowania takiej z przed kilku lat. Chyba to żadna tajemnica. Można zawsze powiedzieć, że się właśnie przechodziło i zobaczyło taka bramę i chce się dopytać o jej wady i zalety.

Na Forum ludzie dopiero sie budują, remontują i nie mają doświadczeń z dłuższego uzytkowania zakupionych rozwiazań.

Bramą się nie jeździ, ale brama jeździ - ale nie o to przecież chodziło w tym porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja od 4 tyg. jestem posiadaczem bramy segmentowej Wiśniowski (210x240, kasetonowa, ocieplana, kolor brąz standardowy, kasetony o fakturze drewna, jeden zamek) i co tu dużo mówić wygląda solidnie, lekko się prowadzi i bardzo się wszystkim podoba. Skrzypieć zaczęła tydzień temu, ale tylko dla tego, że wierciłem otwory i pył z maxów i cegły wpadł w prowadnice. Podejrzewam, że gdy wyczyszcze i zakonserwuję to będzie znowu ok. Cena bramy 2400zł + 400 montaż. Nie mam automatyki, ale obecnie napęd chcieli mi sprzedać za 1000zł.

Jeśli chodzi o montaż - Wpadłem akurat na koniec montażu i oznajmiłem instalatorom bramy wprost, że jakbym wiedział, że tak wygląda montaż to sam bym sobie to zamontował. Na prawdę prosta sprawa. Nie dali mi żadnej ulotki, ale podejrzewam, że w paczce była instrukcja jak to złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wisniowskiego 4500x 2250 segmentową z napędem montowałem sam zajeło mi to jeden dzień. Narazie chodzi bez zarzutu czasami coś tam zgrzytnie myślę że wymaga jeszcze malej regulacji i smarowania ale zrobie to po zakończeniu budowy. Napęd chodzi bez zarzutów. Może moglo byc solidniejsze ( na oko) mocowanie napędu do bramy ale po kilkudziesięciu otwarciach i zamknieciach jest OK.Porównywałem z 5 m Hormana i wydają podobne dzwięki przy otwieraniu. Polecam z napedem bo przy takiej szerokości to trochę trzeba ją na początku pociągnąć aby ruszyć póżniej idzie lekko ale praw fizyki się nie przeskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż drepczę za bramą... Zdecydowany jestem już na uchylną i wiem na pewno, że nie kupię Wiśniowskiego. Widziałem dwie takie bramy w akcji: "don't try this at home". Mój brat nieszczęśliwie skusił się na to "cacko", w dodatku przepłacił. Nie muszę chyba opisywać jego miny, gdy podczas pokazu po raz drugi z rzędu brama nie chciała się zamknąć (jakiś tam uparty bolec przy posadzce nie chciał "zaskoczyć"). Mało tego. Wykończenie od wewnątrz - aby zrobić w nim dziurę palcem nie trzeba wiele wysiłku, z resztą całość kołysze się, rzęzi i ma się wrażenie, że za moment spadnie człowiekowi na głowę. Od montażu minęło raptem 9

m-cy!

Przepraszam tych, którzy już planowali kupić tę bramę, a teraz znów będą szukać. Piszę tylko to com widział...

 

Sam skłaniam się powolutku do zakupu Normstahla lub Siebau. Co ciekawe w PSB znalazłem ocieplaną bramę 2000x2500 Hormanna za 770PLN netto minus rabat 5%, ale jakoś boję się ją kupić. Pewnie jest to model "super-standard" pozbawiony b.ważnych elementów.

 

Aha, kto przypomni, która brama oprócz Normstahla nie ma prowadnic w garażu?

 

Pozdrawiam

 

Pearl

 

Dodam tylko, że Siebau wydaje mi się zbyt drogi...no i te prowadnice w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w PSB znalazłem ocieplaną bramę 2000x2500 Hormanna za 770PLN netto minus rabat 5%, ale jakoś boję się ją kupić. Pewnie jest to model "super-standard" pozbawiony b.ważnych elementów.

 

Aha, kto przypomni, która brama oprócz Normstahla nie ma prowadnic w garażu?

 

Sprawdź czy ten Hormann na pewno jest ocieplany, kiedyś reklamowali tanie bramy niby ocieplane, a potem się okazało że ocieplany to jest droższy model segmentowy. W ubiegłym roku w każdym bądź razie Hormann nie miał w ofercie ocieplanych bram uchylnych.

Kiedy rok temu kupowałem Normstahla to była to jedyna firma która oferowała bramę bez prowadnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Wracam do tematu.

Prosze o komentarze w kwestii wyboru.

 

Zastanawiam sie nad segmentową + automatyka kolor z palety Ral:

 

Wisniowski (4cm ocieplenie) około 5000zł

Hormann (2cm ocieplenie) około 5600zł

Nornstahl (4cm) 4500zł + 500 montaz + automatyka "Nice" za 1zł (jakaś taka promocja)

 

 

Czy coś wiecie o tych bramach Normstahl ? Niby wysoka cena bramy (która wygląda solidnie) ale z kolei ta automatyka czy nie śmierdzi??

 

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...