Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


majki

Recommended Posts

Ta cisza tu i zastój to chyba przed burzą.

:D

Architekt mnie rozczarował i sprawy związane z przyłączem elektrycznym musiałem wziąć we własne ręce.

Poza tym dostałem email od jednego forumowicza (też D24) i co ciekawe on też więźbę za radą architekta zamienił na tradycyjną. Zaprosiłem go do naszego małego "klubu"

Jeśli chodzi o kaskę to dogadałem się że projekt piwnicy pod garażem i jego zmiany wymiarowe to 1500 a zmiany w projekcie typu okna ,ścianki działowe i duperele to 2000. Chyba trochę dużo no nie?

PaF* zagaiłem do Ciebie 2x po GG i ie odpowiedziałeś.

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli razem 3500zł, to sporo jakoś.

W moim przypadku, taka cena, bo trzeba od nowa rysować elewacje i przekroje , a nie da się skorzystać z kopi oryginału gdzie się dorysowuje tylko zmiany.

 

czyli robisz poprostu projekt indywidualny :lol: :lol:

 

co do terivy: w zeszłym roku o tej porze bardzo się nad nią zastanawiałem i wahałem (dom solidnie spięty od góry, nie będzie pękać itp), ale jeden z przesłuchiwanych murarzy przekonał mnie słowami: jak się mówi A to trzeba i B oraz C, czyli jeśli już dopłaca się za terivę, to wystarczy dodać małą ściankę kolankową i zrobić ciut stromszy dach, aby uzyskać w pełni użyteczne poddasze (oczywiście trzeba jeszcze zmienić wieźbę na np. płatwiowo-kleszczową - ja mam taką)

stwierdziłem że 350m2 nigdy mi nie będzie potrzeba, a jak wydam dodatkowe 20% stanu surowego (aby mieć użyteczną górę), to będę mieszkał na betonie a nie na parkiecie :) więc mam strop drewniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale kto tu chce użytkować poddasze.

Ja chcę mieć solidny strop i sufit, który nie będzie tak pękał jak płyty GK :evil:

 

W temacie płyt GK, to słyszałem ostatnio taką historię z życia wziętą, człowiek robił strop z płyt GK na podwójnym stalowym stelarzu. Potem poszły bandarze i gipsowanie spoin. Ale to nie koniec, bo on nie chciał mieć pęknięć, więc została ułożona poprzecznie kolejna warsztwa płyt GK, tym razem na klej firmy na literę K, ale mniejsza o firmę. Klej trzymał bardzo dobrze, ale po pewnym czasie, ta druga warstwa płyt popękała i to nie na połączeniach tylko w poprzek płyt.

 

Wniosek z tego jest jeden, drewno mocno pracuje i pracować będzie latami. Ja tam popieram solidne, sprawdzone rozwiązania, nie chcę co rok robić remontu domu bo mi sufity popękają :evil: :evil:

Zgodzę się z twierdzeniami, że teriva też popeka, możę wystąpić klawiszowanie itp. historie, ale napewno w mniejszym stopniu niz przy GK

Poza tym źle mi się kojarzy dom z kartonu :D, no chyba, że to jest jakaś fajna makietka.

 

Co do użyteczności poddasza, to najwyżej będzie to jakaś graciarnia, gdzie za klika lat moje dzieci wejdą i będą odkrywać różne "skarby" po rodzicach :lol:

Już teraz widzę jak człowiek obrasta w różne przedmioty, miej lub bardziej potrzebne, a taki strych będzie moją rezerwową przestrzenią 8)

Zawsze szukam w życiu "złotego środka" i myślę, że do momentu rozpoczęcia budowy wszystko się wyklaruje. Właściwie to już bardzo dużo się wyjaśniło, co dnia coś idzie do przodu.

 

Co do rad murarzy,że jak się powie A, B to i C, to nie do końca bym ich słuchał, gdyż powszechnie wiadomo, że radza tak aby im było wygodnie i "aby zarobić a się nie narobić" :wink:

 

Mój konsultant stwierdził, że teriva nie będzie wiele droższa od wiązarów kratownicowych plus cała reszta GK.

