Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cegła elewacyjna ręcznie formowana, trudny wybór koloru...


Recommended Posts

przepraszam modemowców za wklejanie zdjęć zamiast adresów, ale trudno porównywać coś z wyobrażeń.

 

Moim skromnym zdaniem - lepiej kupić polską cegłę, a zaoszczedzone pieniądze dopłacić do pięknej dachówki, rynien tytank cynk czy drewnianej stolarki.

 

albo przynajmniej wybrać najlepszą zaprawę - oryginalny, kolorowy Quix -mix (nie mogę zapamiętać tej nazwy - na pewno źle napisałam, przepraszam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Baryka gdzie Ty widziałas cegłę Vandersandena w cenach 2-2,5. Najtańsza Wijnrood kosztuje 3,15 zł szt brutto a najdroższa Wit Blanche 4,38 zł. Primula 3,42 zł Mosa 3,20 zł.To są ceny u generalnego ich importera. Dla ścisłości podam że oczywiście chodzi o rozmiar 210x100x65. Rozmiar 210x100x50 i płytka proporcjonalnie tańsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasas

 

Pisałam o cenach z SCU, loco Gorzów Wlkp. - tutaj mieszkam i tutaj jest importer i skład.

 

Najlepiej zapytaj bezpośrednio u p. Tadeusza - podałam komórkę.

Ceny mogły się zmienić od czasu, kiedy o nie pytałam - tak z pół roku temu.

I to była cena dla mnie :wink:

 

Aż zadzwonię jutro, tak z ciekawości, potem podam cenę tutaj, ok?

 

p.s. mam nadzieję, że się nie zmieniła tak bardzo - w końcu Gorzów to nie Warszawa. Jesli tak zdrożały, to tym bardziej warto zainteresować się Kraśnikiem - to była by ogromna różnica.

 

ta z CRH, które mi isę spodobała najbardziej kosztuje 0.66 E za sztukę :(

 

jeszcze jeden telefon:

 

Tel. +48 (0)95 735 89 67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie spojrzałam na mapkę ich przedstawicieli - jest coś w Twoim rejonie, ale i tak trzeba sprawdzić u źródeł.

 

Do tego widzę, że strony www modyfikowali ostatnio w czerwcu zeszłego roku - akurat wtedy tam kilka razy byłam, przed samymi wakacjami, bo ustalałam ostatnie szczegóły z architektem.

 

ech, a teraz pewno ten dom zbuduje ktoś inny i położy tam coś typowego. Tak bywa :(

 

Za to chętnie podzielę się z Wami namiarami, w końcu włożyłam w to trochę energii, bo sama się wszystkim od początku zajęłam - od działki poprzez projekt indywidualny, wnętrza...wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z CRH to jest też cegła importowana, dlatego taka droga. W dodatku loco magazyn w Gliwicach.

No i nie mam takiej możliwości negocjowania z bardzo duża firmą, jak z lokalnym importerem.

 

A SCU sprawdzę jutro, jak obiecałam. Na stronce piszą ,że są jedynym wyłącznym importerem cegieł z Utrechtu - to ilu jest tych wyłącznych w końcu :wink: ?

 

chyba po cenach się dowiemy.

 

p.s. tak z ciekawosci zapytam - w przypadku cegieł cietych na płytkę - jak je chcecie zamocować?

 

jak płytki w ścianie dwuwarstwowej na klej, bez pustki, czy też stosując gęste kotwienie?

 

 

Słyszałam, że przy tym drugim sposobie można narobić sporo błędów.

Z kolei klejąc cegłę tracimy na ociepleniu - nie mamy przecież pustki powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej o cięciu tych cegieł.Chcemy obłożyć część domu klinkierem. Problem w tym, że żadna płytka nam się nie podoba i nie pasuje do klinkieru ręcznie formowanego z CRH. Myśleliśmy więc o takim właśnie rozwiązaniu, żeby pociąć cegłę na płytkę ,tylko nie bardzo wiemy jak to zrobić :-? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pozwolę sobie dołączyć się do dyskusji, bo mam dom obłożony cegłą ręcznie formowaną TERCA Heritage Old English Style (tak chyba się nazywała).

Kupowałem ją we Wrześni koło Poznania - firma ERIMCO (budują z niej domy ).

Co do cięcia - nie ma z tym problemów - tnie się bardzo łatwo. Mam mur 3-warstwowy i przy oknach musiałem zakryć warstwę ocieplenia.

