Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


majki

Recommended Posts

Witam

Myślę, że coraz więcej osób na Forum zaczyna budować dom z kolekcji Muratora D-24, w jakiejkolwiek wersji jaka by ona nie była.

Zakładam więc ten wątek dla potomności i dla wymiany doświadczeń w budowie ( i nie tylko ) tego domu.

De-dwudziestkoczwórkowcy z każdego zakątku Polski ( a moze i swiata ) - łączmy się ! :)

Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Postanowiłem zebrać moje dotychczasowe "wypociny" o moich planach budowalnych związanych z projektem D24. 8)

Trzeba rozbudowywać wątek klubu De-2dziestko4kowców :D

 

Zmiany w projekcie D24 na razie są, ale w mojej pamięci.

Będzie ich trochę:

- napewno poszerzę i wydłużę i 1 m ściany garażu

- prawdopodobnie też o 1 m poszerzę ścianę zewnętrzną po stronie

pomieszczenia gospodarczego i łazienek, aby mieć większe pomieszczenia i szerszy korytarz, tak, że w sumie to cała ściana zostałaby przesunięta; wszystko przez to, że to jest moja północna ściana i poszerzając tylko garaż "tracił bym" ok. 10m kwadratowych działki

- w całym domu jeden poziom podłóg, czyli podniesienie podłogi w garażu, żadnych schodów wewnątrz

- zmniejszę łazienki, tak aby mieć jeszcze mały gabinecik

- zamiana miejscami jadalni z salonem

- ścianka działowa w kuchni tam gdzie w oryginale jest stolik barowy, bo uważam, że kuchnia to lepiej jak jest zamknięta (nie przepadam za pewnymi woniami powstającymi w tym pomieszczeniu )

- likwidacja spiżarni, w zamian duża zamykana szafa kuchenna z półkami gdzie pomieści się dużo rzeczy

- drzwi balkonowe z oknem w sypialni, tak, aby o poranku wychodzic na tarasik na poranną kawkę

- likwidacja okienka w pokoju od strony tarasu

- duuuuuuży taras, najlepiej nie odlewany z betonu itp., tylko na drewnianych legarach z podłogą z egzotycznego drewna

- dach pokryty blachodachówką zamiast dachówki ceramicznej, ze względu na jej ciężar i koszty

Uff rozpisałem się, ale to mniej więcej tyle planowanych zmian na chwilę obecną

 

Ja na razie nic nie buduję, no może tylko małe makietki, które niesamowicie działaja na wyobraźnie.

Teraz mam w planie makietę w skali 1:50 z całą działką. Z jej budowa ruszam w lipcu

 

Myślałem kiedyś o likwidacji wykuszy, ale przeszło mi, one są naprawdę ładne i dodają uroku temu domkowi.

I co to za dom "z wykuszami" bez wykuszy.

 

 

 

 

To jest makieta D24 od Muratora.

http://img26.echo.cx/img26/5305/d24murator1wv.jpg

 

U mnie linia zabudowy w warunkach została wyznaczona na 7m i stąd taka "duża" odległość od ulicy. Jak przymierzyć samochody i dodać miejsce na otwarcie rozwieranej bramy wjazdowej na działkę, to pozostaje w tym układzie tylko segmentowa brama wjazdowa do garażu. Rozwieranej bym nie otworzył, gdy wjadę na działkę samochodem i zamknę bramę, za mała odległość pozostaje. Ale jak dla mnie te 7 m to jet ok.

Po wydłużeniu garażu o 1m, do ściany frontowej domu tzn. ściany "kuchennej" będę miał 11m i tą przestrzeń zamierzam wykorzystać na ładny ogródek, który będzię cieszył oko

Brama wjadowa będzie rozwierana, bo jakoś nie gustuję w przesuwanych, chociaż zajmują mniej miejsca. Ogólonie to zamierzam mieć 2 bramy, drugą w przeciwnym końcu ogrodzenia od strony ulicy. Pozwoli mi ona na wjazd na tył działki. Z doświadczenia rodziców wiem, że to dobre rozwiązanie.

 

Planuję rozpoczęcie budowy na lipiec 2006 - fundamenty, reszta w 2007r.

Na chwilę obecną mam już wodociąg zakończony studzienką na działce, w drodze sprawy związane z siecią energetyczną, której brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest mój pomysł na D24L i jego aranżację.

