Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


majki

Recommended Posts

Oczywiście nadal jestem zdecydowany na ten kominek :) . Nie mam go jednak jeszcze i w najbliższym czasie nie będę go kupował (w ciągu 1-2 miesięcy) - przynajmniej tak zakładam... Cieszę się natomiast bardzo :D , że Wy go kupujecie!!! Naprawdę! Mam w związku z tym nadzieję na Waszą opinię o tym kominku. Będę czekał z niecierpliwością.

A tak swoją drogą - ile kosztował? I ile płaciliście za tynki gipsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jola&Artur - patrzę na Wasz domek i podziwiam :D

Ale mam też pytanie : więźbę czymś zabezpieczaliście ? Bo nie ma żadnego "koloru", no chyba że ciśnieniowo 8) ?

Ja właśnie zabezpieczam ( Fobosem ) poszczególne krokwie i to idzie ... :roll: wooooollllllllnnnnnoooooooooo ........... :evil:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bentul- jak dobrze pójdzie to kominek zostanie zamontowany w przyszłym tygodniu, oczywiście jak najbardziej możesz liczyć na naszą opinię 8) Cenę kominka i tynków podsyłam Ci na priva.

 

Dzięki Majki :) więźbę 'zabezpieczali' nam cieśla i jego pomocnicy, ale zrobili to tak, że rzeczywiście koloru nie widać. Sami teraz po nich poprawiamy i robimy to przy pomocy opryskiwacza i idzie w miarę szybko :) przyłożyli się za to do impregnacji łat, a było to już po tym jak podziękowaliśmy im za współpracę (mieli nam jeszcze kłaść dachówę ale tego już nerwowo bym nie wytrzymała...) Używamy FOBOSU z barwnikiem w kolorze brązowym.

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola&Artur - ciekawe czy w ogóle została czymś "zabezpieczona" :wink:

Ja smaruję pędzlem, opryskiwaczem jakoś idzie mi wolniej, ale jak widze ile mam jeszcze do zrobienia, to coś mi sie zdaje, że tak jak Wy będę kończył zabezpieczanie już na zrobionym dachu ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki- na własne oczy widzieliśmy jak zabezpieczają krokwie i pozostałe elementy konstrukcji :), smarowali pędzlem a drewno bardzo szybko wchłaniało fobos. Dlatego też Artur zdecydował się 'doimpregnować', nie zaszkodzi a teraz przynajmniej kolor widać 8)

Dziś postaram się zrobić aktualne fotki, po zmianie czasu w normalny dzień po pracy nie ma na to szans..

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj HORACJUSZ w gronie D24-wców 8)

 

Forum muratora to prawdziwa skarbnica wiedzy, sami cały czas z niego korzystamy.

 

Czy planujesz jakieś zmiany do oryginalnego projektu? My trochę pozmienialiśmy i ze wszystkich tych zmian (jak do tej pory - bo jeszcze nie mieszkamy) jesteśmy bardzo zadowoleni :) W razie potrzeby służę pomocą a myślę, że i bardziej doświadczeni koledzy nie zostawią Twoich pytań czy wątpliwości bez odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Nasze zmiany w D-24 dotyczą głównie konstrukcji dachu; zrezygnowaliśmy z wiązarów na rzecz tradycyjnej więźby dachowej, zmiana kąta nachylenia dachu do 35 stopni, oraz likwidacja wykuszy :D Co do wnętrza to jeszcze nie wiemy dokładnie jak zrobimy, ale bardzo nie będzie odbiegało od oryginału. Obecnie jesteśmy na etapie oczekiwania pozwolenia na budowę. Nasz architekt dwoi sie i troi i myślimy, że w tym tygodniu powinniśmy już pozwolenie mieć :D A wasze zmiany jak wyglądają? Gdzie jeżeli można wiedzieć stoi wasz D-24 Pzdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horacjusz - nie wiemy skąd jesteś :D ?

Ja podobnie jak Ty : więźba "normalna" + brak wykuszy, choć jak zajrzysz do mojego dziennika ( tam są skany projektu ) to widać mocno "rozdmuchane" D24 8)

Gratuluję wyboru najlepszego projektu pod słońcem :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej

Ja kiedyś miałem, ale obecnie jest taki rozjazd w cenach, że żaden kosztorys, oprócz tego który sam zrobisz nie będzie Ci pasował. A i tak dojdzie Ci jeszcze ze 20% "dodatków" :evil:

Wiem co mówię, bo sam niby zrobiłem i tez już ma rozjazd ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poszukuję w miarę przybliżonego kosztorysu budowy D-24. Czy mógłby mi ktos pomóc? szukam i szukam i chyba źle szukam :D Ostatnio gdzies go widziałem, ale za nic nie moge znowu trafic na link kosztorysu! Z góry dziekuję:) Pzdr :)

Popieram Majkiego

Lepiej załóż, że wydasz 400 tys. PLN. Taka kwota wydaje się być realna przy pełnym wykończeniu.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Mam pytanie dotyczące zmian konstrukcyjnych dachu w projekcie. chcę zamienić wiązary na tradycyjną więźbę i wydaje mi sie że pociaga to za soba poważne zmiany, chociażby w fundamentach, ścianach nośnych itp... Czy potrzebny jest na to nowy projekt? Mi wydaje się, że tak. A jeżeli ktoś to robił, to ile wziął ze to projektant-konstrukor? Z góry dziekuję ze odpowiedź:) Pzdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola&Artur napisał:

Bentul- jak dobrze pójdzie to kominek zostanie zamontowany w przyszłym tygodniu, oczywiście jak najbardziej możesz liczyć na naszą opinię ...

 

Pozdrawiam Jola

 

 

I jak tam kominek...?

 

Bentul - kominek rewelacja, zdecydowanie polecam!!!!

 

mam nowy nick, forum nie rozpoznawało poprzedniego wrrrr i po miesiącu nieudanych prób zdecydowałam się na ponowna rejestrację..

jesli masz jakieś konkretne pytania odnośnie kominka to daj znać.

 

Pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...