Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


majki

Recommended Posts

:oops: znowu wtopa.... wiesz co - jesteśmy skłonni w zasazie pozostać przy oryginalnym projekcie - denerwuje mnie osobiście:

- dwa poziomy graz/dom - tutaj nie ma problemu

- kominek koło telewizora...nie wiem co z tym zrobić

- mały taras - tutaj nie ma probleu - apropos: chcemy zrobic taras drewniany - pod to trzeba też wylac chudziak?

 

Wszelkie dodatkowe uwagi mile widziane.

:lol: :lol: :lol:

Proponuję przestawić telewizor.

A drewniany taras to fajny pomysł. O ile pamiętam Bentul robi podobny. I chudziak nie jest potrzebny a wystarczą podpory betonowe dla konstrukcji tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Wykopię starszy temat - ogrzewanie podłogowe.

 

Jak rozmawiałem z kilkoma majstrami to ogrzewanie podłogowe przy dużych przestronnych pomieszczeniach może nie dać rady dobrze ogrzać pomieszczeń. Podłogówka ma dużą bezwładność, szczególnie czuć to podobno przy rozruchu ogrzewania na początku sezonu grzewczego.

 

Podłogówka spokojnie daje radę, u mnie jest w salonie, kuchni, hallu, przedpokoju, wiatrołapie i łazienkach.

Nagrzewanie przy rozruchu to około 1,5 dnia, poza tym grzanie rozpoczyna się z reguły wczesniej niż przyjdą ostre mrozy.

Bezwładnośc podłogówki to zaleta - wystarczy ją potem "dogrzewać" zamiast grzać non stop. To akumulator ciepła. W przypadku braku ogrzewania z różnych przyczyn (brak gazu czy prądu) trzyma ciepło i dom nie wychładza się szybko, nawet w duże mrozy. Oczywiście jeśli ma właściwe parametry izolacji cieplnej. Duża pojemność cieplna podłogi stabilizuje temperaturę w domu, poczucie ciepła jest większe, niż rzeczywista temperatura pomieszczenia.

Zamiast majstrów często lepiej pytać użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel faktycznie stary temat wysupłałeś.

:D

Ja jeszcze nie testowałem podłogówki ale zakładam, że w zupełności wystarczy do ogrzania. Dosyć gęsto są położone rury. Ba nawet zamontowali mi termostaty co pozwoli odcinać poszczególne obwody. Mam oddzielne na łazienki, wiatrołap i salon.

:D

Fajną masz kolekcję bike'ów.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Kisiel faktycznie stary temat wysupłałeś.

:D

Ja jeszcze nie testowałem podłogówki ale zakładam, że w zupełności wystarczy do ogrzania. Dosyć gęsto są położone rury. Ba nawet zamontowali mi termostaty co pozwoli odcinać poszczególne obwody. Mam oddzielne na łazienki, wiatrołap i salon.

 

I bardzo dobrze. Regulacja obwodów to jeszcze większy komfort. Spokojnie podłogówka wystarczy, tylko trzeba mieć dobre podłoże. U mnie akurat wszedzie jest glazura / terakota, nie ma problemu z przewodzeniem cieplnym. W kuchni pod meblami oraz w salonie w miejscu wypoczynku radziłbym jednak nie za gęsto z rurkami... A w garderobie najlepiej wcale.

 

Fajną masz kolekcję bike'ów.

:D

 

Dzięki, to takie małe hobby. Ale przez to hobby samochód nie stoi w garażu, bo miejsca brak. Budujcie większe garaże!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość biernego podglądania, też pochwalimy się naszym D24 :)

stan jak widać - piwnica, strop, drenaż prawie zrobiony, ocieplenie dziś zostało dokończone po paru tygodniach przerwy. A z wielkich newsów wczoraj przywieźli nam wreszcie pustaki :)!!!!!! ruszamy dalej z pracą.. zamówiliśmy też dachówę - Nelskamp, H10 w kolorze brąz angobowany.

 

http://img159.imageshack.us/img159/7026/dsc03303xw4.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/5480/dsc03304eg3.jpg

 

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, podpiwniczenie jest częściowe, bez garażu i części kuchenno-salonowej.