Część rozwiązań dotyczących modyfikacji rozkładu pomieszczeń została zapożyczona od forumowicza o nicku kisiel, którego poznałem osobiście i w tym miejscu chciałbym mu podziękować. :D

Rysunek przedstawia D24L z poszerzonym i wydłużonym garażem oraz przesuniętą ścianą zewnętrzną łazienek. Wewnątrz widoczny jest inny rozkład pomieszceń, za łazienkami znajduje się dodatkowe pomieszczenie - gabinet. Poszerzony jest też korytarz w części nocnej oraz znacznie powiększony taras. Salon zamieniony jest miejscami z jadalnią, kuchnia została praktycznie zamknięta.

http://img296.echo.cx/img296/4558/d24doforum3vg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy układ. Tylko gdzieś ci się stracił kominek. Ja za to zastanawiam się nad rozwiązaniem ogrzewania. Ponieważ zdecydowałem się na piec węglowy z podajmikiem muszę znaleźć miejsce na wspomniany węgiel. Możliwości są dwie albo dobudować coś obok garażu albo wejść pod ziemię i przy okazji będzie piwniczka na wino. :wink:

A no i muszę podpis zmienić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek to faktycznie słabo widać, ale będzie koło tv, odwrócony w kierunku salonu. To jest moja wstepna aranżacja, jak będzie ostatecznie to sie zobaczy, bo tu decydujący głos ma moja lepsza połowa :D:D:D

 

Hmm kotłownia węglowa, Kamil1967 to będziesz miał mały problem, ja też się zastanawiam czym ogrzewać. Jak powszechnie wiadomo w oryginale jest kotłownia gazowa i ja zamierzam przy tym pozostać.

Z gazem u mnie jest źle, bo nie ma szans na gaz ziemny, jedynie pozostaje zakopać zbiornik pod ziemią. I na razie ta opcja mnie interesuje, bo zbiornik w ziemi może być zakopany blisko budynku w odległości 1m od ściany, a ja po stronie kotłowni mam północny kierunek, więc ten ciemny kąt na wysokości łazienek jest do wykorzystania w tym celu :D

 

Przy kotłowni węglowej niestety trzeba gdzieś przechowywać opał i to jest problem jak dla nas w D24. Piwniczka jak najbardziej się przydaje i nie zakłóciłaby bryły budynku, bo gdzie tu teraz coś dobudować, hmm... nie mam pomysłu :(

 

A co się tyczy piwniczki na winko, to mam pomysł na tradycyjną piwniczkę w ziemi, taką jak można spotkać na wsi, betonowa lub z cegły, z łukowym sklepieniem i podłogą w formie klepiska. Od zewnątrz przysypana ziemią i porośnięta trawką, jak dla mnie to czadowe rozwiązanie. Miałbym idealne miejsce do przechowywania ziemniaków i innych skarbów jak np. winko własnego wyrobu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego węgiel bo też nie ma gazu. Brałem pod uwagę ogrzewanie elektryczne lub gaz ze zbiornika plus kominek ale z prądu wyleczyły mnie koszty a z gazu akcyza. Kominek zaś fajny jest ale tylko dla sportu a nie do ciągłego ogrzewania szczególnie, że nas często nie ma w domu.

A oddzielna piwniczka przysypana zienią to faktycznie super rzecz, pamiętam takie ze wsi u dziadków.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto modelowego D24 w Józefosławiu 2001r. :D

Cześć!

właśnie kończą wieźbę mojego domu - niby projekt indywidualny, ale bardzo silnie zainspirowany D24!

w wolnej chwili zamieszczę mój projekt, a jeśli ktos chce zobaczyć jak wygląda stan surowy, to link do galerii jest w moim podpisie

 

ja tez byłem w Józefosławiu, zrobiłem kilka fotek, oglądałem też dom kolegi KISIELA (niski pokłon!!!) - żeby było śmieszniej, to zatrudniłem ekipę, która jemu stawiała dom :)

 

na forum jest kilku wątków o D24:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22802

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=370990#370990

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37603

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13657

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5785

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14716

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14433

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MLK za info. Obejrzałem twój album , a jakże! :D Tylko pozazdrościć. Nasz mały klubik łączy póki co bardziej "teoretyków" czy też modelarzy ( bez urazy PAF) a tak poważnie jesteśmy w trakcie przygotowań. Wątki te które dołączyłeś łączy jedna cecha a mianowicie ostatnie wpisy są z 2004 z grudnia dlatego więc wprowadziliśmy nowy, i nasz co najważniesze mam mieć charakter ogólny.

Liczymy na cenne uwagi w przyszłości i poza tym obiecuję że będę "sprawdzał" Twoje postępy w foto albumie.

:D :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

właśnie kończą wieźbę mojego domu - niby projekt indywidualny, ale bardzo silnie zainspirowany D24!

w wolnej chwili zamieszczę mój projekt, a jeśli ktos chce zobaczyć jak wygląda stan surowy, to link do galerii jest w moim podpisie

Witam, fajnie, żę się odezwałeś, witam w naszym klubie, fotki oglądałem i jest na co popatrzeć. Lubie takie "fotograficzne historyjki budowlane" :D

ja tez byłem w Józefosławiu, zrobiłem kilka fotek, oglądałem też dom kolegi KISIELA (niski pokłon!!!) - żeby było śmieszniej, to zatrudniłem ekipę, która jemu stawiała dom :)

A może jakieś ciekawsze fotki z Józefosławia byś nam tu załączył lub prześlij mi na PW, to się tym zajmę. 8) Zamieszczone zdjęcia wygrzebałem w internecie gdzie tylko sie dało.

