Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Normstahl a Wisniowski, ktora brama lepsza?


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widziałem dziś oryginalną bramę Normstahl i faktycznie ciężko będzie ją wykonać ponieważ rolka mechanizmu podnoszenia jeździ po specjalnym profilu prawdopodobnie produkowanym przez Normstahl a u mnie wlaśnie ze względu na bardzo niski garaż wchodzi w grę tylko brama bez prowadnic sufitowych.

Wiec nie zostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować za pomoc zamknąć post i pójść zamówić bramę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

jestem użytkownikiem bramy uchylnej Normstahl G30 Line 2400x2125 brąz + siłownik Ultra S. Zapłaciłem w 2006r 3300zł brutto za całość. Całość działa bez zarzutu do chwili obecnej. Ostatniej zimy jednak (-30C) od strony wewnętrznej na bramie występował szron. Ale wydaje mi sie że przy takiej temperaturze, to wszystkie bramy tak miały. Brama pracuje w miare cicho. Pojawiają się po pewnym czasie różne szmery i zgrzyty, natomiast zgłaszam serwis raz na rok (200zł) celem przegladu i utrzymania gwaracji. Po oczyszczeniu i nasmarowaniu brama chodzi jak nowa (wiadomo, zanieczyszczenia, piach, itp) Ogólnie jestem zadowolony.

DaroR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Wiśniowski, nigdy więcej, złom i brak serwisu.

 

W Gorzowie Wlkp. przy 9 Maja mamy w bloku nową bramę garażową z firmy Wiśniowski Typ SM MakroPro podnoszoną elektrycznie. To, że jest trochę tańsza od Normstahl czy Hörmann, to nie ma znaczenia. Poprostu często się psuje, a przy ręcznym podnoszeniu można dostać muskuły Pudziana, no i oczywiście bąble na rękach. W styczniu br. była zepsuta przez trzy tygodnie, podczas tych dużych mrozów garaż był otwarty cały czas. W tej chwili podnosi się, ale sygnalizacja świetlna w ogóle nie działa. Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!! Kontakt z osobami odpowiedzialnymi w firmie Wisniowski, tj Panami Jan Łosak czy Cezary Zdanowski zanim się zacznie, to się skończy, oni po prostu olewają klienta, który już kupił bramę.

Reklamacji firma Wiśniowski prostu nie przyjmuje, a na pisma czy Emaile nie odpowiada.

Lepiej kupić droższą bramę, ale taką, która działa no i serwis jest ok.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Brama Wiśniowski, nigdy więcej, złom i brak serwisu.

 

W Gorzowie Wlkp. przy 9 Maja mamy w bloku nową bramę garażową z firmy Wiśniowski Typ SM MakroPro podnoszoną elektrycznie. To, że jest trochę tańsza od Normstahl czy Hörmann, to nie ma znaczenia. Poprostu często się psuje, a przy ręcznym podnoszeniu można dostać muskuły Pudziana, no i oczywiście bąble na rękach. W styczniu br. była zepsuta przez trzy tygodnie, podczas tych dużych mrozów garaż był otwarty cały czas. W tej chwili podnosi się, ale sygnalizacja świetlna w ogóle nie działa. Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!! Kontakt z osobami odpowiedzialnymi w firmie Wisniowski, tj Panami Jan Łosak czy Cezary Zdanowski zanim się zacznie, to się skończy, oni po prostu olewają klienta, który już kupił bramę.

Reklamacji firma Wiśniowski prostu nie przyjmuje, a na pisma czy Emaile nie odpowiada.

Lepiej kupić droższą bramę, ale taką, która działa no i serwis jest ok.

[email protected]

Szanowni Państwo,

Jestem pracownikiem Działu Serwisu Firmy WIŚNIOWSKI i chciałbym ustosunkować się do treści postu zamieszczonego na forum przez schnaidera

Brama segmentowa WIŚNIOWSKI funkcjonująca w Gorzowie Wlkp. przy ul. 9 Maja została zamontowana przez jednego z naszych lokalnych Sprzedawców w 2006r. W ramach obsługi gwarancyjnej w lutym 2008r. sprawdziliśmy funkcjonowanie bramy i dokonaliśmy bezpłatnej wymiany żarówek w sygnalizatorach. W lipcu 2009r. otrzymaliśmy zlecenie wymiany uszkodzonej w sposób mechaniczny jednej z prowadnic pionowych. Naprawa została wykonana w uzgodnionym terminie, a prawidłowe działanie bramy potwierdziła osoba odbierająca prace montażowe. W styczniu 2010r. ekipa serwisowa wykonała kompleksowy przegląd bramy, w wyniku czego wymieniono elementy o dużym stopniu zużycia, co spotkało się z aprobatą osób zarządzających budynkiem pod wymienianym adresem w Gorzowie Wlkp.

Podsumowując powyższe informacje stwierdzam, że:

- firma WIŚNIOWSKI poza wymienionymi okolicznościami nie była informowana w jakikolwiek sposób o nieprawidłowej pracy bramy, a tym bardziej o jej „częstych awariach”;

- brama jest wyposażona w układ awaryjnego otwierania, korzystanie z którego jest łatwe i nie wymaga użycia nadzwyczajnej siły;

- Instrukcja Obsługi i Montażu nie jest dokumentem o charakterze poufnym, jest dołączana do każdego wyrobu, można ją otrzymać drogą pocztową lub elektroniczną; jednak takiego zapytania ze strony autora postu nie otrzymaliśmy.

