Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cegła elewacyjna ręcznie formowana, trudny wybór koloru...


Recommended Posts

Witam

Jak wiadomo mało u nas inwestycji z ręcznie formowanej cegły elewacyjnej. Zdecydowałem się na taki materiał ściany zewnętrznej. Trudno jednak dokonać wyboru na podstawie kilku cegieł oglądanych u sprzedawcy.

Czy ma ktoś może budynek z taką cegłą na zewnątrz. Z chęcią bym pooglądał zdjęcia z różnymi cegłamu jako elewacja.

Np ta Terca Gandawa: http://img12.echo.cx/img12/1491/10030107cu.jpg

wygląda fajnie, ale trochę za ciemno jak dla mnie.

Pozdrawiam

Darp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tego typu cegla za sztuke kosztuje od 1.6 zł w góre!!! Ładnie taki dom wyglada ale koszt materialu astronomiczny. Ale jesli Cie stac dom napewno bedzie sie wyróznial wsród innych. Wykonanie domu z cegly równiez wiaze sie ze dokladnoscia wykonania, to rózniez podnosi koszty robocizny. Jak chcialem sobie wykonac kuchnie z cegly klinkierowej ale niestety po przeliczeniu zrezygnowalem z powodu kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką widziałeś za 1,6, nie licząc polskiej z Kraśnika.

Bo ja widziałem od 2.2 netto jeszcze bez targowania.

Fakt drogi materiał, ale można kroić na cegłę i płytkę i masz 2 za cenę jednej cegły.

Mój problem polega na tym, że w Olsztynie na placu nie ma takiej ilości jak chcę zamówić, a z akażdym razem przychodzi inny odcień.

Pzdr

Darp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darp

 

cegły formowane to moje ulubione :D Jestem ich zagorzałą fanką i mnóstwo ich będzie u mnie we wnętrzach, z tym, że akurat mnie isę podobają najbardziej te importowane przez CRH - teracotta, rosa wais, rustic

Zobacz do mojego wątku - mimi-inspiracje albo do watku - nowoczesne domy - inspiracje - jako fanka tych cegieł sporo o nich napisałam i wkleiłam wiele adresów i zdjęć z realizacjami.

 

Na elewację też je miałam dawać, ale przy cenie mojej ulubionej rosa - ponad 3,4 zł i domu o pow. ponad 200m2 cena wyszła by astronomiczna - przerzuciłam isę na eco - klinkier z Bogdanki, mają nowy wzór, który nazywa się Rustyk i piękną cegłę do nowoczesnych domów - szaro-beżowy kolor, gładka i ryflowana.

 

Co do tych cegiełek formowanych, jest z nimi u nas spory kłopot - brak fachowców, którzy potrafili by je pięknie położyć, a pamiętaj, że nie można ich zabrudzić, bo starłbyś plamy z zaprawy wraz z wierzchnią warstwą kruszywa dekoracyjnego.

 

kolejna sprawa - są to cegły o dużej nasiąkliwości i wymagają do murowania i spoinowania bardzo drogiej, specjalnej zaprawy.

 

We wnętrzach położę ją sobie też jako płytki, ale nie muszę mieć zaprawy do cegieł o dużej nasiąkliwości tylko zwykłą do klinkieru - kolorową, bo tam mam przecież sucho.

 

Kolejna rzecz - jeśli isę zdecydujesz, musisz zakupić cegły na wszystkie ściany, gdyż każda partia jest inna - niepowtarzalna.

I przy murowaniu trzeba korzystać równocześnie z kilku palet.

 

Adresy innych producentów znajdzieszw podanych przeze mnie wątkach. Zacznij, radzę,od nowoczesnych domów - jest krótszy :D .

 

 

jak masz pytanka - pisz na e-mail

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baryka

Cieszę się że znalazłem fana cegieł ręcznie formowanych. Są piękne....

Apropo watków o których pisałaś to nie bardzo je mogę zlokalizować w Twoich 11 postach.

Możesz mi szczegółowiej przybliżyć te namiary :-)

Co do Eco-klinkieru to mi odradzano ten materiał. Dużo reklaacji. Cefła z Kraśnika natomiast kruszy się w ręku.

Wiem że są drogie ale tniesz z cegły jedną cegłę i jedną płytkę i masz X2

Pozdrawiam

GG 6194701

Darp

PS a co powiesz o tym domku z Terca Gandawa http://img12.echo.cx/img12/1491/10030107cu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darp

 

A no tak, po kolejnych przygodach z desperatą house piszę pod tym nickiem. :wink: :lol:

 

 

szukaj mimilapin - tylko mała rada - pomiń od razu durne posty house i szukaj o klinkierze tak ze 3-5 stron od końca wątku.