Przy liczeniu zapotrzebowania na cegłę sprawdzcie jej wymiary - potrafią być mniejsze niż std cegła i potem trzeba dobierać:)

 

Jeśli mogę coś doradzić - ja bym się naprawdę zastanawiał nad obłożeniem całego domu, ale z cegły ...rozbiórkowej (ładnie oczyszczonej, ... wiem było już dużo na tym forum na ten temat...). Mam z niej zrobiony mur wokół domu i nie widzę jakiejś wielkiej różnicy - ale to zależy od charakteru domu:)

 

pozdrawiam

Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę odpowiedzieć

 

Pan Tadeusz zapamiętał jednak swoja ulubioną klientkę :wink: , hehe - chyba przez tę camarque, za którą biegałam do niego kilka razy, by ją ściągnąć do Polski - tak bardzo mi się spodobała :D

Powołajcie się na mnie - najtańsza cegła kosztuje 1,7 zł nett loco magazyn Gorzów Wlkp., primulka jest za około 2 zł netto.

 

Życzę powodzenia, bo u mnie jak narazie wszystko się zapowiada jednak na to, że w najlepszym wypadku wyłożę tą cegłą ciętą ściankę w sypialni. :(

Aha, cegły można zamówić już przecięte w SCU w Gorzowie, można ciąć samemu, można także tam kupić zaprawy i grunty.

Wszystkiego można się dowiedzieć pod nr tel. 0605 3231 561

 

 

mimi czyli Beata

 

p.s. w rewanżu - trzymajcie za mnie po prostu kciuki, bym nie straciła wogóle ochoty na budowanie domku, bo u mie to już totalna karuzela :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brzuzens, że mnie tu skierowałeś. Także cegła z Kraśnika mi się bardzo podoba. Inne po 2-3 zł/szt. są dla mnie zbyt drogie. Niewątpliwą zaletą Kraśnika, jest to, że mogą zrobić praktycznie każdy kształt cagły. Jedynie koszty transportu są znaczne ( ja mam do Kraśnika około 550km), choć znalazłem przewożnika za 1,7zł/km netto tylko za jedną stronę jako ładunek powrotny.

Otrzymałem od nich dwie sztuki pocztą. Zgadzam się, że są bardzo nasiąkliwe. Ale namoczyłem jedną w jakimś środku hydrofobowym na około godzinę. Po wyschnięciu nalałem wody do wgłębienia w cegle i przez kilka godzin nie wsiąkła. Myslę więc, żeby kilka pierwszych warstw od gruntu namoczyć, a ręsztę po wymurowaniu zaimpregnować natryskowo. Powino być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. czy orietujecie isę , jaka jest dokładnie określona nasiąkliwość cegieł z Kraśnika?

Nie mogę znaleźć tych danych, a komórka w cegielni jest czasowo wyłączona.

 

Można by porównać dane z cegłami innych firm. Tutaj są glinki lessowe, może one są akurat bardziej nasiąkliwe po wypalaniu? Nie wiem.

dla przykładu

moja ulubiona rosa ma do 6,5% ,ale już kolejna, która bardzo mi się podoba - alt maas ma do 10,5%

 

http://www.crh-klinkier.pl/gfx/oferta/cegly_formowane/rosa_weiss_1.jpg

 

 

p.s. ponieważ mój post o SCU wygląda jak reklama - uprzedzam od razu wątpliowści - nie kupuję tych cegieł, nie mam z firmą nic wspólnego, poza tym, że w każdej firmie mnie zapamiętują, bo lubię wiedzieć i zawsze sobie żartuję :D

I jakoś tak się składa, że są dla mnie bardzo mili.

A piszę dlatego, iż co niektórym na forum różne rzeczy na myśl przychodziły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 7% to już jest dużo.

a ponad 15%??? :o

 

Radzę Wam zobaczyć w takim razie tę nową cegłę z Eko - klinkier - Rustyk - naprawde bardzo ładna i praktyczna, bo szkliwiona. A rustykalny wygląd zawdzięcza przepalaniu i ryflowaniu. I cenę też mają bardzo dobrą, bo to polski materiał z cegielni w Bogdance.

 

p.s. w necie jeszcze jej nie ma,a w ofercie jest na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się łamiecie z tą nasiąkliwością. Moje cegły będą miały 13 i 15% nasiąkliwości i co z tego cały Benelux z tego buduje od wieków i jest ok.

U mnie w mieście jest jedna duża inwestycja z cegieł Vandersandena i z ciekawości jestem tam bardzo często i obserwuję te nie osłonięte bo bardzo wysokie mury (nie są zaimpregowane) i widzę jak doskonale znoszą różne warunki pogodowe. To jest naprawdę bardzo dobry materiał na ściany zewnętrzne przynajmniej ja po ich obserwacji nie mam żadnych oporów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...