Wobec zarzutów o nie przyjmowaniu reklamacji bądź nie odpowiadaniu na e-maile pozwolę sobie stwierdzić, że nie przystają one do rzeczywistości. Przykre jest to, że osoba schowana za nickiem zdobywa się na forum na pomówienia, które w łatwy sposób dyskredytują wysiłki wielu osób pracujących na dobre imię firmy WIŚNIOWSKI. Nie są nam znane przyczyny, które kierują autorem postu do tego stopnia, że powielił swój wpis na wielu forach budowlanych. Rozumiem, że środowisko sieci www jest dobrym miejscem, w którym każdy ma prawo do wyrażenia swoich opinii i ocen. Szkoda tylko, że jest również miejscem podawania nieprawdziwych informacji…

Edytowane przez zawodowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, bardzo się cieszę z Pańskiej odpowiedzi, gdyż od ponad roku z firmy Wisniowski nie dostałem żadnej odpowiedzi, ani Emailem ani na forum.

Niestety, ale wątpię, że jest Pan pracownikiem Serwisu Firmy Wiśniowski, gdyż wypisuje Pan nieprawdę, a poza tym występuje Pan anonimowo. Każdy Serwisant renomowanej firmy podpisałby się pod swoim Postem, chociażby ze względów reklamowych. Albo Pan tam nie pracuje, albo wstydzi się Pan wyrobów tej firmy.

To co Pan pisze jest nieprawdą,

- brama nie mogła być zainstalowana w 2006 roku, gdyż blok został zbudowany w 2007 roku,

i w grudniu 2007 oddany do eksploatacji.

- brama ma napęd po lewej stronie (patrząc od wewnątrz) i łańcuch koliduje z wjeżdżającym

samochodem. Ja rozumię, że tak została zamówiona przez inwestora, ale tylu fachowców ją

montowało i naprawiało, że ktoś powinien to zauważyć i przełożyć napęd lub go wymienić.

(co wskazuje na to, że serwisanci byli nie fachowcami lub olewali klienta)

- wielokrotnie pisałem Emaile do Firmy pod adresami [email protected] oraz

[email protected] , od ponad roku nie mam na nie odpowiedzi, chociaż

chciałem tylko otrzymać elektroniczną instrukcję obsługi tejże bramy. W tym miejscu nie

rozumiem Pańskiego stwierdzenia o braku korespondencji z mojej strony Przecież

wielokrotnie pisałem do ww osób, gdybym miał Pńskiego Emaila, to przesłał bym Pany

kopie moich pism, ale skoro ukrywa Pan się pod Nickiem, jest to niemożliwe.

- w Pańskiej wypowiedzi, sam Pan przyznał, że kilkukrotnie dokonaliście poważnych

napraw tej bramy. Jakość jej jest na tym samym poziomie co i Pańska odpowiedź jak i

dbałość firmy o klienta.

- Kilka dni temu sąsiadowi przy wjeżdżaniu opadła ta sławetna brama na samochód i

uszkodziła lakier. Dobrze by było, aby Pan ujawnił swój adres, na który mógłby on

przesłać rachunek za naprawę tych uszkodzeń.

- jeżeli przeglądał Pan inne fora budowlane, to musiał Pan czytać także inne sygnały ludzi

rozczarowanych firmą Wiśniowski, których jest więcej. Dlatego też radzę wziąć się do

roboty i poprawić jakość wyrobów jak i serwis.

- byłoby lepiej dla firmy, gdybyście Państwo mniej energii poświęcali na pisanie postów, a

więcej na jakość Waszych wyrobów i na obsługę klienta.

- poza tym nie jestem schowany za Nickiem, (tak jak Pan) tylko podpisałem się imieniem i

nazwiskiem, oraz podałem swój adres Emailowy. Radzę szybko pójść do okulisty, Panie

„ZAWODOWIEC”

Z poważaniem

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/../images/icons/icon1.gif

 

 

 

mam wyceny 2 szt wym 2500x2125 kolor orzech przetłoczenia M, model trend

 

 

 

Wiśniowski - 7400

 

Normstahl - 7768 /z obsługą rygli w razie braku prądu/

 

Hormann - 8050

 

Krispol - 8161
http://forum.muratordom.pl/../images/smilies/jawdrop.gif

 

 

 

Chyba zdecydujemy się na Normstahl-a

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam G 60 Normstahl 5x2,25m segmentowy, G 60 TREND złoty dąb +napęd (dwa piloty), z montażem=6350zł

gwarancja:

2 lata na napęd

10 lat na bramę

 

Kupiona w firmie z Sieradza.

Działa od 8 miesięcy, były dwie drobne korekty-regulacje. Żadnego problemu ze sprzedawcą - odbierają telefony - przyjeżdżają.

Bramy polskie były niewiele tańsze, a jak mam do wyboru Poloneza i Volkswagena w tej samej cenie, to się nie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

czy do uchylnej bramy Normstahla (bez prowadnic sufitowych) można kupić napęd innej firmy (np. nice, faac itd.) jeśli tak to bardzo bym prosił o link do takiego napędu.

 

dostałem ofertę na bramę uchylną Normstahla 2320mm x 2035mm - 1300zł ocieplona w podstawom kolorze, to chyba b. dobra cena?.

Planuje założyć do bramy wjazdowej 2 skrzydłowej napęd nice lub faac, gdyż napędy Normstahla do takich bram są strasznie drogie, a że chciałbym mieć jeden pilot do bramy i garażu, stad chęć założenia napędu innej firmy do bramy garażowej Normstahla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...