 

Polecam ten wątek

"Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz "

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4804&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy. Właśnie dokonuje przeróbek zakupionego projektu D24. Mam kilka pomysłów :

- wydłużenie części nocnej o 1m

- wygospodarowanie dodatkowego pokoju w miejscu dużej łazienki

- poszerzenie korytarza do 1,5m

- powiekszenie garażu do 5m szerokości i 6m długości

- zrównanie scian salonu ze sciana pomieszczenia gospodarczego i lazienki, co daje mozliwość powiekszenia pomieszcenia gospodarczego i małej łazienki

- 2 łazienka w holu koło garderoby

 

Czy może już ktoś z was dokonywał podobnych zmian, lub doradziłby inne ?

Jeżeli podpowiecie mi jak to zrobic to załaczę obrazek ze zmianami.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wraz z projektem zagospodarowania działki, czyli wszystkie dokumentu potrzebne do wydania pozwolenia na budowę to będzie koszt okoł 1200-1500,( zależy ile jeszcze pozmieniam)

co do materiałow to zastanawiam sie albo nad betonem komórkowym albo pustaki silikatowe. Strop Terriva, dach tradycyjny ( nie tak skąplikowany jak na projekcie ) a pokrycie dachówka ceramiczna.

Zostawiam wykusze ale robię je jako nieotwieralne duże witryny.

Powiekszam okno w kuchni do 1800, nie mam spiżarni ( w jej miejsce duża szafa )

Zastanawiam się nad ogrzewaniem ale chyba wybiorę pellety, dlatego dodatkowa pomieszczenia na kotłownię, a tak a propo czy ktoś z was już ma takie ogrzewanie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walkipaw

Muszę przyznać, że masz b.taniego architekta :D

A jeśli chodzi o ogrzewanie to ja zamierzam zastosować piec z zasobnikiem ale będzie opalany groszkiem. Pellety są dosyć drogie. Z tego co wiem to np Zębiec produkuje kotły które mogą pracować na obydwu paliwach czyli nie ma problemu.

Ja zamierzam zrobić kotłownię pod garażem Właśnie architekt przygotowuje taką zmianę w projektcie a wielkość garażu wzrośnie do 6x6,5. Piwnica ma być pod gaeażame i pomieszczeniem gospodarczym gdzie oryginalnie jest komin.

Strop zaś zostawiam drewniany z więźbą z wiązarów chyba, że firmy powiedżą że koszt jest za wysoki to wtedy tzrba będzie zmienić.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad eko-groszkiem ale trochę przeraża mnie pył węglowy którego jest dużo. Mam dwóch znajomówych którzy używaja go i do każdego zasypu trzeba się przebierać a pomieszczcenie jest dosyć mocno zakurzone wieć dlatego chcę mieć pellety.

W którymś z ostatnich Muratorów było porównanie kosztów ogrzewania i dla domu średnie wielkości jest to wydatek kilkuste złotych rocznie więcej a myśle że się w miarę upływu czasu będzie to coraz mniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walkipaw oglądałem Twój plan i poleciłbym:

- powiększenie tarasu do ściany sypialni

- w sypialni drzwi balkonowe z wyjściem na taras

- w garażu trochę węższą bramę, np. 450cm zamiast 500, wtedy przy scianie zostałoby miejsce na jakieś półki, gdzie można składować różne potrzebne przedmioty, jak np. koła zimowe od samochodu, widziałem takie rozwiązanie na jakimś zdjęciu w Muratorze,

poza tym ktos gdzieś pisał, że duża brama jest wygodana, ale w zimie sypie śniegiem do garażu;

zastanawiałem się na dwoma mniejszymi ale chyba pozostanę przy jednej dużej, dwie źle wyglądają

- no i architekt wprowadzi więcej ścian konstrukcyjnych-nośnych w związku ze stropem teriva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusto tu jakoś ostatnio. :cry:

Mam pytanie do klubowiczów. A jaką więźbę macie w planach robić? Jestem w kropce bo najprościej było by zostawić taką jaka jest w projekcie ale czy to oznacza, że będzie to najtańsze rozwiązanie? Przejrzałem właśnie forum i nie ma zbyt wiele postów na ten temat. Dom, który sfotografowałem miał więźbę tradycyjną.

Jasne można się dowiedzieć u producentów...

ale tego jeszcze nie robiłem.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...