Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Normstahl a Wisniowski, ktora brama lepsza?


Gość

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam 2 otwory do garażu o wymiarach 240x210 (szer x wys). Czy może ktoś mi doradzić jaką bramę wybrać? Myślałem o uchylnej Normstahla, ale mam obawy czy nie wjazd do garażu nie będzie za wąski jak ją wstawię. Nie wiem dokładnie ile z każdej strony w otworze ta brama zajmuje miejsca (jeśli po 10 cm to razem 20cm i wtedy na wjazd zostaje 220cm). Mierzyłem dzisiaj mniej więcej szerokość samochodu z lusterkami i wyszło mi 190-200cm więc nie zostaje dużo wolnego miejsca przy wjeżdżaniu do garażu.

 

Wyjściem na to mogłaby być brama segmentowa, bo miałbym dalej 240cm, tylko że takie bramy są dwa razy droższe.

 

Proszę dajcie znać jak szeroki jest wjazd do garażu po zamontowaniu uchylnej Normstahl o szer. 240 cm. Czy macie problemy z wjazdem? Jaką bramę byście radzili.

 

Dzięki

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zamow sobie przedstawiciela handlowego z kazdej z firm o ktorych myslisz np"normstahl" "hormann" "wiśniowski" i najlepiej niech kazdy z nich zobaczy jak to u ciebie wyglada i doradzi,powie co za ile jakie promocje, samemu to mozna gdybac, ja np. chcialem zalozyc brame segmentowa kasetonową ale okazalo sie ze wymiar bramy na to nie pozwala i qpa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wisniowski 4500x210 + naped Nice z dwoma pilotami + montaz 5540 pln. Jakos tanszych nie znalazlem :D .

Szymeq, a czy Twoja brama jest w jakimś kolorze, czy biała? Mi Wiśniowski wyliczył kupe kasy za kolor (koło 600 zł), lepiej mi wychodziła brama Hormanna. Mam też szer. 4500.

Ale tak czy siak zakup bramy trochę wstrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wzialem wisniowskiego bo normstahl i hormann byli zbyt drodzy

dzisiaj dzwoniłem do przedstawiciela Hormanna i Wiśniowskiego i tak na okrągło wygląda to tak:

- brama uchylna 2,60x2,10 m ocieplana: Hormann ok 1600 zł brutto, Wiśniowski ok 1500 zł brutto; montaż podobnie tzn ok 220-250 zł; na bramy można dostać oczywiście jeszcze rabat;

jak widac różnice cen są niewielkie a w praktyce sprawdziłem tylko Hormanna (użytkowałem taka bramę 3 lata i była OK);

prosze o wasze rady i opinie (Hormann kontra Wiśniowski - jakość wykonania i użytkowanie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wisniowskim o ile pamietam za podstawowe kolory sie nie doplaca, doplaca sie za kolory z palety RAL od metra kwadratowego malowania, ale to w kazdej firmie raczej.

No właśnie, ale zielonego Wiśniowski nie miał - a u Hormanna tylko trzeba byłoby dłużej czekać, ale żadnych astronomicznych dopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wzialem wisniowskiego bo normstahl i hormann byli zbyt drodzy

dzisiaj dzwoniłem do przedstawiciela Hormanna i Wiśniowskiego i tak na okrągło wygląda to tak:

- brama uchylna 2,60x2,10 m ocieplana: Hormann ok 1600 zł brutto, Wiśniowski ok 1500 zł brutto; montaż podobnie tzn ok 220-250 zł; na bramy można dostać oczywiście jeszcze rabat;

jak widac różnice cen są niewielkie a w praktyce sprawdziłem tylko Hormanna (użytkowałem taka bramę 3 lata i była OK);

prosze o wasze rady i opinie (Hormann kontra Wiśniowski - jakość wykonania i użytkowanie) :wink:

podciągam do góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle waham sie pomiędzy Hormanem a Wiśniowskim oraz pomiędzy uchylna ocieplona a segmentową;

wczoraj otrzymałem wstępne oferty 2,10x2,60 (czy 2,70):

Wiśniowski:

uchylna: 1600 zł

segmentowa: 2700 zł

Hormann:

uchylna: 1700 zł

segmentowa: 2300 zł

 

Jakoś atrakcyjnie wygląda segmentowa Hormana w porównaniu z Wiśniowskim; w poniedziałek musze dokładnie wypytać gościa od Hormana

co radzicie??? oszczędzac na bramie czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle waham sie pomiędzy Hormanem a Wiśniowskim oraz pomiędzy uchylna ocieplona a segmentową;

wczoraj otrzymałem wstępne oferty 2,10x2,60 (czy 2,70):

Wiśniowski:

uchylna: 1600 zł

segmentowa: 2700 zł

Hormann:

uchylna: 1700 zł

segmentowa: 2300 zł

 

Jakoś atrakcyjnie wygląda segmentowa Hormana w porównaniu z Wiśniowskim; w poniedziałek musze dokładnie wypytać gościa od Hormana

co radzicie??? oszczędzac na bramie czy nie???

doradźcie coś proszę - juz niedługo muszę coś wybrać (hormann czy Wiśniowski; uchylna czy segmentowa) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...