Tak kolega kisiel to prawdziwy porzyjaciel miłośników D24 :D

na forum jest kilku wątków o D24:

O tym dobrze wiemy, ale linki sie przydadzą, są teraz pod ręką :D

Dzięki Kamil1967, hehe to ja teraz jestem PaF* Modelarz :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam pomysł jak rozświetlić ciemny hall w D24 - światlny tunel od Velux'a, zamierzam to zastosować. 8)

Wydaje mi się, że jest to ciekawy pomysł, może tylko cena 1750 zł nie jest zbyt interesująca :(

Zestaw posiada okno dachowe przypominające okno połaciowe, połączone jest z elastycznym tynelem świetlnym o długości 2 m, całośc zakończona jest akrylową szybą osadzoną w pierścieniu wykańczającym, którą montuje się w suficie.

http://img101.imageshack.us/img101/6047/oksuntunnelinstalacjawdachu11y.jpg

http://img301.imageshack.us/img301/2917/oksuntunnelprodukt2026ih.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że czytałem i nawet wiem którego forumowicza jest to dzieło. :D

I z tego miejsca pozdrawiamy togo szczęśliwca!!!

 

Tylko te koszty :( , trzeba będzie coś uciąć, zakasać rękawy i do dzieła. Już planuję jakie prace mógłbym wykonać we własnym zakresie, no ale ja mam Ojca Złotą Roczkę!!! 8) , On jest "debeściak" w tematach budowalanych i nie tylko. Wiem, że mogę na Niego liczyć. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że czytałem i nawet wiem którego forumowicza jest to dzieło. :D

I z tego miejsca pozdrawiamy togo szczęśliwca!!!

rozumiem, że chodzi o kolegę B.?

Tylko te koszty :( , trzeba będzie coś uciąć, zakasać rękawy i do dzieła. Już planuję jakie prace mógłbym wykonać we własnym zakresie, no ale ja mam Ojca Złotą Roczkę!!! 8) , On jest "debeściak" w tematach budowalanych i nie tylko. Wiem, że mogę na Niego liczyć. 8)

 

co do kosztów, to nie liczyłbym, że uda się urwać z jego 332tys. - on budował kilka lat temu i przy niższym vacie, a D24 do tanich nie należy (wiem coś już o tym) - stan surowy z docelowym dachem to ok. 130tys. a to dopiero jakieś 1/3 całości

 

obiecałem rzut mojego projektu, oto on:

http://www.budowamm.photosite.com/~photos/tn/4975_348.ts1079615418000.jpg

wg mnie jest to taki ulepszony D24 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mlk chodzi o forumowicza na B.

 

Z tymi kosztami to wszystko wyjdzie w "praniu", ale jestem świadomy, że małe nie będą. Zakładam budowę tylko jednego domu :D, tak więc chyba dam radę do emerytury :D:D Zakładam uprawianie małej partyzantki jeśli chodzi o wczesniejsze zamieszkanie zanim wykończę cały dom, ehh pożyjemy zobaczymy.

 

mlk Twój projekt to ciekawa hybryda D24, mnie sie podoba szczególnie ten garaż i jego wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mlk chodzi o forumowicza na B.

 

Z tymi kosztami to wszystko wyjdzie w "praniu", ale jestem świadomy, że małe nie będą. Zakładam budowę tylko jednego domu :D, tak więc chyba dam radę do emerytury :D:D Zakładam uprawianie małej partyzantki jeśli chodzi o wczesniejsze zamieszkanie zanim wykończę cały dom, ehh pożyjemy zobaczymy.

 

mlk Twój projekt to ciekawa hybryda D24, mnie sie podoba szczególnie ten garaż i jego wielkość.

 

to dzieło mojej Pani architekt - w cenie gotowego projektu z muratora + modyfikacje + wrysowanie w działkę mam projekt indywidualny :)

 

wg mnie w prównaniu z D24, to zyskiem jest mniejsza powierzchnia "stracona" na ciągi komunikacyjne

w oryginalnym D24 pomieszczenie nr 2 (hol - 14.5m2) służy tylko do "rozprowadzania" ludzi do stołowego lub do korytarza sypialnianego, natomiast w moim projekcie, dzięki innemu umieszczeniu garderoby, ten hol jest częścią pokoju stołowego i tym samym go powiększa

 

garaż mógłby być większy, jego obecny rozmiar (34m2) jest kompromisem kosztów, kształtu bryły domu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...