 

 

p.s. wątek przenoszę powoli na nowe miejsce- łatwo się domyślisz, daczego :wink:

 

p.s.

mieszkałam jakiś czas w Holandii - znam te cegiełki z setek realizacji - są piękne zarówno w tradycyjnym budownictwie jak i nowoczesnym- sama marzę o prostym domku na wzór projketu Pawsona - drewniana oblicówka i klinkier formowany zamiast kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do do tego domku z cegły Terca przyczepię się do kilku szczegółów:

 

- stolarka biała z PCV to przy takim materiale jak cegła formowana - drogim i pięknym dzięki swej surowości i oryginalności - totalna pomyłka

 

- konstrukcyjnie dom - nie moje klimaty :(

 

- sama cegła - piękna, przy innym kolorze dachu i stolarki - jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrówka i pochwal się kiedyś wyborem - tak bardzo lubię te cegły, że nie mogę się doczekać wnętrz - będzie ściana za stalowym kominkiem i ściana w sypialni i trochę w holu pomiędzy drewnianymi balami -

ale u mnie bardzo nowocześnie .

 

piszna mail, jeśli zniknę :wink:

[email protected]

 

 

a to mój projekcik - klinkier będzie jednak na całości:

 

 

http://foto.onet.pl/upload/28/88/_483526_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/38/32/_483529_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cefła z Kraśnika natomiast kruszy się w ręku.

 

Hej Darp,

a skąd takie wnioski? Możesz napisac coś więcej?

 

Też jestem wielkim zwolennikiem elewacji z cegieł ręcznie formowanych. Byłem jakiś czas temu w Kraśniku, ogladałem te cegły, nawet dostałem kilka sztuk żeby pokazac żonce. Jako że byłem tam osobiście, to cegły nie były jakoś specjalnie wybierane, raczej brane po kolei. Żadna z nich się nie rozpadła, nie ukruszyła itp. Powiem więcej - cegły przywiozłem w zimie i po "okazaniu" złożyłem je na podwórku pod gołym niebem. Cegły leżały pod śniegiem, w mrozie - do dziś nic im się nie stało.

 

Żeby nie było podejrzeń, to napiszę od razu że nie jestem w żaden sposób powiązany z Kraśnikiem i tamtejszymi cegielniami. Nie bronię ich, ale jeśli masz negatywne doświadczenia to może świadczy to o pechu a nie o generalnie kiepskich cegłach z Kraśnika. A do mnie przemawia cena tamtejszej cegły - 0,46zł zamiast 2zł z CRH i tym podobnych.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cefła z Kraśnika natomiast kruszy się w ręku.

 

Hej Darp,

a skąd takie wnioski? Możesz napisac coś więcej?

 

Też jestem wielkim zwolennikiem elewacji z cegieł ręcznie formowanych. Byłem jakiś czas temu w Kraśniku, ogladałem te cegły, nawet dostałem kilka sztuk żeby pokazac żonce. Jako że byłem tam osobiście, to cegły nie były jakoś specjalnie wybierane, raczej brane po kolei. Żadna z nich się nie rozpadła, nie ukruszyła itp. Powiem więcej - cegły przywiozłem w zimie i po "okazaniu" złożyłem je na podwórku pod gołym niebem. Cegły leżały pod śniegiem, w mrozie - do dziś nic im się nie stało.

 

Żeby nie było podejrzeń, to napiszę od razu że nie jestem w żaden sposób powiązany z Kraśnikiem i tamtejszymi cegielniami. Nie bronię ich, ale jeśli masz negatywne doświadczenia to może świadczy to o pechu a nie o generalnie kiepskich cegłach z Kraśnika. A do mnie przemawia cena tamtejszej cegły - 0,46zł zamiast 2zł z CRH i tym podobnych.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

WItam

W Krasniku jest kilka cegielni.

Ja ogladałem cegły w hurtowni budowlanej w Olsztynie na paletach firmowane nazwiskiem, ale nie pamiętam producenta.

Dużo połamanych.

Kawałki na rogach można odłamać bez wysiłku palcami. WIec jest krucha.

W przeciwieństwie do CRH, TERCA lub Vandersanden.