Wyszło 90m2 piwnicy, dla nas wystarczy ;)

Pustaki nas trochę pociągnęły po kieszeni - 15,80pln za sztukę już z klejem...No i czekaliśmy na nie dwa miesiące...

 

Pozdrawiam

Jola

:oops:

 

A jakie macie pustaki, że aż taka cena?

Wyglądają na 24 cm ale pewny nie jestem.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss

dawno tu nie byłem jakoś, a tu tyle nowości.

Witam wszystkich powracających :D, witaj Kisiel,

i nowych witajcie Jola&Artur

 

Kisiel ja chyba też za chwile zmienię swój podpis :wink: (moto)

 

Ja już odliczam dni do rozpoczęcia, umowa z majstrem podpisana, materiały czekają, jeszcze parę pierdół i naprzód.

Już bym pojechał i kopał :lol: :lol: nosi mnie jak jasna ch@#$% :D

 

Co do cen to kosmiczne są, ale mam wrażenie że się coś sytuacja stabilizuje, głodni sie najedli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo wątek nam "spada na psy":wink:

 

Bentul to zależy kto ile zapłaci, każdy by chciał najtaniej. Po prostu daj dobrą cenę i sprzedasz, a tak będą ci tylko zawalały.

 

Pytanie:

Jakiej wysokości macie mieszkania docelowo? 260 czy 270 cm, a może wyższe?

 

Jak dla mnie to 260 będzie ok, ale może warto podnieść, w końcu pomieszczenia nie są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo wątek nam "spada na psy":wink:

 

Bentul to zależy kto ile zapłaci, każdy by chciał najtaniej. Po prostu daj dobrą cenę i sprzedasz, a tak będą ci tylko zawalały.

 

Pytanie:

Jakiej wysokości macie mieszkania docelowo? 260 czy 270 cm, a może wyższe?

 

Jak dla mnie to 260 będzie ok, ale może warto podnieść, w końcu pomieszczenia nie są małe.

 

Ze spadaniem to chyba aż tak źle nie będzie.

Musimy tylko zmotywować nowych przyszłych :lol: :lol: mieszkaczy (mieszkaczy :o ?) D24. Jak jeszcze założą dzienniki to będzie cool.

p.s.

Chyba kupię starego moplika :lol: :lol: :lol:

bo powoli się tu robi fanclub 2 kółek.

:D

A bym zapomniał. Ja podniosłem do 2,75

2,60 to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba i ja podniosę :D, wszystko za chwile wyjdzie w praniu, ale nie chciałbym mieć potem wrażenia że mieszkam w piwnicy na parterze :(. Tak sobie rozważam na przyszłość, wiecie jak to jest, człowiek siedzi nocą i myśli, myśli i siedzi późną nocą :D

 

Co do zakładania dziennika to się zobaczy, a może zrobię fotodziennik 8)

 

Co do motorków to mnie zaczynają podobać się quady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam czasu na pisanie dziennika :( Co oznacza, że od czasu do czasu będę 'zaśmiecać' główny wątek zdjęciami naszego D24. O ile się nie zbuntujecie rzecz jasna :wink:

 

My będziemy mieć wysokość pomieszczeń 270.

 

A tak wygląda nasza chatka dziś :p

 

http://img408.imageshack.us/img408/4986/widokodfrontuhh4.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/931/azienkigarabl6.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/8615/garacu3.jpg

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach staniał cement o około 30 zł/t, to dobry news przed zalewaniem może i beton spadnie z ceny.

 

Pytanie do tych co mają już instalacje elektryczną, ile orientacyjnie potrzebowaliście kabla YDY 3x2,5, a ile YDY 3x1,5 na całą instalacje i gdzie jaki stosowaliscie?

Mnie się wydaje że 500mb kabla nie będzie za dużo.

 

A może też jesteście zieloni jak ja w tym temacie ? :D

 

Rozglądałem się bo chcę kupić wcześniej, na Allegro jest w korzystnej cenie taki towar z Telefoniki i jeszcze jakiś inny mniej znanej firmy. Są tez w sklepach internetowych. Różnica w cenie dochodzi do 1,30zł na metrze. U mnie w jednym ze składów mają po 4,30 (3x2,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...