A cena , cóż atrakcyjna chociaż te 45-55 gr kosztuje w Kraśniku a w Olsztynie już 1,1-1,2 - Transport.

Pozdrawiam

Darp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najbardziej znana cegielnia hoffmanowska:

 

http://www.hoffmanowska.pl/oferta.htm

 

 

 

21x10x4 - "francuska" od 0,74 zł - cena netto, loco cegielnia

 

http://www.hoffmanowska.pl/cegla_francuska3.JPG

 

 

na pewno ma swój urok i może się podobać, aczkolwiek cegły z CRH Terca są dla mnie dużo ładniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darp

 

jeśli nie możesz się zdecydować - prześlij mailem prośbę do CRH i Vienerbergera, by przesłali Ci katalogi - zobaczysz realizacje z różnych kolorów, choć na pewno w realu każdy odcień wygląda trochę inaczej - a trudno jest spotkać domy z tej cegły - około 2 rocznie od danego producenta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i najbardziej znana cegielnia hoffmanowska:

 

http://www.hoffmanowska.pl/oferta.htm

...

na pewno ma swój urok i może się podobać, aczkolwiek cegły z CRH Terca są dla mnie dużo ładniejsze

 

Hej Mimilapin,

ja byłem właśnie w Hoffmanowskiej, mam też od nich kilka sztuk francuskiej. Fajna, ale nadaje się chyba tylko do wnętrz. TU jest wątek, w którym kiedyś prezentowałem kilka zdjęc z Hoffmanowskiej i jedno z realizacji domu. Gdy cegły leżą na stercie to nie widac takiego efektu, ale jeżeli uda mi się uzyskac elewację taką jak na tym zdjęciu, to już będę zadowolony :D http://oceanic.wsisiz.edu.pl/~pbrzezin/hoffmanowska/tn_elewacja.jpg

 

A cena , cóż atrakcyjna chociaż te 45-55 gr kosztuje w Kraśniku a w Olsztynie już 1,1-1,2 - Transport.

No właśnie... ale to nie jest tylko koszt transportu, raczej sporo w tym zarobku hurtowni. W Hoffmanowskiej pytałem o transport, koszt przewiezienia TIR'em to ok. 3zł za kilometr (liczone w jedną stronę, powrót mnie nie interesuje - czyli jak dla mnie to ok.800zł). Na naczepę wchodzi 8000 cegieł, czyli koszt transportu w moim przypadku wyniósłby 10gr./sztuka (pod warunkiem że będę zainteresowany taką ilością - a nadal nie wiemy, czy robic całą elewację z cegły czy tylko fragmenty).

 

Aha i jeszcze jedno - te cegły można (tak twierdził właściciel Hoffmanowskiej) murowa na zwykłą zaprawę cementow-wapienną, co również obniża koszt wykonania ściany.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darp

 

jeśli nie możesz się zdecydować - prześlij mailem prośbę do CRH i Vienerbergera, by przesłali Ci katalogi - zobaczysz realizacje z różnych kolorów, choć na pewno w realu każdy odcień wygląda trochę inaczej - a trudno jest spotkać domy z tej cegły - około 2 rocznie od danego producenta :(

CRH i Terca mam obcykane.

Ale skupiam się teraz nad Vandersandenem.

Pzdr

Darp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darp

 

holendrów i Belgów mam po sąsiedzku - 200m2 ode mnie jest najwiekszy importer - SCU klinkier . Choć miała bym wiele tańsze te cegły od CRH - żadna mnie nie rzuciła na kolana tak, jak herbst, rustic, teracotta czy rosa (będą we wnętrzach - oczywiście jako połówki, by było taniej i by nie obciążać stropów).

 

brzuzens

 

ta oferta jest rewelacyjna i jeśli podobają się Wam cegły w takich barwach - ja bym się nie zastanawiała, choć do zaprawy wolała bym jednak dopłacić, bo te cegiełki mają bardzo dużą nasiąkliwość.

 

I powiem Wam, że mnie się także coraz bardziej podobają :)

Jakby tak do nich jeszcze mnicha i mniszkę położyć na dachu - bajka!

 

 

 

 

brzuzens - jeśli masz blisko do Kraśnika, podaję wszystkie cegielnie z tego zaglębia:

 

 

 

Cegielnia Cekobud, Słodków I/51, 23-206 Stróża, tel. (81)821-02-30

Cegielnia Hoffmanowska, ul. Cegielniana 5, 23-200 Kraśnik, tel./fax (81) 825-28-71, http://www.hoffmanowska.pl

Cegielnia Karpiówka s.c., Karpiówka 126, 23-206 Stróża, tel. (81)821-00-08

Cegielnia Kowalin s.c., Spławy II, 23-200 Kraśnik, tel. (81)884-55-74.

Cegielnia nr 4, ul. Ostrowiecka 36, 23-200 Kraśnik, tel. (81)884-41-11

Cegielnia Trojanowscy s.c., Spławy II/19, 23-200 Kraśnik, tel./fax (81) 884-34-38, http://www.trojanowscy.krasnik.pl

P.P.H.U. TAROT, Słodków III, 23-206 Stróża, tel. (81) 884-36-79

Produkcja i wypał cegły ceramicznej, Słodków I/59, 23-206 Stróża, tel. (81)825-02-37

Produkcja i Wypał Cegły Spławy II, ul. Ostrowiecka 22, 23-200 Kraśnik, tel. (81)884-48-09

Wyrób Ceramiki Budowlanej Przywara i S-ka, ul. Ostrowiecka 13, 23-200 Kraśnik, tel. (81) 825-26-70

Wyrób i Wypał Cegły, ul. Żytnia, 23-200 Kraśnik, tel. 600-313-796

Zespół Produkcji i Wypału Cegły Bojanówka, ul. Suchyńska 1, 23-200 Kraśnik, tel. (81) 825-27-36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens i Darp

 

podaję Wam mojego maila

 

[email protected]

 

 

bo niestety nie mogę Wam posłać wiadomosci na priva (admin robi sobie hocki klocki), a kręci mi się po głowie pewien pomysł :D

 

 

mam dostep do kilkunastu Tirów :wink: Wołomin prawie po drodze, Olsztyn jest na trasie przynajmniej raz w tygodniu :D

 

znajdzie mi tylko kochani taką dachówkę, to padam do stóp :D

 

Ja znalazłam, ale nie nadaje się do mojego dachu, który ma tylko 25 stopni :( , a francuskie za ponad 120 zł/m2 mnie nie interesują.

 

pozdrawiam serdecznie :D i już się cieszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens

 

ta oferta jest rewelacyjna i jeśli podobają się Wam cegły w takich barwach - ja bym się nie zastanawiała, choć do zaprawy wolała bym jednak dopłacić, bo te cegiełki mają bardzo dużą nasiąkliwość.

 

I powiem Wam, że mnie się także coraz bardziej podobają :)

Jakby tak do nich jeszcze mnicha i mniszkę położyć na dachu - bajka!

 

brzuzens - jeśli masz blisko do Kraśnika, podaję wszystkie cegielnie z tego zaglębia:

 

 

Dzięki Mimi :) tą listę już znam. Barwy nam się bardzo podobają, lubimy naturalne materiały i dla nas cegła musi mieć kolor ceglany :D

Do Kraśnika nie mam blisko (ok. 215km) ale w najbliższym czasie pojadę tam napewno jeszcze raz, z żoną. Poprzednio byłem tam przejazdem służbowo, teraz muszę pokazać osobie "decyzyjnej" :D na żywo domy wykonane z tej cegły. W tamtych okolicach sporo domów ma na elewacji te cegły i nawet zwykłe "domy-kostki" tak wykończone wyglądają inaczej.

 

A co do mnicha i mniszki to w pełni się z Tobą zgadzam, bardzo mi się podobają :) ale to chyba nie moja kategoria cenowa :( - na dachu na 99% będzie jakaś dachówka betonowa.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens

 

im dłużej patrzę na tę cegiełkę, tym bardziej mi się podoba.

 

Mam jeszcze miesiąc - dwa na podjęcie ostatecznej decyzji - dopóki nie mam dachu.

 

I muszę to naprawdę dobrze przemyśleć, bo mam drugą wersję domu - taki południowy styl - tutaj ta cegła poszła by na przyziemie, na parter nierówny tynk i było by mimimalistycznie :wink: :D

 

http://foto.onet.pl/upload/41/10/_485133_n.jpg

 

projekt jest identyczny - tylko balustrady różne, a materiałami mogę podkreślić wybrany styl domu .

 

Co do dachu - nie może być drogi - bo ma aż 300m2! :-?

A samego drewna na ozdobne belki jest prawie 7m3 :(

 

 

Piękne są dachówki z Kaflarni - zwłaszcza te ręcznie robione - cudo!!!

mailto:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...